Více
  10.5 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022
  HomeAfrika

  Afrika

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Marrákeš

  Zaklínači hadů, akrobaté i relaxace v tradičním hammamu. To je Marrákeš

  Rudé město rozhodně dělá čest svému jménu. Od červené látky schnoucí na střechách přes růžovo-skořicové stěny až po záblesky terakotové keramiky a karmínové tašky na tradičních tržištích.
  Lesotho

  Stopy dinosaurů i legendární průsmyk. Navštivte království Lesotho

  Království Lesotho je malá vnitrozemská země v Jižní Africe, která je známá svými tyčícími se horskými štíty a úchvatnými výhledy. Mezi turisty však zůstává stále spíše neobjevená. Vyrazte za dobrodružstvím.
  Seychely

  Snaha o záchranu ostrovů na Seychelech

  Cestovní ruch velmi ovlivňuje životní prostředí Seychel. Ostrovní stát se nyní snaží chránit svých 72 nízko položených korálových „Vnějších ostrovů“, než bude příliš pozdě.

  Turismus na ostrově Sokotra. Pomoc pro ekonomiku, ohrožení pro kulturu i ekosystém

  Rok od roku se na ostrov Sokotra vydává čím dál více návštěvníků. Nárůst cestovního ruchu pomáhá zmírňovat chudobu tohoto ostrova, nicméně přináší i značná rizika a výzvu pro místní obyvatele.
  Kilimandžáro Tanzanie

  Lvi na stromech i ikonická silueta Kilimandžára. Nejkrásnější národní parky v Tanzanii

  Afrika je kontinent s obrovskou rozmanitostí. V posledním století se velká území divoké přírody dostala pod státní ochranu v podobě národních parků. Těchto 5 rozhodně stojí za návštěvu, pokud budete v Tanzanii.
  Maroko

  Mimo vyšlapané stezky. Objevte skryté klenoty Maroka – část 2

  Tato místa nenajdete v každém průvodci. Přesto vám svou krásou učarují. Vydejte se mimo vyšlapané stezky a objevte perly Maroka, které se zatím nedostaly do hledáčku turistických kanceláří.
  Moulay Idriss, Maroko

  Mimo vyšlapané stezky. Objevte skryté klenoty Maroka

  Většina turistů mířících do Maroka volí Marrákeš, Tanger, Fez nebo Casablancu. Tato nádherná země ale ukrývá mnoho dalších míst, která stojí za návštěvu a davy turistů tu zatím nepotkáte. Objevte skryté klenoty Maroka.

  Maroko: Jak cestovat udržitelně – část 2

  Rádi cestujete, ale také vás zajímá dopad cestovního ruchu na přírodu, životní prostředí, místní ekonomiku a obyvatele? Přečtěte si, jak cestovat udržitelně.
  Maroko

  Maroko: Jak cestovat udržitelně – část 1

  Maroko, ležící v severní Africe, je oblíbeným cílem cestovatelů všech kategorií. A mnoho z nich začíná uvažovat nad tím, jak při svých toulkách brát ohledy na životní prostředí i místní kulturu. Není to složité.
  Tanzanie

  Prožijte v Tanzanii své africké dobrodružství – část 2

  Snili jste někdy o tom, jak se vznášíte nad stády zeber, která se táhnou až k obzoru? O blankytně modrém moři a bělostných plážích? To a mnohem více najdete v Tanzanii.
  Tanzanie

  Prožijte v Tanzanii své africké dobrodružství – část 1

  Divoká zvěř, domorodí Masajové v barevných šatech i kouzelný podmořský svět. Tanzanie vám nabízí od všeho trochu a kdybyste tu byli měsíc, nudit se nezačnete.

  Potápění v egyptském Marsa Alam

  Marsa Alam, egyptské město na pobřeží Rudého moře, bývalo kdysi rybářskou vesničkou. Dnes patří k nejnavštěvovanějším turistickým destinacím v zemi a je pravým rájem pro nadšené potápěče.
  Rwanda

  Fakta, která změní váš názor na Rwandu

  Co víte o Rwandě? Rovnost žen a mužů, ochrana životního prostředí… tento malý východoafrický národ je plný překvapení, která ohromí i toho nejzkušenějšího cestovatele.

  11 tipů pro vaše první africké safari

  Chystáte se vyrazit na své první africké safari? Určitě to bude dobrodružství, které si budete pamatovat celý život. Afrika je rozmanitá, divoká a nádherná… jistě přemýšlíte, jak si tuto vysněnou dovolenou užít na maximum. V tomto příspěvku sdílíme naše nejlepší tipy na africké safari.
  Karnak, Luxor

  Myrhovník královny Hatšepsut, vládkyně starověkého Egypta

  Hatšeptsut byla mocná a vlivná panovnice, úspěšnější než mnoho faraonů-mužů. Tento prastarý uschlý pařez v Luxoru nám dodnes připomíná její vliv na historii Egypta.