Více
  8 C
  Czech
  Sobota 24. února 2024

  Jak se jít podívat dovnitř Velké pyramidy v Gíze

  Pro návštěvu pyramidového komplexu v Gíze si musíte koupit vstupenku. Za další příplatek můžete jít dovnitř jedné ze tří velkých pyramid (Velká pyramida, Rachefova nebo Menkaureova). Co uvnitř uvidíte a stojí to za to?

  Návštěva Velké pyramidy

  Vstupné do Velké pyramidy je podstatně vyšší než vstupné do ostatních dvou pyramid z hlavní trojice. Ale jak často máte šanci vstoupit do starověkého divu světa?

  Do Velké pyramidy vstoupíte otvorem na severní straně pyramidy. Chcete-li se dostat do Královy komnaty, jděte po rampě přes Velkou galerii, dokud tam nedojdete. V této temné, horké místnosti se nachází prázdný žulový sarkofág.

  Tip pro profesionály: Uvnitř Velké pyramidy můžete fotografovat mobilním telefonem bez dalších poplatků. Fotografování s fotoaparátem zde však není povoleno. Nicméně oproti dřívějšku už nemusíte fotoaparát nechávat u stráže. Stačí ho ponechat schovaný v tašce.

  Rachefova a Menkaureova pyramida

  Tyto dvě pyramidy jsou menší, levnější a obvykle méně přeplněné než Velká pyramida. Stejně jako ve Velké pyramidě toho uvnitř není mnoho k vidění, ale pokud se vám líbí myšlenka menších davů, zvažte návštěvu jedné z těchto dvou pyramid.

  Stojí vstup do Velké pyramidy za to?

  Vstup do Velké pyramidy stojí další peníze a přidá vám asi 30 minut k návštěvě nekropole v Gíze. Může to být horká, přeplněná procházka Velkou galerií, takže pokud nemáte rádi davy nebo máte klaustrofobii, raději se tomuto zážitku vyhněte.

  Pokud přesto chcete jít dovnitř, připravte se na to, že zde bude přelidněno a není moc na co se dívat. Je to mnohem jiný zážitek než návštěva barevných hrobek v Údolí králů nebo slézání tunelů Bent Pyramid a Red Pyramid. Ale stále je to vzrušující stát uvnitř tohoto úžasného starověkého divu světa.

  Pokud si nejste jisti, že chcete strávit čas a utratit peníze za to, abyste se dostali do Velké pyramidy, nebojte se ji přeskočit.

  Pamatujte, že na pyramidy je nyní již zakázáno lézt zvenčí. V okolí náhorní plošiny v Gíze je mnoho míst, kde lze pořídit nádherné fotografie pyramid. Nejlepší z nich jsou:

  • před Sfingou
  • panoramatický bod
  • z vrtulníkové plošiny
  • během projížďky na velbloudu

  Sledujte nás na sítích