Více
  28.8 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022
  HomeEvropa

  Evropa

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Vilarinho da Furna

  Vesnice duchů za sucha vystupuje nad hladinu vody

  Když zavládne obzvláště suché období, nad hladinou vody se objeví přízračné holé zdi 2000 let staré vesničky. Byla zničena při stavbě přehrady a dnes se jejími ulicemi prohánějí pouze ryby.
  Národní park Plitvická jezera

  Ta nejzajímavější místa v Chorvatsku

  Existuje mnoho důvodů, proč je Chorvatsko jednou z nejžhavějších letních destinací v Evropě. Od Záhřebu po Dubrovník je domovem úchvatných pláží, obrovské Modré jeskyně a jednoho z největších zbývajících římských amfiteátrů na světě v Pule.
  Čičmany, Slovensko

  Malovaná vesnice Čičmany na Slovensku

  Dokonale zachovalá horská vesnice, kde jsou malebné baráčky celé ozdobené malovanou krajkou. Najdete ji na Slovensku, zhruba dvě hodiny od Bratislavy.

  Podzemní umělecké instalace v Kodani

  Některé současné avantgardní umění v Kodani najdete doslova pod zemí. Navštivte Cisternu, podzemní nádrž z 19. století přeměněnou na muzeum současného umění.
  Mallorca

  8 zázraků na Mallorce, které musíte vidět

  Slunná Mallorca zachycuje podstatu Středomoří. Možná je nejlépe známá jako ráj hledačů slunce, ale na tomto baleárském ostrově je toho mnohem více.
  Salzburg

  Květinová vesnice roku či lázeňské město králů. Navštivte Rakousko

  Cestovní katalogy Rakouska jsou plné idylických fotek alpských vesniček a měst, obklopených horami a zelení. Přinášíme tipy na města, kde si vychutnáte typickou atmosféru Rakouska.
  Hotel Haludovo Palace Chorvatsko

  Sem byste na dovolenou nejeli. Opuštěný hotel v Chorvatsku připomíná strašidelný palác

  Kdysi luxusní hotel a Penthouse Casino pro vyvolené uprostřed komunistické Jugoslávie. Nyní se na chorvatské pláži rozpadá na prach.
  Pobřeží Algarve

  Atrakce v Algarve, které musíte navštívit

  Algarve na jižním pobřeží Portugalska je na druhém místě za hlavním městem Lisabonem, pokud jde o příjmy z cestovního ruchu. Stále tu však existuje spousta klidných míst, kde můžete ochutnat tento region.
  Vídeňské ruské kolo

  Vídeňské Velké ruské kolo, které si zahrálo ve filmu

  Vídeňské obří ruské kolo, které je dominantou zábavního parku Prater, hrálo hlavní roli v jednom z nejslavnějších noirových filmů všech dob.
  Cascais, Portugalsko

  Nejúžasnější přímořská města v Portugalsku

  Oceán hraje hlavní roli v portugalské kultuře, přičemž většina populárních měst a městeček v Portugalsku se nachází na pobřeží. Která jsou ta nejkrásnější?

  Podzemní Berlín. Prohlédněte si bunkry, nemocnice či opuštěné stanice metra

  Prohlídka podzemního Berlína vás provede protileteckými kryty a tunely z druhé světové války. Také těmi, které se používaly k pašování lidí z východního Německa. Objevte podzemní nemocnici či opuštěné stanice metra.

  Nejmenší království na světě. 11 obyvatelům a kozám vládne král v sandálech

  Když neloví chobotnice nebo nepracuje na zahradě před svým bungalovem, král Tavolara vládne na částečný úvazek tomuto maličkému ostrovu s 11 obyvateli a 100 hbitými horskými kozami.
  Tübingen

  Veganství, autobusy zdarma, daň na jednorázové příbory. Městečko Tübingen chrání planetu

  Tübingen je město nacházející se v Německu. Má pověst jednoho z nejzelenějších měst v Evropě, kde je veganství a šetrnost k životnímu prostředí zásadním přístupem.
  Fingalova jeskyně

  Navštivte jeskyni z legend, která inspirovala Pink Floyd nebo Julese Verna

  Královna Viktorie, Matthew Barney, Jules Verne a Pink Floyd nejsou jména, která obvykle slyšíte ve stejné větě. Existuje ale jedno neobvyklé místo, které je spojuje. Všichni navštívili Fingalovu jeskyni na skotském ostrově Staffa.