Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  Umělecké galerie, květinový trh či luxusní čajový salon. Vydejte se do Londýna

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vychutnejte si atmosféru tohoto pulzujícího velkoměsta. Objevujte moderní i historické budovy, galerie i divadla. Poradíme vám, do kterých zajít.

  Květinový trh Columbia Road

  Každý týden v neděli se Columbia Road ve východní londýnské čtvrti Shoreditch/Hackney promění v mnohobarevné šílenství stánků a květin. Tato jinak nenápadná ulice East Endu se promění v jednu velkou zahradu, vzduch je provoněný květinami. A nakoupíte tu za super ceny, neboť vše je čerstvé a musí se do 14:00 prodat…

  Čajový salon Diamond Jubilee ve Fortnum & Mason

  Toto historické místo pro odpolední čaj je oblíbeným britským podnikem, neboť začalo dovážet čajové lístky z Asie už v roce 1707. Není divu, že milovaná čajovna byla v roce 2012 královnou znovu otevřena po citlivé rekonstrukci. Místnost si zachovává patřičně královský dojem, vyzdobený ochrannou známkou obchodu eau de nil. Odpoledne v rohu vzdušné elegantní místnosti často hrává pianista. Samotný čaj zanechá i ty nejnáročnější čajové snoby v úžasu. Mají tu 50 různých směsí a kvalifikovaný personál, který vám pomůže si vybrat.

  Katedrála svatého Pavla

  Jedna z nejslavnějších katedrál na světě, St. Paul’s Cathedral (dokončena v roce 1708), je mistrovským dílem architekta sira Christophera Wrena. Její mohutná kopule je po Big Benu pravděpodobně druhým nejznámějším symbolem Londýna.

  Královská akademie umění

  Královská akademie umění nebo R.A., jak je známější, je již 250 let provozována umělci. Zároveň je domovem neuvěřitelné sbírky světového umění. Najdete tu mnoho klasických děl i tematických výstav. Každoročně se koná letní výstava představující spoustu nových prací od studentů a absolventů akademie.

  The Shard

  The Shard je nejvyšší budova západní Evropy s výškou 309,6 metrů. Nachází se v ní první londýnský hotel Shangri-la, soukromé byty, kanceláře a tři špičkové restaurace-Aqua Shard, Hutong a Oblix. Hlavním důvodem k návštěvě je ale vyhlídková galerie aka The View. Nachází se v patrech 68–72, 244 metrů nad Londýnem, takže máte nerušený 360stupňový výhled na město.

  Divadlo West End

  Londýnská odpověď na newyorskou Broadway se táhne přes západní část města v Covent Garden, Soho a Picadilly. Od Shakespeara po současné komedie a dramata jako Hamilton, stejně jako bezpočet slavných muzikálů starých i nových, nabízí londýnský West End úplně vše.

  Národní galerie

  V nejrušnějším otevřeném prostoru Londýna, na Trafalgarském náměstí, se jedná o babičku galerií s více než 2300 obrazy pocházejícími z doby od 13. do 19. století. Mezi nejznámější díla patří Van Goghovy Slunečnice, Velazquezova Rokebyho Venuše a Constableova šest stop dlouhá Sena Wain. O víkendech je zde plno, ale většinou i tak najdete klidný koutek. Můžete si stáhnout zvukovou prohlídku pokrývající hlavní body muzea, ale také si můžete vytvořit vlastní výběr obrazů, které chcete vidět, ještě před tím, než dorazíte.

  Borough Market

  Oblíbený londýnský trh (a nejvíce atmosférický) se nachází na rozlehlém místě poblíž London Bridge, a to jak ve velké kryté oblasti, tak i v menším bludišti ulic, které jej obklopují. Záznamy ukazují, že trh zde existuje od roku 1276, kdy působil dopravní zácpy na London Bridge. Ochutnejte co nejvíce dobrot, které jsou v nabídce. Všechny se vám nejspíše nepodaří.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Londýn

  Zažijte strašidelnou atmosféru hřbitova z Drákuly

  Londýn není jen Tower Bridge a Big Ben. Najdete tu například místo, které bylo inspirací pro Narnii. Objevte s námi méně známé lokality, které rozhodně stojí za návštěvu.
  Londýn

  Objevte Londýn, město pulzující životem

  Londýn nabízí pro každého něco. Od trhů po muzea, v tomto městě se dá podnikat skoro vše, na co pomyslíte. Čím ale začít? Pomůžeme vám s výběrem.
  Poznejte Orkneje, jedno z nejlepších míst Velké Británie k pozorování magické severní záře

  Poznejte Orkneje, jedno z nejlepších míst Velké Británie k pozorování magické severní záře

  Orkneje tvoří spolu s Shetlandami seskupení zvané Severní ostrovy. Skládají se z více než sedmdesáti ostrovů. Dvacet z nich je obydlených. Největším a současně hlavním městem je Kirkwall. Vychutnejte si takřka snovou krajinu Orknejí, nechte na sebe působit kouzlo starobylých zřícenin a kamenů, pohřebních mohyl i velkolepých romantických scenerií, obklopených zuřivým mořem. Orkneje jsou také považovány za jedno z nejlepších míst Velké Británie k pozorování magické Aurory Borealis neboli severní záře.
  Chtěli byste si zalyžovat na ledovci? Ten Dachsteinský je od České republiky jen kousek

  Chtěli byste si zalyžovat na ledovci? Ten Dachsteinský je od České republiky jen kousek

  Jestli si chcete zalyžovat na ledovci, ten Dachsteinský je od České republiky nejblíže. Co do velikosti se sice nemůže s ostatními ledovcovými oblastmi příliš srovnávat, věřte ale, že má jiné přednosti.
  H. CH. Andersen

  Nové muzeum H. CH. Andersena vás vtáhne do pohádky

  Kdo by neznal Ošklivé káčátko? H. Ch. Andersena četlo mnoho generací. Inspiroval několik pohádek od Disneyho, například Malou mořskou vílu, Císařovy nové šaty nebo tolik oblíbený film Frozen. Nyní se můžete do jeho pohádek nechat vtáhnout v novém dánském muzeu.
  Zakynthos

  Řecký ostrov Zakynthos nabízí pro každého něco – část 2

  Pláže, sluníčko a taverny. To je obrázek z oblíbené dovolenkové destinace Zakynthosu. Věděli jste ale, že tu najdete i krásné parky a skvělá muzea? Přečtěte si naše tipy, co podniknout na tomto řeckém ostrově.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama