Více
  10.5 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022
  HomeAsie

  Asie

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Hierapolis Turecko

  Pamukkale nejsou jen vápencové terasy. Navštivte starověké město Hierapolis, opředené děsivou záhadou

  V Pamukkale v západním Turecku se nad okolní planinou tyčí obrovský bílý skalní útvar. Lesknoucí se hora zkamenělých vápencových kaskád se řítí ke dnu údolí, zvrásněná zmrzlými stalaktity a mozaikovitá stovkami jezírek jiskřivé tyrkysové vody.
  Hierapolis Turecko

  Tajemný turecký „portál do podsvětí“. Kdysi místo děsivých obětí

  Starobylé město Hierapolis dlouho skrývalo tajemství své záhadné „brány do pekla“. Ale moderní věda konečně odhalila pravdu za římskými mýty.
  Fidži

  Nejlepší aktivity na Fidži. Čerstvá kokosová voda i vyhlášené masáže

  Pro některé cestovatele představuje pláž lemovaná palmami na tropickém ostrově perfektní odpočinek od reality všedního dne. I když pláží je na ostrovech Fidži k dispozici spousta, existuje mnoho dalších aktivit a výletů, které si ti aktivnější mohou užít. Zde jsou některé z nich.
  Chrám Wat Rong Khun

  Oslnivě bílý chrám Wat Rong Khun v severním Thajsku

  Už z dálky se člověk diví, co se skrývá v tomto bizarně vyhlížejícím bílém chrámu. Wat Rong Khun se nachází asi pět km jižně od města Chiang Rai v severním Thajsku.
  Kabukicho Robot Restaurant

  Když striptýz předvádějí roboti

  Kabaret, kde jsou všechny show girls androidky. Kde jinde hledat takový podnik než v japonském Tokiu. Navštivte Kabukicho Robot Restaurant.
  Japonské opice v horkých pramenech

  Japonské opice se zbavují stresu v horkých pramenech

  Japonští makakové v parku Jigokudani Monkey Park začínají většinu dní relaxací ve vlastní soukromé vířivce.

  Dovolená v muslimské zemi v období ramadánu

  Na světě je asi 7,6 miliardy lidí. A asi 24 % z nich (1,8 miliardy) drží v období ramadánu půst od východu do západu slunce. Každý den. Na celý měsíc. Jak se to dotkne vaší dovolené?
  Jižní Izrael

  Která místa navštívit v jižním Izraeli

  Jih Izraele je převážně poušť. Je ale domovem úchvatných míst. Od Masady v Judské poušti po kráter Makhtesh Ramon v Negevu, zde jsou některá z nich.
  Omán

  Nejkrásnější místa Ománu

  Omán je malá země, přesto neuvěřitelné atrakce zaplňují každý kout jeho měst, vesnic i krajiny. Se svou přírodní krásou, autentickou architekturou a jedinečnou kulturou je Omán skvělou destinací pro všechny.
  Banh Mi vietnamský sendvič

  Podivuhodná historie vietnamského sendviče Bánh Mì

  Pro některé je sendvič bánh mì jen snídaně, levné kalorie v úhledném malém balení. Pro ostatní je symbolem smrti kolonialismu. Od skromných začátků až po celosvětové uznání, historie sendviče bánh mì je historií moderního Vietnamu.

  Návrat v čase na Sokotře

  Obří duny z bílého písku, křišťálově čistý oceán plný delfínů i prapodivné stromy, kterým „v žilách“ koluje rudá krev. Sokotra je jedinečný ostrov, na kterém se zastavil čas.
  Komodo jihovýchodní Asie

  Draci na ostrově Komodo, aktivní sopky či plovoucí trhy. Zažijte jihovýchodní Asii

  Jihovýchodní Asie je už roky oblíbenou destinací batůžkářů i dobrodruhů. A to z dobrých důvodů. Vybrali jsme několik zážitků z různých zemí, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.
  Vietnamská kuchyně

  Vietnamská kuchyně: Co ochutnat v různých koutech země

  Jednou z věcí, které jsou skvělé na cestování, je možnost ochutnat exotické potraviny a kuchyně jiných zemí světa. A Vietnam je pro ochutnávání přímo stvořený. Co by nemělo chybět na vašem jídelníčku?
  Sigiriya

  Vystoupejte až na vrchol majestátní Lví skály

  V samém srdci ostrova Srí Lanka (severně od Dambully) hrdě ční nad horizontem 200 m vysoká, majestátní Lví skála – Sigiriya, pojmenovaná podle obrovské sochy lva, ze které se do dnešních dní dochovaly pouze tlapy.