Více
  19.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  Zakynthos plný turistů. Jak se vyhnout davům

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Zakhyntos je okouzlující řecký ostrov, velice oblíbený mezi cestovateli všech kategorií. Jak si ho užít, vychutnat si místní atmosféru a zároveň uniknout davům turistů?

  I když je prakticky nemožné úplně se vyhnout přeplněným oblastem, pokud si pronajmete auto, rychle davy turistů opustíte.

  Jeďte na sever

  Severní oblast Zakynthosu s malým přístavním městem Agios Nikolaos a klidnou oblastí Skinari nabízí příjemný odpočinek od rušných letovisek podél východního pobřeží a jihu ostrova. Tato odlehlá oblast se pyšní malými rybářskými vesničkami, nádhernou přírodou a klidem. Ve Skinari si můžete vychutnat nerušený výhled na moře a dlouhé procházky bujnou vegetací. Strávíte tu příjemný čas převážně mezi místními.

  Prozkoumejte hornatý západ

  Díky mírným, ale deštivým zimám, je vnitrozemí Zakynthosu stále svěží. A vydává se sem jen málo turistů. Kopcovitá krajina je osvěžující alternativou k přeplněným plážím a nabízí klid daleko od davů. Centrální pláň zahrnuje kombinaci olivových hájů, úrodných polí a skrytých vesnic. Objevíte krásné malé kostelíky a kavárny, ve kterých posedávají místní.

  Bydlete v ráji mořských želv

  Poloostrov Vasilikos, jižně od města Zakynthos, nabízí nádherné pobřeží s několika uvolněnými hotely a pokoji k pronájmu. Je ideální, pokud nechcete zůstat příliš daleko od civilizace. Vzhledem k tomu, že je region známou oblastí chovu mořských želv, je chráněn před masivním rozvojem cestovního ruchu a stále si zachovává autentické kouzlo. Navštivte pláže Gerakas, Porto Zoro nebo Porto Roma.

  Dejte šanci vnitrozemí

  Usaďte se na severu nebo na poloostrově Vasilikos a zkoumejte zelené vnitrozemí. Podél západního pobřeží je několik méně turistických vesnic, například Maries, Volimes, Katastari, Exo Chora a Pigadakia. Všechny nabízejí nádherný výhled na moře a kopce. Budete zde možná jediný turista a rychle zjistíte, že vás místní vítají s úsměvem.

  Buďte aktivní

  Zakynthos nabízí celou řadu outdoorových aktivit, které vyhovují všem vkusům a věku. Ať už máte chuť procházet se po ostrově nebo zkoumat ho na dvou kolech, existuje spousta stezek a silnic, kterými se můžete vydat. Pokud dáváte přednost vodním sportům, půjčte si kajak nebo stand up paddle board. Vyzkoušet můžete i potápění. Dovolená na Zakynthosu nemusí znamenat jen opalování a popíjení drinků.

  Vyhněte se hlavní sezóně

  Pokud se opravdu, ale opravdu chcete vyhnout davům, je nejlepší navštívit ostrov mimo hlavní sezónu. Vzhledem k tomu, že většina turistů jezdí na Zakynthos v červenci nebo srpnu, zkuste dorazit jindy. Během řeckých Velikonoc uvidíte ostrov v plném květu a užijete si autentičtější a tradiční Zakynthos. Případně se rozhodněte pro pozdní letní dovolenou. Přijet můžete klidně i v listopadu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  H. CH. Andersen

  Nové muzeum H. CH. Andersena vás vtáhne do pohádky

  Kdo by neznal Ošklivé káčátko? H. Ch. Andersena četlo mnoho generací. Inspiroval několik pohádek od Disneyho, například Malou mořskou vílu, Císařovy nové šaty nebo tolik oblíbený film Frozen. Nyní se můžete do jeho pohádek nechat vtáhnout v novém dánském muzeu.
  Zakynthos

  Řecký ostrov Zakynthos nabízí pro každého něco – část 2

  Pláže, sluníčko a taverny. To je obrázek z oblíbené dovolenkové destinace Zakynthosu. Věděli jste ale, že tu najdete i krásné parky a skvělá muzea? Přečtěte si naše tipy, co podniknout na tomto řeckém ostrově.
  Zakynthos

  Řecký ostrov Zakynthos nabízí pro každého něco – část 1

  Hledáte kulturu, krásnou přírodu, historii i bujarý noční život? Řecký ostrov Zakynthos vám to nabízí vše. Přečtěte si naše tipy, kam se vypravit a co zde podniknout.
  Grónsko

  Grónsko se poučilo od Islandu. K rozvoji turismu zaujalo opatrný přístup

  Grónsko je zatím pro mnohé cestovatele zemí neprobádanou. Díky pohádkové krajině, ledovcům a puncu dobrodružství tomu tak ale nebude navždy. K rozvoji turistického ruchu ovšem zvolilo pomalý přístup.
  Tipy na nejkrásnější jeskyně Slovinska

  Tipy na nejkrásnější jeskyně Slovinska

  Na území Slovinska se nachází přes osm tisíc jeskyní, přičemž zpřístupněno je asi dvacet z nich. Ty nejznámější najdeme v oblasti Kras na jihozápadě Slovinska.
  Madeira

  Madeira, perla Atlantiku – část 2

  Uvolněná prázdninová atmosféra, krásná příroda i velký výběr aktivit, to jsou důvody, proč je portugalský ostrov Madeira čím dál oblíbenější mezi cestovateli. Co je zde k vidění?
  Reklama
  Reklama
  Reklama