Více
  8 C
  Czech
  Sobota 24. února 2024

  Luxusní hotely přímo na pláži, legendární večírky i kultura. To vše nabízí Cancún

  Mexické město Cancún na poloostrově Yucatán je oblíbenou prázdninovou destinací nejen Američanů. Díky liberálním pravidlům pro návštěvníky během pandemie covid-19 si ho oblíbila i spousta Evropanů.

  Cancún má široké, větrem ošlehané pláže a nedotčený poloostrov

  Cancún, který je známý svými nekonečnými úseky písku, má pláž pro každou náladu – mělké zátoky na šnorchlování, izolované kosy, pobřeží na rave party a větrem bičované kiteboardingové pláže.

  Playa Delfines je oblíbená mezi místními obyvateli, kteří si sem přijíždějí odpočinout. Mírně na sever je Playa Marlin, fantastické místo pro vodní aktivity, jako je parasailing a surfování. Ale zářící hvězdou Cancúnu je Isla Blanca: nádherný, prakticky nedotčený poloostrov 20 km severně od města. Žádný provoz, žádné výškové hotely, žádné třpytivé noční kluby – jen pár chatrčí na pláži a turista nebo dva.

  Kulturní nabídka Cancúnu vás překvapí

  Cancún je známý tím, že je ústředním místem večírků. Takže vás možná překvapí, že tady najdete i kulturní vyžití. Městské divadlo Teatro de Cancún má pravidelnou nabídku divadelních her, komediálních představení a muzikálů. V Cancúnském kongresovém centru každý večer pořádá Ballet Folklórico de Cancún zábavné představení tradičních mexických tanců.

  Projít si můžete 400 mayských artefaktů vystavených v Museo Maya de Cancún. Exponáty jsou poměrně malé a jejich prohlédnutí zabere jen pár hodin. Muzeum obsahuje jednu z nejvýznamnějších sbírek mayských artefaktů na Yucatánu.

  I zde najdete mayské ruiny

  Mayská místa v Cancúnu možná nemají takový wow efekt jako Chichén Itzá, ale v kombinaci s návštěvou Museo Maya de Cancún poskytují historický kontext. Klikatá stezka za muzeem vede k archeologickému nalezišti San Miguelito, mayské námořní komunitě, která vzkvétala mezi 1200 a 1350 n.l.

  Asi 2 km po silnici je Zona Arqueológica El Rey, známá svým malým chrámem a obřadními stavbami. Zřícenina dostala své jméno podle sochy reye (krále), která zde byla vykopána.

  Dobrodružství

  S Mezoamerickým bariérovým útesem – druhým největším útesem na světě – přímo před jeho prahem je v Cancúnu nespočet příležitostí k potápění. Seznamte se s bohatým mořským životem nebo proplouvejte vrakem lodi C-55/58. V podmořském Museo Subacuático de Arte se můžete dokonce potápět mezi sochami v životní velikosti u Punta Nizuc.

  Kolem hustého tropického lesa obklopujícího Ruta de los Cenotes, asi 30 minut jízdy autem z Cancúnu, se rozprostírá změť ekoparků. Masivní dobrodružný park v Selvatice má 10 různých zip line, houpačku s bungee a okruhy s flying fox. Naskočte na čtyřkolku nebo buginu 4×4 a proplétejte se křovím jako novodobý dobrodruh.

  Vydejte se na jednodenní výlet na ostrov

  Isla Mujeres na druhé straně zálivu od Cancúnu umožňuje snadný únik z ostrova s tichou atmosférou a pěší hlavní ulicí. Nejlepší způsob, jak prozkoumat 6,9 km dlouhý ostrov, je pronajmout si golfový vozík.

  Navštivte mayský chrám v Punta Sur, jižním cípu ostrova, zjistěte něco o ohrožených mořských želvách na želví farmě a šnorchlujte v mělkých vodách na Playa Garrafón. Naplánujte si svůj výlet tak, aby se shodoval s obdobím migrace žraloků velrybích mezi květnem a zářím, a mohli byste dostat šanci zaplavat si po boku těchto jemných obrů!

  Sledujte nás na sítích