Více
  29.9 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Bílé písečné pláže v Tunisku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tunisko je jedna ze zemí oblíbených pro své nádherně bílé písečné pláže. Nachází se na severu Afriky a většina jeho pobřeží je tvořena dlouhými pásy písku. Ráj pro milovníky dovolených u moře.

  Protože Tunisko žije z cestovního ruchu, většina jeho písečných pláží je obklopena hotely, bary a restauracemi. Pojďme si představit ty nejznámější.

  Pláž Djerba

  Jedna z nejúžasnějších pláží s bílým pískem v Tunisku se nachází na Djerbě. Konkrétně na východní straně ostrova nejdete tento krásný dlouhý pruh bílého písku. Skládá se z více částí a každá má jiné jméno, nicméně dohromady se jedná o skvostný kus pobřeží. Hledejte Sidi Mahrez Beach, Plage El Jazira, Plage El Hachen. Podél nich najdete mnoho skvělých hotelů, barů a restaurací. Můžete si tu vyzkoušet vodní sporty a rezervovat si výlet lodí v přístavu. V oblasti se také nachází několik vodních parků.

  Djerba je ostrov, jehož populace činí asi 180 000 lidí. Má vlastní letiště a je to oblíbená prázdninová destinace v Tunisku. Není zase moc malý, takže si klidně můžete pronajmout auto a vydat se na průzkum.

  Pláž Sousse

  Sousse má také jednu z nejúžasnějších pláží s bílým pískem v Tunisku. Mělká tyrkysové voda vás ohromí. Podél pláže je mnoho hotelů, restaurací, obchodů a barů. V Sousse najdete více druhů ubytování, většina z nich je na pobřeží blízko pláže. Na pláži si můžete vyzkoušet některé vodní sporty jako jetski, parasailing či vodní lyžování.

  Město Sousse leží jižně od Yasmin Hammamet a nejbližším letištěm je mezinárodní letiště Monastir. Jeho populace činí kolem 300 000 lidí. Ve městě najdete muzea, archeologická naleziště a trhy.

  Pláž Hammamet

  Hammamet má dlouhou bílou písečnou pláž, která pokrývá celé pobřeží. Ve městě najdete několik hotelů, které mají vlastní soukromou část pláže, ale jsou zde i veřejné pláže. Nejbližším letištěm je mezinárodní letiště Enfidha Hammamet, které je od města vzdáleno asi 60 km.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Napište svůj komentář

  Napište komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno