Více
  28.8 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022
  HomeZajímavosti

  Zajímavosti

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Kráter Křišťálové oko, Kanada

  Kráter plný diamantů? Ledové tajemství hluboko v arktické Kanadě

  Kráter Pingualuit, známý Inuitům jako „Křišťálové oko“, byl kdysi cílem hledačů diamantů. Ale skutečným pokladem jsou příběhy, které mohou jeho hluboké vody vyprávět.
  Pokrmy ze Švédska

  Sendvičový dort nebo losos v kopru. Vynikající pokrmy ze Švédska

  Švédsko, stejně jako jiné skandinávské země, je známé svými rybími pokrmy. Existuje však mnoho různých chutí, receptů a jídel, které zde můžete vyzkoušet.
  Termitiště

  Zářící termitiště národního parku Emas

  Sídlo těchto termitů je působivé i ve dne. V noci vás však svou září doslova oslní.

  Vídeňské Velké ruské kolo, které si zahrálo ve filmu

  Vídeňské obří ruské kolo, které je dominantou zábavního parku Prater, hrálo hlavní roli v jednom z nejslavnějších noirových filmů všech dob.
  Včela na květu

  Turecký „šílený med“. Sladká droga, která může zabíjet

  Slyšeli jste někdy o halucinogenním medu? Produkuje se hlavně v Turecku a Nepálu. Na černém trhu se jeho cena může vyšplhat až na více než 60 dolarů za cca půl kilogramu.
  Kabukicho Robot Restaurant

  Když striptýz předvádějí roboti

  Kabaret, kde jsou všechny show girls androidky. Kde jinde hledat takový podnik než v japonském Tokiu. Navštivte Kabukicho Robot Restaurant.
  Listová ovce

  Potápění s mořským slimákem poháněným sluneční energií. Připomíná ovečku Shaun

  Podobně jako její býložravý jmenovec se Leaf sheep, „listová ovce“ žijící v oceánu, živí pastvou. Svou stravu však doplňuje jedinečným způsobem: silou slunce.

  Aprílový vtip thajských aerolinek může vést k trestnímu stíhání pro urážku krále

  Aprílový žert, který na Twitteru uvedli zaměstnanci nízkonákladové letecké společnosti Thai Vietjet, by mohl vést k obvinění z trestného činu. Právník tvrdí, že vtípek urazil thajského krále Maha Vajiralongkorna.
  Jedovatá zahrada

  Cedule u zahradní brány hlásá: Tyto rostliny mohou zabíjet

  Inspirována legendárními botanickými zahradami v Padově, vytvořila anglická vévodkyně tuto zahradu zasvěcenou výhradně rostlinám, jež jsou smrtící, nebo narkotické. Navštivte Alnwick Poison Garden v Anglii.

  Nejmenší království na světě. 11 obyvatelům a kozám vládne král v sandálech

  Když neloví chobotnice nebo nepracuje na zahradě před svým bungalovem, král Tavolara vládne na částečný úvazek tomuto maličkému ostrovu s 11 obyvateli a 100 hbitými horskými kozami.
  Tacos

  Nejlepší tacos: skutečná chuť Mexika

  Nejde popřít světovou popularitu tacos, které jsou považovány za nejuniverzálnější mexický pokrm. Kde najdete ty nejlepší tacos v Mexiku?
  Banh Mi vietnamský sendvič

  Podivuhodná historie vietnamského sendviče Bánh Mì

  Pro některé je sendvič bánh mì jen snídaně, levné kalorie v úhledném malém balení. Pro ostatní je symbolem smrti kolonialismu. Od skromných začátků až po celosvětové uznání, historie sendviče bánh mì je historií moderního Vietnamu.
  Čarodějnický dům v Salemu

  Čarodějnický dům v Salemu

  V Salemu v Massachusetts se nachází jeden jediný dům, který dodnes připomíná známé čarodějnické procesy v Salemu z roku 1692.
  Zábavní park Spreepark

  Opuštěný zábavní park v Berlíně. Trochu děsivá atrakce

  Spreepark v jihovýchodním Berlíně je opuštěný od roku 2002 a je to na něm znát. Každá část parku je poseta pozůstatky z předchozích tří dekád. Mišmaš kolotočů, vláčků a dinosaurů v životní velikosti, na kterých se podepsal zub času.