Více
  8.6 C
  Czech
  Pátek 23. února 2024

  Jak se vyhnout kapesním krádežím, když cestujete sami

  Sólo cestování není jen romantika a poznávání nových míst a lidí. Hrozbu krádeže nebo toho, že se něco pokazí, je třeba brát vážně. Jak tomu pokud možno předejít?

  Především mějte pohotovostní plán. Vezměte si s sebou na cesty záložní telefon a druhou bankovní kartu, kterou pak nechávejte v místě ubytování. Ideálně samozřejmě zamčenou v sejfu buď na recepci, nebo v zamykatelné skříňce na pokoji. I většina hostelů poskytuje zamykatelné skříňky pro každého ubytovaného, aby si tam mohl uložit své osobní věci a cennosti.

  Pokud pak dojde k nejhoršímu, nejste úplně v háji. Je také dobré poslat si e-mailem skeny důležitých dokumentů, jako je pas a veškeré informace o rezervaci, které byste mohli potřebovat.

  Skrytá ledvinka

  Kupte si batoh na tělo. Prodávají se placaté ledvinky, které schováte pod oblečení. Do nich se vám většinou vejdou maximálně peníze, doklady a platební karty.

  Telefon nenechávejte ležet na stolku, když sedíte na zahrádce restaurace na ulici. Dáváte tím totiž skvělou příležitost kolemjdoucím zlodějům po něm jednoduše sáhnout a utéct dřív, než vy se zvednete ze židle. To samé platí pokud chodíte po ulici a koukáte do telefonu, který držíte v ruce. Tato doporučení platí obzvláště pro evropská (ale i jiná) velkoměsta, která se kapsáři hemží. Pozor si musíte dávat hlavně v centru a u turistických památek. Nicméně ostražitost se vyplatí vždy a všude.

  Měli byste obecně být ostražití vůči svému okolí a dávat si pozor, kde vytahujete telefon nebo peněženku. Pokud bydlíte v hostelu, nezapomeňte si s sebou vzít zámek, aby byly vaše cennosti v bezpečí, zatímco budete na cestách za poznáním.

  Pokud si nejste jisti, zda se vydáte na svou první samostatnou dovolenou, může být snadné si to rozmyslet. S trochou plánování a přípravy však můžete zažít úžasné zážitky v nové zemi, kde vás nebude brzdit nikdo jiný než vy sami. Tak proč se do toho v roce 2024 nepustit? Vyrazte za novým dobrodružstvím.

  Sledujte nás na sítích