Více
  13.2 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022
  HomeZajímavosti

  Zajímavosti

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Nejdelší bludiště z živého plotu na světě

  Nejdelší bludiště z živého plotu na světě

  Váš úkol? Najděte centrální vyhlídkovou věž. A pak i cestu ven. Zní to jednoduše. Ale měli byste jít doleva nebo doprava?
  Les duchů Oregon

  Tajemný les duchů. Pláž odhalila dlouho střežené tajemství

  Po staletí byly pod pískem ukryty děsivé zbytky prastarého lesa. Dnes se trouchnivějící pařezy tyčí na písečné pláži a vytváří tajuplnou atmosféru.
  Hobitín

  Navštivte Hobitín. Ovčí farmu, kterou navždy změnily slavné filmy

  Tato ovčí farma se od doby, kdy byla vybrána jako kulisa pro filmovou sérii Hobit a Pán prstenů, navždy změnila. Když ji dnes navštívíte, vypadá přesně jako ve filmu.

  Muzeum Stasi, obávané tajné policie

  V bývalém sídle německé Stasi se nyní nachází muzeum věnované její historii. Podívejte se zblízka na operace jedné z nejobávanějších tajných policií 20. století.
  Muzeum psychiatrie průmyslu smrti

  Muzeum psychiatrie, průmyslu smrti

  Fascinující pohled do nejhoršího z psychiatrie i do ideologie, která má pocit, že „to nejhorší“ je jen špičkou konspiračního ledovce.
  Sládkův hrad Washington

  Cesta německého sládka za americkým snem. Prohlédněte si jeho hrad

  Tento velkolepý gotický pivovar vyrábí oblíbený zlatý mok již více než sto let. Muzeum v bývalém paláci poctivě zkoumá fenomén amerického snu prostřednictvím německého imigranta.
  Islandské muzeum čarodějnictví

  Kalhoty z lidské kůže v muzeu islandského čarodějnictví

  I když jsou za čarodějnice tradičně považovány ženy, obvinění z čarodějnictví na Islandu bývali i muži. Během doby plné pověr byli popravováni úplně stejně. Prohlédněte si děsivé artefakty z doby dávno minulé.
  Šikmá věž v Pise

  Odhalte tajemství: Proč šikmá věž v Pise nespadne

  Díky docela působivé konstrukční chybě je šikmá věž v Pise jednou z nejznámějších italských památek. Jak je možné, že se nezřítí?
  Muzeum Sherlocka Holmese

  Muzeum Sherlocka Holmese

  Unikněte londýnskému shonu, vraťte se v čase a vstupte do světa plynového světla, viktoriánských kuriozit a mnoha předmětů, dopisů a postav z nejslavnějších případů Sherlocka Holmese.
  Schody z filmu Vymítač ďábla

  Děsivé schody z filmu Vymítač ďábla

  Místo vrcholné scény z klasického hororu je nyní ve Washingtonu D.C. atrakcí pro fanoušky Vymítače ďábla. V noci byste sem sami ale nešli.

  Piknik uvnitř „úst pekla“. Navštivte park příšer v Itálii

  Hororová show z 16. století postavená v krásné italské zahradě. Park příšer, ležící 68 km severozápadně od Říma, nechal vystavět princ plný zármutku. Projděte ústy křičící tlamy k piknikovému stolu.
  Laponsko

  Laponsko: Ochutnejte speciality nomádů za severním polárním kruhem

  Laponsko se rozprostírá na severu Evropy, převážně za polárním kruhem. Je domovem posledních evropských nomádů, Sámů. Divoká příroda a stáda sobů přitahují dobrodruhy. Jaká tradiční jídla v Laponsku ochutnat?
  Pár v přírodě

  Proč byste měli randit se Skandinávcem

  Vřelý, vášnivý a zábavný. To jsou tři přídavná jména, která skvěle popisují Skandinávce. Zde jsou důvody, proč jim dát šanci.
  Železnice Wuppertal

  Svezte se na plovoucí železnici, po které jel německý císař i cirkusový slon

  Schwebebahn Wuppertal se doslovně dá přeložit jako „Plovoucí železnice ve Wuppertalu“. Je jedním z nejstarších jednokolejných systémů na světě a má za sebou bohatou minulost. Včetně jedné neuvěřitelné události se slonem.