Více
  28.8 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022
  HomeAsie

  Asie

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Chrám Wat Rong Khun

  Oslnivě bílý chrám Wat Rong Khun v severním Thajsku

  Už z dálky se člověk diví, co se skrývá v tomto bizarně vyhlížejícím bílém chrámu. Wat Rong Khun se nachází asi pět km jižně od města Chiang Rai v severním Thajsku.
  Kabukicho Robot Restaurant

  Když striptýz předvádějí roboti

  Kabaret, kde jsou všechny show girls androidky. Kde jinde hledat takový podnik než v japonském Tokiu. Navštivte Kabukicho Robot Restaurant.
  Japonské opice v horkých pramenech

  Japonské opice se zbavují stresu v horkých pramenech

  Japonští makakové v parku Jigokudani Monkey Park začínají většinu dní relaxací ve vlastní soukromé vířivce.

  Dovolená v muslimské zemi v období ramadánu

  Na světě je asi 7,6 miliardy lidí. A asi 24 % z nich (1,8 miliardy) drží v období ramadánu půst od východu do západu slunce. Každý den. Na celý měsíc. Jak se to dotkne vaší dovolené?
  Jižní Izrael

  Která místa navštívit v jižním Izraeli

  Jih Izraele je převážně poušť. Je ale domovem úchvatných míst. Od Masady v Judské poušti po kráter Makhtesh Ramon v Negevu, zde jsou některá z nich.
  Omán

  Nejkrásnější místa Ománu

  Omán je malá země, přesto neuvěřitelné atrakce zaplňují každý kout jeho měst, vesnic i krajiny. Se svou přírodní krásou, autentickou architekturou a jedinečnou kulturou je Omán skvělou destinací pro všechny.
  Banh Mi vietnamský sendvič

  Podivuhodná historie vietnamského sendviče Bánh Mì

  Pro některé je sendvič bánh mì jen snídaně, levné kalorie v úhledném malém balení. Pro ostatní je symbolem smrti kolonialismu. Od skromných začátků až po celosvětové uznání, historie sendviče bánh mì je historií moderního Vietnamu.

  Návrat v čase na Sokotře

  Obří duny z bílého písku, křišťálově čistý oceán plný delfínů i prapodivné stromy, kterým „v žilách“ koluje rudá krev. Sokotra je jedinečný ostrov, na kterém se zastavil čas.
  Komodo jihovýchodní Asie

  Draci na ostrově Komodo, aktivní sopky či plovoucí trhy. Zažijte jihovýchodní Asii

  Jihovýchodní Asie je už roky oblíbenou destinací batůžkářů i dobrodruhů. A to z dobrých důvodů. Vybrali jsme několik zážitků z různých zemí, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.
  Vietnamská kuchyně

  Vietnamská kuchyně: Co ochutnat v různých koutech země

  Jednou z věcí, které jsou skvělé na cestování, je možnost ochutnat exotické potraviny a kuchyně jiných zemí světa. A Vietnam je pro ochutnávání přímo stvořený. Co by nemělo chybět na vašem jídelníčku?
  Sigiriya

  Vystoupejte až na vrchol majestátní Lví skály

  V samém srdci ostrova Srí Lanka (severně od Dambully) hrdě ční nad horizontem 200 m vysoká, majestátní Lví skála – Sigiriya, pojmenovaná podle obrovské sochy lva, ze které se do dnešních dní dochovaly pouze tlapy.

  Tradiční ruská jídla, která musíte ochutnat

  Ochutnávání místních specialit patří k cestování. Pokud plánujete vyrazit do Ruska, přečtěte si, která z nejlepších jídel ruské kuchyně musíte určitě vyzkoušet. Váš zážitek to posune na jinou úroveň.
  Chrámy Khajuraho

  Kámasútra na stěnách chrámů Khajuraho

  Chrámy Khajuraho v Madhjapradéši patří mezi nejkrásnější středověké památky v Indii. Nejeden návštěvník se však při jejich návštěvě začervená. Výjevy na stěnách nejsou nic pro stydlivé.
  Kappadokie

  Nejlepší turistické atrakce turecké Kappadokie – část 2

  Mnoho lidí si ve spojitosti s návštěvou Turecka vybaví fotky barevných horkovzdušných balónů vznášejících se nad snovou krajinou. Kostely a příbytky vytesané do skal podivných tvarů jsou znakem Kappadokie. Která místa v tomto regionu jsou ta nejzajímavější?
  Kappadokie, Turecko

  Nejlepší turistické atrakce turecké Kappadokie – část 1

  Každý, kdo cestuje do Turecka, chce navštívit Kappadokii. Skalní krajina vypadá, jako by ji vytvořili elfové. V našem článku najdete tipy na nejlepší turistické atrakce turecké Kappadokie.