Více
  10.5 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022

  Bílé písečné pláže v Tunisku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tunisko je jedna ze zemí oblíbených pro své nádherně bílé písečné pláže. Nachází se na severu Afriky a většina jeho pobřeží je tvořena dlouhými pásy písku. Ráj pro milovníky dovolených u moře.

  Protože Tunisko žije z cestovního ruchu, většina jeho písečných pláží je obklopena hotely, bary a restauracemi. Pojďme si představit ty nejznámější.

  Pláž Djerba

  Jedna z nejúžasnějších pláží s bílým pískem v Tunisku se nachází na Djerbě. Konkrétně na východní straně ostrova nejdete tento krásný dlouhý pruh bílého písku. Skládá se z více částí a každá má jiné jméno, nicméně dohromady se jedná o skvostný kus pobřeží. Hledejte Sidi Mahrez Beach, Plage El Jazira, Plage El Hachen. Podél nich najdete mnoho skvělých hotelů, barů a restaurací. Můžete si tu vyzkoušet vodní sporty a rezervovat si výlet lodí v přístavu. V oblasti se také nachází několik vodních parků.

  Djerba je ostrov, jehož populace činí asi 180 000 lidí. Má vlastní letiště a je to oblíbená prázdninová destinace v Tunisku. Není zase moc malý, takže si klidně můžete pronajmout auto a vydat se na průzkum.

  Pláž Sousse

  Sousse má také jednu z nejúžasnějších pláží s bílým pískem v Tunisku. Mělká tyrkysové voda vás ohromí. Podél pláže je mnoho hotelů, restaurací, obchodů a barů. V Sousse najdete více druhů ubytování, většina z nich je na pobřeží blízko pláže. Na pláži si můžete vyzkoušet některé vodní sporty jako jetski, parasailing či vodní lyžování.

  Město Sousse leží jižně od Yasmin Hammamet a nejbližším letištěm je mezinárodní letiště Monastir. Jeho populace činí kolem 300 000 lidí. Ve městě najdete muzea, archeologická naleziště a trhy.

  Pláž Hammamet

  Hammamet má dlouhou bílou písečnou pláž, která pokrývá celé pobřeží. Ve městě najdete několik hotelů, které mají vlastní soukromou část pláže, ale jsou zde i veřejné pláže. Nejbližším letištěm je mezinárodní letiště Enfidha Hammamet, které je od města vzdáleno asi 60 km.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS