Více
  8.6 C
  Czech
  Pátek 23. února 2024

  Nejlepší a nejhorší období pro dovolenou na Bali

  Chystáte se na vysněnou dovolenou na „Ostrov bohů“? Pak byste asi měli vědět, jak se na Bali střídají roční období a kdy je nejlepší čas vyrazit.

  Bali je tropický ostrov v Indonésii a skvělá destinace pro cestování v jakémkoli ročním období. Přesto jsou některé měsíce vhodnější než jiné.

  Na Bali najdete nádherné surfařské pláže, úžasné vodopády, bujnou zelenou vegetaci a překrásné chrámy. Domyslete si k tomu vynikající jídlo, báječné kavárny, módní plážové kluby a luxusní lázně.

  Chcete-li svůj čas opravdu maximálně využít a užít si tyto nabídky naplno, vyberte si pro svou dovolenou správné období.

  Nejlepší doba pro cestu na Bali

  Ideální roční období pro návštěvu Bali je období sucha od května do října. Nejoblíbenějšími měsíci jsou červenec a srpen, přičemž druhý jmenovaný měsíc je nejsušším měsícem v roce.

  V tuto dobu je hlavní sezóna, kdy je počasí teplé, suché a slunečné. Ideální na pláž a venkovní aktivity. Pokud chcete využít skvělého počasí a zároveň uniknout davům lidí a najít výhodné nabídky zájezdů, zvažte návštěvu v květnu a červnu, kdy je na Bali vedlejší sezóna.

  Nejhorší čas pro cestu na Bali

  Období dešťů a měsíce prosinec, leden a únor jsou obecně považovány za nejhorší dobu pro návštěvu Bali. V tomto ročním období je více deštivých dnů a vyšší vlhkost vzduchu, počasí ne zrovna ideální pro relax na pláži.

  Přesto je Bali skutečně celoroční destinací. Neexistuje špatné roční období pro návštěvu tohoto nádherného ostrova. I leden, nejvlhčí měsíc roku, má některé výhody.

  Důvod?

  Červenec a srpen jsou nejrušnějším obdobím pro návštěvu Bali. Jedná se o vrchol turistické sezóny, protože tyto měsíce se shodují s obdobím dovolených v USA, Evropě, Austrálii a Indonésii.

  Oblíbená místa a turistické atrakce mohou být v této době přeplněné. Kuta, Seminyak, Canggu, Ubud a pláže na západním pobřeží jsou nejrušnější a vše na ostrově je výrazně dražší.

  Návštěva Bali v období dešťů znamená méně davů a výhodnější nabídky. Navíc krajina vypadá díky dešti mimořádně svěže a živě. A pokud byste raději zůstali uvnitř, najdete tu spoustu aktivit pod střechou, které vás zabaví.

  Kdy je na Bali nejlevněji?

  Nejlevnější doba pro návštěvu Bali je v období dešťů od listopadu do dubna. Je to období mimo sezónu, takže najdete:

  • méně návštěvníků
  • menší poptávku po letenkách
  • nižší ceny hotelů

  Zejména mnoho větších hotelů a resortů nabízí v tomto ročním období zvýhodněné ceny, proto se nezapomeňte podívat na jejich webové stránky.

  Leden a únor jsou nejméně rušné měsíce pro návštěvu Bali. Je to vrchol období dešťů a počasí bývá horké a bouřlivé s vysokou vlhkostí. Prosinec je sice na Bali také deštivým měsícem, ale vánoční svátky přitahují větší počet návštěvníků. Pokud se tedy chcete vyhnout davům lidí, je nejlepší navštívit Bali mimo sezónu v lednu a únoru.

  Sledujte nás na sítích