Více
  20.5 C
  Czech
  Čtvrtek, 26 května, 2022
  HomeAktuality

  Aktuality

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  last minute dovolená

  Naplánujte si „last minute“ dovolenou bez problémů

  Máte kvůli rychle se měnícím opatřením v dnešní době obavy plánovat dovolenou s velkým předstihem? Nejste sami. Tzv. "last minute" dovolená má svá specifika - výhody i úskalí.
  pomalé cestování

  Slow travel – nový trend pomalého cestování

  Mnoho cestovatelů v posledních letech vyměnilo hektické pobíhání mezi památkami a odškrtávání bodů v seznamu za pomalé cestování. Poznejte doopravdy nová místa a vychutnejte si jejich atmosféru. Poradíme, jak na to.

  Na co si dát pozor při výběru all inclusive dovolené

  Popularita dovolených typu „all inclusive“ za posledních několik let významně vzrostla. Důvodem je pohodlí a cenová dostupnost. Název „all inclusive“ ale nemusí vždy obsahovat přesně to, co jste od své dovolené očekávali.

  Jak můžete pomoci zachránit indickou divočinu

  Indická divoká zvěř je ve vážném nebezpečí. Zdá se, že vládní iniciativy ještě nejsou dostatečně rozvinuty, aby se postaraly o bezpečnost ohrožených druhů. Jak může jednotlivec pomoci zachránit indickou divočinu?
  Pompeje

  V Pompejích byl nalezen antický street food

  Archeologům se podařil v Pompejích mimořádný nález. Jedná se o obchod, na kterém se nacházejí fresky zvířat a nápojů. Ten sloužil kolemjdoucím Římanům jako street food, tedy jakési starověké rychlé občerstvení.
  Greece

  Řecko zpřísňuje kontroly. Cestující na ostrovy musí prokázat svou bezinfekčnost

  Řecko v posledních týdnech zaznamenává vysoký výskyt koronaviru, jehož šíření se snaží zmírnit zaváděním nových opatřeních i přísnější kontrolou omezení, která jsou už v platnosti.
  French

  Francie zpřísní podmínky vstupu pro cestující z několika zemí Evropy

  Francie v sobotu oznámila, že bude od lidí, kteří nejsou plně očkováni, vyžadovat při příjezdu z některých evropských zemí předložení negativního testu na covid provedeného v předešlých 24 hodinách.

  Očkovací pasy jsou nevyhnutelné, říká ředitel letiště v Dubaji

  Takzvané covidové pasy jsou jediná cesta, jak opět nastartovat masový turismus. Jiná alternativa není, říká generální ředitel Mezinárodního letiště v Dubaji Paul Griffiths. Ten řídí jedno z nejvytíženějších mezinárodních letišť na světě.
  Cestovní pas

  Nejmocnější pasy na světě pro rok 2021

  Pokaždé, když chceme vycestovat do zahraničí, řešíme, zda potřebujeme víza. Některé země mají bezvízový styk téměř s celým světem. Občané jiných zemí zase potřebují víza téměř všude. Jak velké budou tyto rozdíly v roce 2021? A které pasy jsou ty nejmocnější na světě?
  cestování s vakcínou

  Cestování s vakcínou

  Minulý měsíc se Seychely staly první destinací, která otevřela své hranice očkovaným návštěvníkům. Od té doby je následovala řada dalších zemí. Roste počet destinací, které pro očkované turisty ruší karanténu i povinné testování na covid-19. Je jich už osm. Je cestování s vakcínou budoucností turismu?
  plavba kolem světa

  Plavba kolem světa vyprodána za jediný den

  Láká vás myšlenka, že uniknete všemu tomu zmatku kolem, odplujete do západu slunce a prozkoumáte svět? Zdá se, že nejste sami. Oceánská plavba kolem světa za více než milion korun byla vyprodána během prvního dne. Datum vyplutí je stanoveno až na rok 2023, plavba bude trvat 180 dní. Loď na své cestě zastaví v 96 přístavech ve 33 zemích na čtyřech kontinentech.

  Karneval v Riu byl poprvé v historii zrušen

  Vzhledem k tomu, že covid-19 nadále pustoší Brazílii, starosta Ria de Janeira oficiálně zrušil každoroční karnevalové veselí. Optimisticky hledí do roku 2022, kdy snad bude možné událost oslavit „se vší intenzitou, jakou si zaslouží“.
  cestování do Thajska

  Cestování do Thajska během pandemie covid-19

  Pokud vás zajímá, zda je možné se v současné době vypravit na dovolenou do Thajska, zde najdete potřebné informace. Přečtěte si, co musíte vědět, zařídit a co očekávat po příletu. Upozorňujeme, že pravidla pro cestování se mohou rychle měnit, proto si vždy ověřte aktuální informace.
  Thajsko zatklo 89 zahraničních turistů za porušení protipandemických nařízení

  Thajsko zatklo 89 zahraničních turistů za porušení protipandemických nařízení

  Thajská policie zatkla 89 cizinců pro podezření z porušení nařízení týkajících se pandemie covid-19. Uspořádali si večírek v baru v oblíbeném letovisku na jihu Thajska. CNN to sdělila policie na konci ledna. Uvedla, že 22 Thajců bylo zadrženo také při razii v baru na ostrově Koh Phangan, který se nachází v Thajském zálivu nedaleko Surat Thani.

  Vstupenky na slavný „ohňopád“ v Yosemitském národním parku rychle mizí

  Vodopád Horsetail Fall neboli Koňský ohon, padá v Yosemitském národním parku v Kalifornii přes východní okraj stěny El Capitan, nejvyššího žulového monolitu světa. Ve vzácných případech v období od poloviny do konce února se vám může během západu slunce naskytnout úchvatná podívaná.