Více
  10.5 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022
  HomeAmerika

  Amerika

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Diamond Head na Havaji

  Přelidněná Diamond Head na Havaji. Návštěvníci budou brzy potřebovat rezervaci

  Je to jedno z nejoblíbenějších míst na Havaji. Bohužel právě proto bude brzy kdokoli ze zahraničí potřebovat rezervaci k jeho návštěvě.
  Shark Ray Alley Belize

  Zaplavte si v hejnu žraloků a rejnoků. Tady vás nesežerou

  Vždy jste snili o plavání se žraloky? Pak se vydejte do Shark Ray Alley, nejoblíbenější šnorchlovací destinace v Belize.
  Velká modrá díra Belize

  Velká modrá díra v Belize, ráj potápěčů

  Jedním ze snů každého potápěče je vidět Grat Blue Hole, mohutný podvodní propad, který proslavil Jacques Cousteau. Pro ty, co se nepotápějí, je pohled z paluby letadla nezapomenutelným zážitkem.
  Národní park White Sands

  Národní park White Sands. Bělostné duny, které se neustále stěhují

  Prozkoumejte největší naleziště čistého sádrovce na světě a vydejte se sáňkovat na dunách. Bílá písečná krajina národního parku White Sands v Novém Mexiku vás uchvátí.
  Tacos

  Nejlepší tacos: skutečná chuť Mexika

  Nejde popřít světovou popularitu tacos, které jsou považovány za nejuniverzálnější mexický pokrm. Kde najdete ty nejlepší tacos v Mexiku?
  High Line

  High Line: Přeměna zchátralé železnice v oázu přírody uprostřed Manhattanu

  Z vyvýšené nákladní železnice se stal oblíbený městský park. Oáza zeleně mezi mrakodrapy. Tohle místo byste rozhodně neměli při návštěvě New Yorku vynechat.

  Mexico City: tyhle zážitky jsou úplně zdarma

  Mexico city nabízí spoustu atrakcí a možností, jak si hlavní město Mexika užít. Může se ale trochu prodražit. Pokud potřebujete počítat pesos, přečtěte si naše tipy na zážitky, které jsou úplně zdarma.
  Zavěšené jezero

  Jezero zavěšené ve stěně kaňonu

  Tisíc stop vysoko ve strmých stěnách kaňonu Glenwood se skrývá jezero plné vody. Má barvu „Pařížské zelené“. Vodopády hučí na jeho křehkém břehu z travertinu, dno jezera vidíte téměř detailně díky křišťálově čisté vodě.
  Čarodějnický dům v Salemu

  Čarodějnický dům v Salemu

  V Salemu v Massachusetts se nachází jeden jediný dům, který dodnes připomíná známé čarodějnické procesy v Salemu z roku 1692.
  Vlna

  Vlnící se písečné duny zamrzlé v arizonské skále

  The Wave neboli Vlna je přední fotografickou destinací na jihozápadě USA. Pískovcové skály neuvěřitelných tvarů a jasných barev působí jako z jiné planety.

  Peru je rozlehlá země a má mnoho různých ekosystémů. Kdy je nejlepší čas na návštěvu?

  Peru můžete navštívit kdykoli během roku. Určitá roční období ovšem nabízejí různé scenérie, možnosti a samozřejmě rozdílné počasí. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Peru?
  Kostarika

  Kostarika je na špici seznamu nejšťastnějších zemí světa. Čím to je?

  Kostarika si drží své místo na špici seznamu nejšťastnějších zemí světa. Malá země Střední Ameriky se v letech 2009, 2012 a 2016 umístila na nejvyšším místě v indexu Happy Planet.
  Semana Santa Guatemala

  Semana Santa – jak probíhá svatý týden v Guatemale

  Španělská tradice Semana Santa (Svatý týden) dorazila se Španěly do Guatemaly v roce 1524. Téměř o 500 let později se v Guatemale konají jedny z nejpropracovanějších oslav na světě.

  Jednu z nejlepších čokolád na světě najdete v Ekvádoru

  Hořkosladká neřest, ale i radost. Jedna z nejpopulárnějších sladkostí na světě – čokoláda. Ne nadarmo zní vědecké jméno kakaovníku Theobroma cacao, čili jídlo bohů. Jednu z těch nejlepších čokolád si můžete dát v Ekvádoru.