Více
  8.6 C
  Czech
  Pátek 23. února 2024

  Opičí les a čarokrásné tanečnice: TOP aktivity v Ubudu, kulturním centru Bali

  Ubud je kulturním centrem „Ostrova bohů“. Je to destinace, kde malebná krajina, živá umělecká scéna, bohatá kultura a nespočet atrakcí okouzlují návštěvníky již po mnoho let.

  Navštivte rýžové terasy Tegalalang

  Tento malebný úsek rýžových teras se stal jednou z nejznámějších památek na Bali. Jasně modrá obloha, vysoké palmy a bujná tropická zeleň obklopují několik úrovní rýžových polí. Je to úchvatný pohled. Turisté mohou navštívit také okolní vesnice, kde si vyslechnou fascinující příběhy a setkají se s lidmi, kteří tyto terasy vybudovali a nyní je udržují.

  Opičí les

  Bujný les, v němž žijí stovky opic, je víc než jen přírodní atrakcí. Park o rozloze 13 hektarů nabízí klidnou atmosféru, vysoké stromy a tradiční sochy vytesané do kamene. Areál byl však ve skutečnosti vybudován jako projev starobylé tradiční filozofie zvané Tri Hita Karana neboli „tři příčiny blahobytu“, takže zde najdete také spoustu chrámů, které si můžete prohlédnout.

  Tradiční představení tance

  Ubud je známý jako hlavní město umění a kultury Bali a je nejlepším místem, kde si můžete vychutnat různá tradiční představení. Od proslulého ohňového tance Kecak, přes typické balijské tanečnice Legongu až po místní mládež, která na radnici cvičí hudbu gamelan. Na některá z těchto představení se můžete podívat kdekoli od královského paláce až po restaurace a veřejná místa.

  Poznejte tradiční řemesla

  Pozorovat a nakupovat tradiční balijské umění a řemesla je jistě zábavné, ale mnohem více do nich proniknete, když se je sami naučíte. V Ubudu se konají různé workshopy s nadšenými místními obyvateli, kteří vás naučí předvádět balijský tanec, vyrábět keramiku, hrát na gamelan či výrobu stříbrných šperků.

  Jóga v jenom z nespočtu center

  Jedním ze způsobů, jak si užít klidné prostředí a svéráznou atmosféru Ubudu, je rozložit podložku na jógu a zacvičit si pár póz. Chladný vzduch, teplé sluneční paprsky, štěbetání ptáků a stinné stromy přispívají k uvolněnému zážitku. V Ubudu je mnoho renomovaných studií jógy, například Yoga Barn a Radiantly Alive. Nebo se vydejte do Ambar Ashram a vyzkoušejte jejich fascinující jógu smíchu.

  Kulturní a duchovní památky

  Mnoho paláců a chrámů v Ubudu svědčí o významu města jako náboženského a kulturního střediska. Královský palác neboli Puri Saren Agung je bezpochyby jednou z nejvýznamnějších památek této oblasti. Díky zdobným řezbářským pracím a velkolepé stavbě působí uprostřed svěžích, upravených zahrad vskutku královsky. Mezi chrámy, které musíte v Ubudu navštívit, patří do kamene vytesaný Goa Gajah, vodní chrám Tirta Empul a Pura Taman Saraswati s nádhernými lotosovými jezírky.

  Sledujte nás na sítích