Více
  -0.3 C
  Czech
  Neděle, 23 ledna, 2022
  HomeEvropa

  Evropa

  Redakční výbeř

  Reklama

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Svalbard

  Země studených břehů, v češtině známá jako Špicberky

  Severní země Evropy v minulosti obývali Vikingové. Byli zdatnými mořeplavci a údajně objevili Ameriku ještě před Kryštofem Kolumbem. Na svých rychlých lodích křižovali vody okolo Skandinávie a dumali, kde získat další válečnou kořist. Tehdy narazili na souostroví, které nefigurovalo na žádné mapě. Vikingové mu dali jméno Svalbard, neboli Země studených břehů, a v češtině je známé jako Špicberky.
  Lago di Garda

  Spojte dovolenou u vody s pobytem v přírodě, vyrazte k evropským jezerům

  Pokud se chystáte na dovolenou k vodě, nemusí to nutně znamenat moře. V Evropě je spousta kouzelných míst, která stojí za to navštívit a mnohdy zde strávíte pohodovější a zajímavější dovolenou než ve středomořských letoviscích.
  karneval v Benátkách

  Karneval v Benátkách je jedním z nejznámějších karnevalů na světě

  Jeho počátky jsou staré staletí. Přitahuje každoročně tisíce turistů, kteří přijíždějí do Benátek, aby obdivovali přepychové kostýmy a masky pochodující v ulicích a na náměstích. Výroba masek je v Benátkách uměním, tradicí sahající stovky let do historie města. Díky tomu je karneval v Benátkách opravdu jedinečný.

  Stopy dinosaura i nejkrásnější evropské pláže. Navštivte s námi Skotsko

  Ve Skotsku najdete přes 3000 hradů jako z pohádky, nádherné liduprázdné pláže i drsnou krajinu. Je to ráj nejen pro milovníky přírody a fotografy. Přečtěte si, proč se vydat na dovolenou do Skotska.

  Island v zimě – projděte se po ledovci a relaxujte v termálních lázních

  Island patří pro mnoho cestovatelů na seznam top zemí, které navštívili, nebo navštívit chtějí. Většina turistů jezdí na Island v letním období, tudíž nejznámější místa a atrakce se mohou zdát poněkud přelidněná. Island v zimě je ovšem úplně jiný zážitek! Pro dobrodruhy znamená nejen menší davy, ale také příznivější ceny. Jaké zimní aktivity na Islandu patří mezi nejoblíbenější?
  Pařížské katakomby

  Tajemství pařížského podzemí

  Podzemí francouzského hlavního města skrývá tajemství. Ve stovkách kilometrů tunelů jsou zde ukryty miliony kostí. A nejen to. Co zde objevili policisté při výcviku, jim vyrazilo dech.

  Sauna – jedno slovo, které vystihuje celé Finsko

  Pokud chcete porozumět Finsku a jeho obyvatelům, seznámení se saunou je dobrým začátkem. Sauna je tak velkou součástí finské kultury, jako nic jiného. Po staletí byla místem pro fyzickou a duševní očistu. Pro Finy je pravidelné saunování nutnost. Sauna je ve Finsku životní styl – batolata se do ní poprvé podívají ve věku pouhých několika měsíců a od té doby jsou tam pravidelně.

  Rusko versus Ukrajina: válka o boršč

  Druh hutné polévky z červené řepy teď stojí na pomyslné hranici mezi ruskou a ukrajinskou národní kuchyní. Boršč je dle The New York Times běžně přisuzován jako národní jídlo Rusku, úhlavnímu nepříteli Ukrajiny, která bojuje o to, nechat uznat polévku jako ukrajinské kulturní dědictví.
  Palermo

  Sedm nejkrásnějších měst na Sicílii

  Sicílie, ostrov nacházející se kousek od špičky italské „boty“, má řecké a římské dědictví, zdánlivě věčné slunce a teplé moře i v listopadu. Tento balíček z ní dělá velmi atraktivní destinaci. Nejen moře sem ale láká turisty. Která města na Sicílii jsou nejkrásnější?
  Edinburg

  Užijte si atmosféru starého dobrého Skotska v Edinburghu

  Pravou atmosféru starého dobrého Skotska zažije člověk jedině v Edinburghu, zdejším hlavním městě, které je zároveň městem univerzitním. Našli byste ho na východě země, při pobřeží Severního moře u zálivu Firth of Forth. Edinburgh je místem konání různých významných akcí, jako je např. hojně navštěvovaný srpnový Edinburský festival, zahrnující několik současně probíhajících uměleckých festivalů. Koná se tu rovněž mezinárodní filmový festival a série armádních hudebních vystoupení Royal Edinburgh Military Tattoo. Město se navíc může pyšnit množstvím cenných pamětihodností.
  Tower of London

  Ikona Londýna či strašidelný hotel. Objevte nejstarší stavby v Anglii

  Od strašidelného hotelu v Gloucestershire po úctyhodnou londýnskou věž Tower. Přečtěte si o nejstarších ikonách Anglie, budovách, které se dodnes užívají.

  Krásné historické památky v nedaleké Budapešti

  Každý ví, jak krásná jsou města Paříž, Vídeň nebo Řím. O Budapešti se už tolik nemluví, a přitom má rozhodně co nabídnout. Hlavní město Maďarska je plné působivých pamětihodností a atraktivních míst, na která se nyní můžeme společně podívat.
  Katedrály a kostely v Německu.

  Objevte nejkrásnější katedrály a kostely v Německu – část 2

  Mnoho historických památek v Německu bylo poškozeno či zničeno za druhé světové války. Stále zde však najdeme tolik míst k obdivování, že je těžké si vybrat, které navštívit dříve. Podívejte se s námi na ty nejhezčí německé katedrály a kostely.
  kostely v Německu

  Objevte nejkrásnější katedrály a kostely v Německu – část 1

  V celém Německu najdeme tolik kostelů a katedrál, že bychom je jen stěží spočítali. Některé z nich ale přeci jen vynikají svou krásou i historickým významem nad ostatní. Které to jsou?
  Bran

  Tajemný Drákulův hrad Bran: Rumunský klenot s temnou minulostí

  Hrad Bran, který je proslulý spojením s legendou o Drákulovi, je jednou z nejznámějších rumunských památek. Svou pověstí přitahuje do Transylvánie návštěvníky z celého světa.
  Reklama
  Reklama