Více
  8 C
  Czech
  Pátek 23. února 2024

  Věž čarodějů: Navštivte ponuré vězení používané během čarodějnických procesů

  Věž čarodějů („Tour des Sorciers“), která se nachází v srdci Sionu ve Švýcarsku, je ponurou připomínkou minulé éry. Stala se svědkem staletí historie a ve svých zdech ukrývá příběhy intrik a úzkosti.

  Tato tajemná věž byla původně postavena jako součást městské opevněné zdi ze 14. století. Samotné jméno věže však naznačuje její zlověstnou minulost.

  I když v ní nikdy nebydleli skuteční čarodějové či čarodějnice, v 16. století prošla ponurou proměnou ve vězení. Přezdívka „Sorcerers’ Tower“ vychází z notoricky známého spojení věže s hony na čarodějnice a čarodějnickými tribunály inkvizice během 15. až 18. století ve Valais. Sion se stal ústředním bodem této temné kapitoly historie. Zdi věže byly svědkem nespočtu výslechů a mučení.

  Když se dnes díváte na Věž čarodějů, váha její historie se stává hmatatelnou. Rezavé železné mříže zdobí každé okno a robustní dřevěné dveře zůstávají pevně zavřené a střeží tajemství minulosti. Při pohledu na věž si můžete všimnout děsivé sochy tajemné postavy, která vykukuje z jednoho z jejích oken a dodává jí auru tajemna a intrik.

  Podle informací zveřejněných u vchodu do věže se uvnitř jejích zdí údajně stále nacházejí zbytky mučících zařízení, včetně obávaného „strappada“.

  Než se vydáte spatřit věž na vlastní oči

  Sorcerers‘ Tower je snadno dostupná za pouhých 15 minut chůze od vlakového nádraží města Sion. Sion má vynikající železniční spojení, cesta vlakem z Bernu a Lausanne do města trvá přibližně hodinu. Vlaky jezdí denně.

  Zatímco vstup do samotné věže může být v současné době omezen, návštěvníci si její impozantní exteriér mohou prohlédnout zdarma.

  Také samotné město Sion stojí za prohlídku

  Město Sion leží na strategickém místě v srdci Valais a údolí Rhôny již od 4. století, kdy zde byl postaven biskupský palác. Kolem roku 1000 se stalo kulturním centrem.

  Dnes jsou jeho hradby stále viditelné na Tours des Sorciers a Tour de Guet. Staré město pocházející ze středověku je velmi dobře zachovalé. Najdete tu mnoho památek, jako je Majorie, dům Supersaxo a katedrála Notre-Dame du Glarier, která každoročně přiláká přes 60 000 návštěvníků.

  V okolí leží nejvýznamnější vinice regionu Valais, které produkují především Fendant de Sion (švýcarské bílé víno), Petite Arvine, Cornalin a Pinot Noir.

  Sledujte nás na sítích