Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  Co vidět a dělat v New Yorku – část 1

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Sochu svobody a ikonické mrakodrapy Manhattanu zná minimálně z obrázků snad každý. Která další místa nevynechat při vaší návštěvě New Yorku?

  Central park

  Vykročte z přeplněných chodníků na 59. ulici do Central Parku a stěží si uvědomíte, co před vámi leží: 693 akrů uměle vytvořených zahrad, luk, lesů a zvlněných svahů. Pokud byste prošli každou z cest Central Parku, ušli byste 93 km.

  Cestou míjíte fontány, památky, sochy, mosty a oblouky. Plus 21 dětských hřišť, zimní kluziště, ZOO a dokonce i hrad. Ale stěží byste si všimli čtyř hlavních průjezdných komunikací, které chytře mizí v tunelech pokrytých listy.

  Whitney Museum of American Art

  Whitney prošla zásadní modernizací, když se v roce 2015 přestěhovala z Upper East Side do svého značně rozšířeného sídla Meatpacking. Je zde 4 645 čtverečních metrů krytých galerií s díly Jean Michel Basquiata, Richarda Avedona či Alexandera Caldera, čtyři venkovní výstavní prostory, terasy, restaurace v přízemí a bar v nejvyšším patře.

  Podlaží jsou propojena dvěma umělecky navrženými výtahy. Pokud nemáte problém se schody, jděte raději po nich – nabízejí skvělý pohled na řeku Hudson. Horní patra a terasy jsou spojeny řadou exteriérových schodišť, ze kterých je nádherný výhled na panorama centra města.

  Smorgasburg Williamsburg

  Je Instagram vašich kamarádů plný fotek, na kterých pijí drinky z ananasu? To samé můžete udělat zde v New Yorku – ve Smorgasburgu. Řemeslný trh s potravinami tvoří zhruba 100 místních prodejců, kteří každý víkend přilákají desítky tisíc lidí. Je to venkovní trh otevřený od dubna do října (soboty ve Williamsburgu, neděle v Prospect Parku) a na zimu se přesouvá do vnitřních prostor. Vstup je zdarma, ale počítejte s tím, že při procházení od stánku ke stánku něco utratíte…

  Promenáda Brooklyn Heights

  Jedna věc je být uprostřed Manhattanu, je však úplně něco jiného, ​​dívat se na něj z druhé strany řeky. V Brooklynských výšinách, vzdálených od centra města, se před vámi rozprostírá obraz New Yorku. Pravděpodobně nejlepší výhled na panorama ve městě, promenáda Brooklyn Heights se vznáší nad dálnicí Brooklyn-Queen. Pod tichým chodníkem lemovaným stromy se dole valí doprava. Promenáda se táhne od ulice Remsen na jižním konci k ulici Middagh na severu. Za rohem mohou chodci diskrétně přejít přes basketbalové hřiště, aby získali přístup k visuté lávce.

  Zastavte se také v New York Transit Museum, sardinské restauraci River Deli a starodávném potápěčském baru Montero.

  Grand Central Terminal

  Je to víc než jen jedno z nejrušnějších vlakových nádraží na světě – je to okno do starého New Yorku a do doby, kdy cestování vlakem bylo tím největším luxusem pro bohaté. Zároveň ale i nutností pro pracující muže. Pokud neplánujete dojíždět do města nebo z města, vyhněte se nádraží během dopravní špičky a zkuste strávit nějaký si čas obdivováním architektury památek a prohlídkou špičkových restaurací a nákupy.

  Památník a muzeum 11. září

  Každý Američan by měl navštívit památník a muzeum 11. září alespoň jednou. A u turistů platí to samé. Když vstoupíte do muzea, sestoupíte z ulice na úroveň země – a základů bývalých „Dvojčat“. Donutí vás to vzpomenout si na ten osudný den, který silně prožívali lidé po celém světě. Samotné muzeum je mistrovskou rovnováhou: je velkolepé, kontemplativní ve své konstrukci a osobní v provedení. Vzdává hold nesmírné ztrátě, fyzické i duchovní.

  Coney Island

  Coney Island má pověst turistického cirkusu. A právem. Možná vás ale překvapí starodávné kouzlo tohoto plážového amerického města. Jídlo a nápoje na vás určitě zapůsobí – Totonno’s Pizza, Gargiulo’s a zejména Coney Island Brewery. Místní obyvatelé i turisté leží na pláži, jedí kornouty se zmrzlinou na promenádě a stojí ve frontě na slavnou horskou dráhu. Pláž a promenáda spolu s místy, jako je Nathan’s, jsou otevřeny celoročně. Samotný zábavní park je sezónní.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Aljaška

  Aljaška, ráj pro milovníky dobrodružství – část 2

  Nespoutaná divočina kam až oko dohlédne, divoká zvěř a malá hustota osídlení lákají každoročně na Aljašku všechny dobrodruhy a milovníky outdoorových aktivit. Co vše tu můžete zažít?
  Aljaška

  Aljaška, ráj pro milovníky dobrodružství – část 1

  Více jak 60 let od založení státu usiluje Aljaška o rozvoj cestovního ruchu. Jaká nabízí lákadla pro dobrodruhy a nadšence do outdoorových sportů?
  New York

  Co vidět a dělat v New Yorku – část 3

  Chystáte se na návštěvu města, které nikdy nespí? Poradíme vám, jaká místa navštívit, pokud máte jen omezený čas. Užijte si to nejlepší z New Yorku.
  New York

  Co vidět a dělat v New Yorku – část 2

  New York City je město pulzující životem, jehož rytmus a energie vás naprosto pohltí. Jak si ho co nejlépe užít a která místa navštívit?
  Svatba na pláži

  Nejkrásnější svatební destinace ve Střední Americe

  Plánujete svatbu a hledáte pro ni výjimečné místo? Přemýšlejte o Střední Americe. Nabízí exotické prostředí, pohádkové pláže i kulisy pralesa, nezapomenutelné západy slunce a mnoho dalšího. Stačí si jen vybrat.
  Vydejte se na vzrušující cestu plnou zážitků po národních parcích USA

  Vydejte se na vzrušující cestu plnou zážitků po národních parcích USA

  Spojené státy americké nejsou jen velká města plná lidí a mrakodrapů. Nabízí také velké množství destinací, pro milovníky přírody. Vyhlídka na epický road trip v létě vzrušuje nejednoho cestovatele. Vítr bičující otevřená okna auta, dálnice lemované úžasnou krajinou. V USA je nejtěžší vybrat si, do kterého národního parku se vydáte. Přečtěte si naše tipy.
  Reklama
  Reklama
  Reklama