Více
  16.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022
  HomeEvropa

  Evropa

  Redakční výbeř

  DALŠÍ ZPRÁVY

  Slovinsko

  Slovinsko boduje v udržitelném cestovním ruchu

  Jako jediná země v Evropě, kde se setkávají čtyři odlišné geografické regiony, je rozmanitá krajina Slovinska lákadlem pro mnoho návštěvníků. Navíc se úspěšně snaží o udržitelný cestovní ruch.
  Albánie

  Navštivte Albánii, neprávem opomíjenou letní destinaci

  Léto je nejlepší období k návštěvě Albánie. „Země orlů“ je domovem některých z nejúžasnějších pláží a pobřežních destinací v Evropě. Navíc má velkolepé hory, takže i milovníci aktivní dovolené budou nadšeni.
  Plitvická jezera v Chorvatsku

  Plitvická jezera v Chorvatsku. Když voda a travertin čarují

  Řetězec 16 podivuhodných jezer vznikl postupným rozpouštěním vrstev horninového podloží. Svou krásou jsou dnes Plitvická jezera v Chorvatsku vyhlášena po celém světě.

  Cestujte v čase. Navštivte neúžasnější starověká místa v Řecku

  Řecko, uznávané jako rodiště západní civilizace, působí jako historická kniha, která ožívá. Představujeme výběr míst, která by si žádný milovník historie neměl nechat ujít.
  Termální lázně Széchenyi

  Maďarsko: země termálních lázní

  Maďarsko možná nemá přístup k oceánu, ale plavky si rozhodně nezapomeňte. Tento vnitrozemský stát se hemží termálními prameny. Je jich tu více než 1300, z toho 123 jen v Budapešti. Stačí si vybrat.
  Pevnost sv. Mikuláše

  Pevnost sv. Mikuláše v chorvatském Šibeniku

  Velké vzdušné chodby tvoří bludiště v neproniknutelné pevnosti. Ta láká mnoho turistů a průzkumníků, kteří zavítají do chorvatského města Šibenik.
  Tenerife

  Na Tenerife nejen za plážemi. Tipy na dovolenou

  Největší z Kanárských ostrovů je také nejnavštěvovanější. A to z dobrých důvodů: rozmanitá krajina od hor po pláže s černým pískem, kulinářská scéna a nekonečně slunečné počasí.

  Nejhezčí ostrovy kolem chorvatského Splitu

  Split je výchozím místem pro výlety na řadu jadranských ostrovů. Nejbližší je Trogir, chráněný UNESCO, se středověkou architekturou, obklopený starobylým opevněním. Čiovo s živým přístavem nabízí přímořské stolování a živé bary. Vydejte se na plavbu s naším průvodcem.
  Salzburg Rakousko

  Co dělat v Salcburku, když máte jen jeden den

  Středověký hrad, úžasný palác, koktejlové bary a rustikální restaurace. Salcburská směs historie a kultury s moderním nádechem dělá z Mozartova rodného města jednu z nejatraktivnějších destinací v Rakousku.
  Ostrav Hvar, Chorvatsko

  Nejlepší pláže na chorvatském ostrově Hvar

  Většina výletníků směřujících na chorvatský ostrov Hvar, obklopený zářivě modrým Jaderským mořem, sem míří kvůli jeho nádherným plážím. Od oblíbených úseků v dosahu města až po odlehlé zátoky s borovicemi, okolní pláže okouzlí každého.
  Riga, Lotyšsko

  Plovoucí umění i prapodivné hodiny. Co navštívit v Rize

  Riga je pravděpodobně nejživější město v pobaltských státech a je zde spousta věcí, které můžete vidět i dělat.
  Kočka

  7 míst v Amsterdamu, ze kterých budou milovníci koček nadšení

  V Amsterdamu je mnoho atrakcí zaměřených na kočky, včetně jediného plovoucího kočičího útulku na světě a specializované kočičí kavárny, kde si hosté mohou hladit několik čtyřnohých mazlíčků co hrdlo ráčí.
  Hrad Arundel

  Nejkrásnější středověké hrady v Anglii

  Hrady jsou jedním z nejikoničtějších prvků evropské krajiny. V našich fantaziích okamžitě naskočí princezny, rytíři, koně, vodní příkopy a občas i draci.
  Marvão, Portugalsko

  Utajená evropská města, která musíte navštívit, než je zaplaví turisté

  Zatímco místa jako Bruggy a Benátky jsou příkladem malebnosti, zážitek mohou pokazit davy turistů se selfie tyčemi. Naštěstí Evropa stále skrývá mnoho pohádkových pokladů, které teprve čekají na své objevení.