Více
  8 C
  Czech
  Sobota 24. února 2024

  Tajné pláže a zátoky na Seychelách, kam se dostanete pouze lodí

  Seychely jsou rájem pro milovníky pláží. Jemný bílý písek, dramatické žulové balvany a pohupující se palmy dělají z místních zátok jedny z nejkrásnějších na světě. Cestování lodí vám zajistí přístup na ty nejkouzelnější pláže bez davů lidí.

  Grande Soeur, Îles Soeurs

  Pláž na ostrově Grande Soeur nabízí neodolatelný pohled. Nachází se uprostřed žulového výchozu, pás písku je orámován bujnou zelení a velkými balvany. Jakmile se nasytíte slunečního svitu, zchlaďte se ponořením do blankytně modré vody. Vzhledem k tomu, že Grand Souer je soukromý ostrov s malým butikovým hotelem, je třeba tu mít rezervaci.

  Police Bay, Mahé

  Policejní zátoka, která se nachází na nejjižnějším cípu Mahé, je skvělým cílem odpolední plavby. Je připojena k sladkovodní laguně – ideální pro jízdu na kajaku nebo paddleboarding. Jinak si užijte poklidný bílý písek a dorážející vlny, nebo se vyšplhejte po obřích balvanech a prozkoumejte další odlehlé pláže za rohem.

  Kokosový ostrov

  Zahrajte si na trosečníka na Cocos Island, nepatrném žulovém ostrově, jen pár kilometrů od La Digue. Toto místo je skutečnou vizí pustého ostrova s dokonalou pláží s bílým pískem, palmami rašícími ze středu, lemovaný azurovými vodami. Sbalte si věci na piknik, ať nemusíte spěchat zpátky, protože chtít se vám nebude.

  Cousine Island

  Pláž na Cousine Island se jako úsměv vine podél jeho pobřeží. Po zajištění povolení zakotvěte na soukromém ostrově a vyskočte na břeh, abyste si užili klidné prostředí. Pokud budete mít štěstí, uvidíte tu želvy. Tento žulový ostrůvek je totiž jejich důležitým hnízdištěm. Každou sezónu se zde z hnízd na pláži vynoří více než 12 000 čerstvě vylíhnutých želviček.

  Anse St José, Curieuse

  Anse St José je jednou z pláží, které musíte navštívit na Curieuse – klenot ostrova, který leží nedaleko severního pobřeží Praslinu. Tvoří klidné místo pro strávení odpoledne, takže se vyzbrojte věcmi na piknik a dobrou knihou. Nezapomeňte prozkoumat zbytek ostrova, protože slouží jako zoologická zahrada pro stovky obřích želv.

  Anse Volbert, Praslin

  Anse Volbert je vysoce fotogenická pláž lemovaná vzrostlými palmami a klidnými křišťálovými vodami. Zaujměte pózu vleže na jednom z naklánějících se kmenů a ideálně zůstaňte až do západu slunce. Nachází se na Praslinu a je to jeden z nejdelších písečných pásů ostrova. Díky zrcadlovým vodám je to skvělé místo pro plavání a šnorchlování.

  Anse Lazio, Praslin

  Nasměrujte svůj kompas směrem k Anse Lazio na severozápadní straně ostrova Praslin. Tato písečná zátoka je považována za jednu z nejkrásnějších pláží světa díky své nedotčené scenérii, která vypadá jako z pohlednice. Žulové balvany lze nalézt na každém konci pláže a mezi skalami kolem zálivu je skvělé šnorchlování.

  Anse Georgette, Praslin

  Další pláží, kterou musíte vidět na severozápadní straně Praslinu, je Anse Georgette. Nejsnáze se na tuto pláž dostanete z vody – cestování po souši vyžaduje navigaci po klikaté stezce přes rekreační oblast. Tato pláž se nachází v odlehlé zátoce a nabízí dostatek prostoru pro několik hodin relaxace.

  Sledujte nás na sítích