Více
  10.5 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022
  HomeAktuality

  Aktuality

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Nový Zéland

  Země Pána prstenů, kde se maká až 17 hodin denně. Cestování i práce na Novém Zélandu s Tomášem Šapovalovem

  Nový Zéland se po dlouhé době opět otevřel světu. A co je nejzásadnější pro české cestovatele, opět se otevřela i kvóta na Working Holiday víza pro ČR. Jak s nimi vycestovat do země Pána prstenů?
  Varan komodský

  Chcete vidět legendárního komodského draka? Nově kvůli turistické dani zaplatíte 18x víc

  Indonésie následuje mnoho jiných zemí a zavádí turistickou daň, aby ochránila své přírodní bohatství na ostrovech Komodo. Nově tak za návštěvu komodských draků zaplatíte 250 USD (téměř 6 tisíc CZK).
  Letiště Heathrow Londýn

  Chaos na letištích vyústil v další omezení letecké dopravy v Londýně a Amsterdamu

  V rámci nejnovějších kroků zaměřených na omezení chaosu v letecké dopravě amsterdamské letiště Schiphol dále omezilo svůj letní limit pro cestující. British Airways také pozastavily prodej letenek na krátké vzdálenosti z londýnského letiště Heathrow.

  Turismus „na zkoušku“. Japonsko testuje návrat k cestovnímu ruchu

  Japonská turistická agentura v úterý 17. května oznámila, že začne povolovat výlety malým skupinám. Jde o součást tzv. zkušebního turismu, než se země plně otevře zahraničním návštěvníkům.
  Nový Zéland

  Nový Zéland poprvé otevře hranice pro všechny. Začněte plánovat dovolenou

  Nový Zéland se plně znovu otevře světu po pandemii covid-19 o dva měsíce dříve, než se původně plánovalo. Oznámila to premiérka Jacinda Ardernová v rámci širších změn imigračních pravidel.
  Nový Zéland letadlo.

  Nový Zéland otevírá hranice dříve, než původně plánoval

  Nový Zéland po více než dvou letech izolace kvůli covid-19 otevírá své hranice pro některé mezinárodní cestující. Jak uvedla premiérka Jacinda Ardern, příliv turistů má podpořit národní ekonomiku.
  Austrálie znovu otevřela hranice

  Hudba a transparenty na letišti. Austrálie po dvou letech vítá návštěvníky

  Austrálie v pondělí po téměř dvou letech uzavření souvisejím s pandemií covid-19 znovu zcela otevřela své mezinárodní hranice. Turisté se vrátili a stovky lidí se opět shledali s rodinou a přáteli.
  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Zima je tu. Při dobré vůli nám napadne několik centimetrů sněhu, takže někteří z Vás vyrážejí na hory. Patříte ale k těm, kteří zimu příliš v oblibě nemají a raději byste se vyhřívali někde na sluníčku s drinkem v ruce? I v prosinci je spousta možností relaxu pro všechny.
  last minute dovolená

  Naplánujte si „last minute“ dovolenou bez problémů

  Máte kvůli rychle se měnícím opatřením v dnešní době obavy plánovat dovolenou s velkým předstihem? Nejste sami. Tzv. "last minute" dovolená má svá specifika - výhody i úskalí.
  pomalé cestování

  Slow travel – nový trend pomalého cestování

  Mnoho cestovatelů v posledních letech vyměnilo hektické pobíhání mezi památkami a odškrtávání bodů v seznamu za pomalé cestování. Poznejte doopravdy nová místa a vychutnejte si jejich atmosféru. Poradíme, jak na to.

  Na co si dát pozor při výběru all inclusive dovolené

  Popularita dovolených typu „all inclusive“ za posledních několik let významně vzrostla. Důvodem je pohodlí a cenová dostupnost. Název „all inclusive“ ale nemusí vždy obsahovat přesně to, co jste od své dovolené očekávali.
  slon indický

  Jak můžete pomoci zachránit indickou divočinu

  Indická divoká zvěř je ve vážném nebezpečí. Zdá se, že vládní iniciativy ještě nejsou dostatečně rozvinuty, aby se postaraly o bezpečnost ohrožených druhů. Jak může jednotlivec pomoci zachránit indickou divočinu?
  Pompeje

  V Pompejích byl nalezen antický street food

  Archeologům se podařil v Pompejích mimořádný nález. Jedná se o obchod, na kterém se nacházejí fresky zvířat a nápojů. Ten sloužil kolemjdoucím Římanům jako street food, tedy jakési starověké rychlé občerstvení.
  Greece

  Řecko zpřísňuje kontroly. Cestující na ostrovy musí prokázat svou bezinfekčnost

  Řecko v posledních týdnech zaznamenává vysoký výskyt koronaviru, jehož šíření se snaží zmírnit zaváděním nových opatřeních i přísnější kontrolou omezení, která jsou už v platnosti.