Více
  -0.3 C
  Czech
  Neděle, 23 ledna, 2022
  HomeZajímavosti

  Zajímavosti

  Redakční výbeř

  Reklama

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Uluru Austrálie

  Na australskou ikonickou horu Uluru už nevylezete. Domorodci prosadili zákaz

  Tvar ikonické hory Uluru zná z fotek určitě každý. Od října 2019 se na ní můžete jen podívat, šplhání úřady po letech dohadů zakázaly. "Není to Disneyland," argumentují domorodí správci.
  Tromsø

  Která města navštívit v zimě – 9 tipů

  Zima, zledovatělé chodníky, šedá obloha či déšť nejsou zrovna počasím, které by nás lákalo ven. Nebo alespoň ne někam daleko. Ale představte si horký čaj na zasněžené sjezdovce, zamrzlá jezera, modrou oblohu a svěží vzduch… To je obrázek zimy, kvůli kterému si každý z nás rád natáhne rukavice. I v některých městech nám zima vyčaruje kouzelnou atmosféru. Zde je 9 měst, která jsou skvělou destinací pro chladné zimní období:
  karneval v Benátkách

  Karneval v Benátkách je jedním z nejznámějších karnevalů na světě

  Jeho počátky jsou staré staletí. Přitahuje každoročně tisíce turistů, kteří přijíždějí do Benátek, aby obdivovali přepychové kostýmy a masky pochodující v ulicích a na náměstích. Výroba masek je v Benátkách uměním, tradicí sahající stovky let do historie města. Díky tomu je karneval v Benátkách opravdu jedinečný.

  Extrémní sporty a kam se za nimi vydat

  Zrychlený puls, návaly adrenalinu a nezapomenutelné zážitky. Od potápění v jeskyni přes bungee jumping až po kitesurfing, vybrali jsme pro vás extrémní sporty z celého světa. Až bude možné znovu cestovat, zde jsou tipy, kam se za nimi vypravit.

  Jednu z nejlepších čokolád na světě najdete v Ekvádoru

  Hořkosladká neřest, ale i radost. Jedna z nejpopulárnějších sladkostí na světě – čokoláda. Ne nadarmo zní vědecké jméno kakaovníku Theobroma cacao, čili jídlo bohů. Jednu z těch nejlepších čokolád si můžete dát v Ekvádoru.
  Věž Nakagin

  Sociální experiment v japonském Nakaginu. Bydlení v kapsulích se neuchytilo

  Maličkaté byty pro svobodné mládence ve dvou betonových věžích. Pro některé architektonický skvost, pro jiné neúspěšný experiment hyzdící město.
  Boršč

  Rusko versus Ukrajina: válka o boršč

  Druh hutné polévky z červené řepy teď stojí na pomyslné hranici mezi ruskou a ukrajinskou národní kuchyní. Boršč je dle The New York Times běžně přisuzován jako národní jídlo Rusku, úhlavnímu nepříteli Ukrajiny, která bojuje o to, nechat uznat polévku jako ukrajinské kulturní dědictví.

  Jak se žije v nejekologičtějších městech na planetě

  BBC Travel vybralo pět nejvíce ekologických měst po světě. Měst oddaných ochraně životního prostředí a udržitelnému rozvoji. V jejich ulicích tak narazíte na množství cyklostezek nebo třeba farmářských trhů.
  Forest

  Magické i bizarní lesy, které musíte prozkoumat

  Spousta lidí miluje procházky lesem. Jste obklopeni přírodou a dýcháte čerstvý vzduch. Kde ve světě najdete lesy, jejichž návštěva pro vás bude výjimečný zážitek?
  Hřbitov Highgate Cemetery

  Navštivte místo posledního odpočinku Karla Marxe či George Michaela

  Nejen že jsou tu pochovaní slavní. Hřbitov Highgate Cemetery má nezaměnitelnou atmosféru a je jedním z nejkrásnějších míst v Londýně.

  11 tipů pro vaše první africké safari

  Chystáte se vyrazit na své první africké safari? Určitě to bude dobrodružství, které si budete pamatovat celý život. Afrika je rozmanitá, divoká a nádherná… jistě přemýšlíte, jak si tuto vysněnou dovolenou užít na maximum. V tomto příspěvku sdílíme naše nejlepší tipy na africké safari.

  20 nejkrásnějších buddhistických chrámů na světě

  Mezi polovinou šestého a čtvrtého století před naším letopočtem vznikl v severovýchodní Indii buddhismus. Brzy se rozšířil po celém asijském subkontinentu, kde ovlivnil duchovní a kulturní praktiky, umění a architekturu. Tradiční buddhistické chrámy často odrážejí architektonické styly regionu, všechny jsou ale navrženy tak, aby usnadňovaly tichou reflexi a meditaci.
  Hang Son Doong

  Skrytá uprostřed džungle a těžko dostupná. Hang Son Doong je největší jeskyní na světě

  Největší jeskyně na světě Hang Son Doong se nachází v centrální části Vietnamu a je stará 3 miliony let. Skrytá uprostřed džungle a těžko dostupná, byla objevena teprve nedávno. Vidělo ji méně lidí, než stanulo na vrcholku Everestu a výprava za jejím poznáním je neopakovatelným zážitkem.
  Silvestr

  Mimo Evropu se letos Silvestr slavit bude. Tady můžete vidět obří ohňostroje

  V Evropě koncem roku zase míchá kartami covid-19. Většina metropolí ruší tradiční velké silvestrovské oslavy a snaží se tak mírnit rostoucí počty nakažených. Některé světové metropole se ale plánů na obří ohňostroje nevzdaly. Které to jsou?
  Darvaza

  Kráter Darvaza: střežené pouštní tajemství Sovětů

  Obří hořící jáma, kráter Darvaza, leží v turkmenské poušti a je známý jako „Brána do pekel“. Chrlí oheň po celá desetiletí. Její původ je ovšem považován za přísně tajný.
  Reklama
  Reklama