Více
  -0.3 C
  Czech
  Neděle, 23 ledna, 2022
  HomeAsie

  Asie

  Redakční výbeř

  Reklama

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Indické trhy

  Nakupujte ovoce i drahokamy. Na indickém tržišti seženete vše

  Nechte se okouzlit hýřícími barvami indických trhů. Nakoupíte tu za pár korun téměř cokoliv vás napadne, od náramků a čerstvých květin po drahé kameny.
  Phi Phi

  Nekonečně dlouhé písečné pláže v zapomenuté části Thajska – souostroví Phi Phi v provincii Krabi

  Mezi nejkrásnější thajská souostroví patří bezesporu Phi Phi v provincii Krabi. Tuto překrásnou a také trochu zapomenutou část Thajska proslavil roku 2000 film Pláž s Leonardem di Capriem v hlavní roli. Od té doby zájem o tento exotický ráj stále stoupá.
  Mongolský festival

  Mongolský ledový festival Khövsgöl

  Propracované ledové sochy, saně tažené psím spřežením, sobi, tradiční jídla a soutěže, to vše se odehrává na zamrzlém jezeře. Navštivte mongolský ledový festival Khövsgöl, na který se každoročně začátkem března sjíždějí lidé z celé země.
  festival ledu

  Obří čínské ledové město – festival ledu a sněhu v Harbinu

  Každoroční festival ledu a sněhu v čínském městě Harbin láká davy návštěvníků. Ledové sochy mají rekordní rozměry a noční osvětlení mění fantastické skulptury v kaleidoskop barev. Prohlédněte si ledové věže, paláce a hrady.
  tradiční indické trhy

  Tradiční indické trhy. Vyrazte za zábavou i poznáním – část 2

  Je libo barevné náramky, exkluzivní parfémy, čerstvé květiny či exotické směsi koření? Na tržištích v Indii seženete vše. Už jen procházka po tradičním trhu je zážitek sám o sobě. Poradíme, na které se vydat.
  Khao San

  Khao San – jak se z trhu s rýží stal světoznámý „hub“ pro cestovatele

  Kdysi dávno prodávali na silnici Khao San místní obyvatelé rýži. Člun za člunem přijížděl dolů po obrovské řece Chao Phraya a do ústí kanálu Banglamphu, kde vysadily tisíce tun rýže v jutových pytlích. Na konci 19. století byla čtvrť Banglamphu zdaleka největším trhem s rýží nejen v Bangkoku, ale i kdekoli v Siamu.

  Tradiční indické trhy. Vyrazte za zábavou i poznáním – část 1

  Jedním ze skvělých způsobů, jak poznat odlišnou kulturu kdekoliv na světě, je návštěva místních trhů. Ty indické jsou rušné, barevné a voňavé. Je čas vyrazit na nákupy.
  Kazachstán

  Kazachstán: Vznešená krása přírody na dosah ruky

  Kazachstán se může zdát jako zvláštní volba pro seznam cestovatelských cílů. Ale malé množství turistů vám poskytne autentický zážitek. Proč se vypravit do Kazachstánu?

  20 nejkrásnějších buddhistických chrámů na světě

  Mezi polovinou šestého a čtvrtého století před naším letopočtem vznikl v severovýchodní Indii buddhismus. Brzy se rozšířil po celém asijském subkontinentu, kde ovlivnil duchovní a kulturní praktiky, umění a architekturu. Tradiční buddhistické chrámy často odrážejí architektonické styly regionu, všechny jsou ale navrženy tak, aby usnadňovaly tichou reflexi a meditaci.
  Hang Son Doong

  Skrytá uprostřed džungle a těžko dostupná. Hang Son Doong je největší jeskyní na světě

  Největší jeskyně na světě Hang Son Doong se nachází v centrální části Vietnamu a je stará 3 miliony let. Skrytá uprostřed džungle a těžko dostupná, byla objevena teprve nedávno. Vidělo ji méně lidí, než stanulo na vrcholku Everestu a výprava za jejím poznáním je neopakovatelným zážitkem.

  Velký bazar v Istanbulu: 10 tipů, co si přivézt – část 2

  Velký bazar v Istanbulu je jednou z největších krytých tržnic na světě. Před pandemií ho ročně navštívilo skoro půl milionu turistů. Pokud míříte do Istanbulu, je jeho návštěva naprostou nezbytností. Co byste si ale v tom obrovském množství zboží měli vybrat? Přečtěte si naše tipy.
  Velký bazar Istanbul

  Velký bazar v Istanbulu: 10 tipů, co si přivézt – část 1

  Istanbulský Velký bazar (turecky Kapalıçarşı) je jednou z největších nákupních destinací. Má rozlohu 30 700 metrů čtverečních a je tak největším krytým trhem na celém světě.
  Darvaza

  Kráter Darvaza: střežené pouštní tajemství Sovětů

  Obří hořící jáma, kráter Darvaza, leží v turkmenské poušti a je známý jako „Brána do pekel“. Chrlí oheň po celá desetiletí. Její původ je ovšem považován za přísně tajný.
  Ruská republika Tuva

  Neznámá ruská republika na hranicích s Mongolskem

  Mezi Ruskem a Mongolskem se nachází republika Tuva (nazývaná též Tyva). Existuje nezávisle, má vlastní kulturu, jazyk i tradice. Že jste o ní nikdy neslyšeli? Přečtěte si více v článku.
  Reklama
  Reklama