Více
  20.5 C
  Czech
  Čtvrtek, 26 května, 2022

  Co vidět a dělat v New Yorku – část 2

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  New York City je město pulzující životem, jehož rytmus a energie vás naprosto pohltí. Jak si ho co nejlépe užít a která místa navštívit?

  Nechte si od nás doporučit, která místa v New Yorku vidět a co nevynechat. Pokračování článku Co vidět a dělat v New Yorku – část 1.

  The Morgan Library & Museum

  V osobní knihovně multimilionáře, rozšířené o muzeum a kulturní prostor, najdete obrazy, knihy a vzácné artefakty, z nichž některé pocházejí z doby 4000 let před naším letopočtem. Většina z nich má hodnotu větší než váš dům a auto dohromady. Muzeum je domovem jedné z 23 kopií původní Deklarace nezávislosti, Mozartovy ručně psané partitury Haffnerovy symfonie, sebraných děl afroamerického básníka Phillise Wheatleye, jediného dochovaného rukopisu Miltonova ztraceného ráje nebo rukopisu Vánoční koledy od Charlese Dickense. Na omdlení.

  Broadway

  Pro místní i pro první návštěvníky je představení na Broadway speciálním zážitkem, který k New York City neodmyslitelně patří. Times Square je obvykle na prvním místě, ale když se chystáte na Midtown Manhattan na show, jasné billboardy a světla vám neblikají do obličeje, nýbrž v očích. Kostýmy, kulisy, písně a příběhy broadwayské show jsou snem.

  Washington Square Park

  Pokud je vaším koníčkem pozorování lidí, Washington Square Park je místo pro vás. Je to zábava v tomto intimním, 10 akrovém prostoru plném šachistů, hudebníků, umělců, studentů, kočárků a dalších lidí toužících po troše čerstvého vzduchu. Udělejte si čas, když procházíte. Zastavte se pod Washingtonovým obloukem, uctít prvního prezidenta této země, po kterém je park pojmenován. Sledujte vavřínové věnce a složité motivy, které sahají od základny ke klíčovým kamenům, na jejichž vrcholu hlídají dva orli. Washington Square Park je bijícím srdcem této živé čtvrti New Yorku.

  Metropolitní muzeum umění

  Po téměř století a půl zůstala Met díky kulturním exponátům a rozsáhlé stálé sbírce kulturním epicentrem New Yorku. Díky své novogotické budově, ikonickým stupňovitým schodům a poloze Central Parku je místem, které určitě musíte navštívit. Pokud máte omezený čas, začněte chrámem Dendur, 2 000 let starým vznášejícím se egyptským chrámem (jediným úplným na západní polokouli).

  Brooklynský most

  Když byl v roce 1883 postaven Brooklynský most, spojující dolní Manhattan s Brooklyn Heights, byl to nejdelší visutý most na světě. Nyní je historickým základem panoramatu New Yorku, který slouží k přepravě tisíců automobilů. A v horním patře je určen pro pěší provoz. Zaplaví váz zde pocit velkoleposti.

  Blue Note Jazz Club

  Blue Note je od 80. let jedním z nejlepších jazzových klubů v New Yorku a na celém světě. Hudbu nabízí každý večer od 20 hodin. V pátek a v sobotu večer má v pozdějších hodinách prostor vyhrazený novým talentům. Pokud chcete ochutnat jazz v NYC, není nic lepšího, než navštívit tento podnik.

  V průběhu let vystupovali na Blue Note Stage legendární hudebníci včetně Sarah Vaughanové, Dizzy Gillespieové a Raye Charlese.

  Met Cloisters

  Met Cloisters, který se nachází na čtyřech akrech v parku Fort Tryon na severu Manhattanu, je pobočkou Metropolitního muzea umění a jediným americkým muzeem věnovaným výhradně umění a architektuře středověku.  Budova má výhled na řeku Hudson a ve skutečnosti zahrnuje pět středověkých klášterů inspirovaných moderní muzejní strukturou, což vytváří historickou kulisu, ve které si prohlédnete skvělé umění.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ