Více
  17.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  Turistické pasti v Paříži a jak se jim vyhnout

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V hlavní sezóně jsou některé čtvrti v Paříži tak přeplněné, že se jim místní obyvatelé vyhýbají za každou cenu. Možná si však tato nejznámější místa nebudete chtít nechat ujít úplně. Které jsou ty největší turistické pasti v Paříži? Použijte našeho průvodce, abyste se některým místům vyhnuli a zároveň viděli to nejlepší.

  Montmartre a Pigalle

  Nenastupujte na turistický vlak na Montmartre: bílo-zlaté vozidlo, které si za 40 minut nepohodlí účtuje 6 EUR. Raději objevujte okolí pěšky.

  Sacré-Coeur je vždy krásné místo z dálky, během léta však zblízka není tím nejromantičtějším. Mění se totiž v bar pod širým nebem. Zuří tu permanentní bitva mezi turisty, kteří nerespektují značky se zákazem focení a strážníky, kteří jim marně domlouvají. Raději si prohlédněte kostel Saint-Jean de Montmartre u stanice metra Abbesses, který byl dokončen deset let před bazilikou. Má své kouzlo a davy tu většinou nepotkáte.

  Kavárny na náměstí Place du Tertre a Musée de Montmartre

  Další na černé listině Montmartru je Place du Tertre, kdysi centrum bohémské komunity, kam se umělci a hudebníci chodili napít a povzbudit tak své múzy. Nyní je toto místo rájem pro karikaturisty a kavárny po jeho obvodu jsou neskutečně drahé. Navíc si tu kávu nedáte v lidu, protože vás budou neustále obtěžovat pouliční prodavači.

  Musée de Montmartre naštěstí stále nabízí zásadní pohled do umělecké historie čtvrti. Muzeum, dříve rezidence umělců včetně Pierra-Auguste Renoira a Suzanne Valadonové, je dostatečně daleko od centra dění, jen pár okamžiků od místní vinice.

  Místní obyvatelé se drží restaurací na západ od čtvrti – zkuste ty v ulici Caulaincourt nebo Lepic. Dvě ulice s neúměrně vysokým počtem vynikajících restaurací jsou rue des Martyrs a rue Henry Monnier. Pozornost věnujte zejména Buvette a Les Affranchis.

  Moulin Rouge

  Moulin Rouge býval centrem noční zábavy pařížské společnosti, dokud v roce 1915 nevyhořel. Současný kabaret však nejen že nemá žádnou podobnost s tím původním, ale není ani skutečnou relikvií Belle Époque. Udělejte si rychlou selfie před větrným mlýnem a ušetřete si několik hodin a stovek Eur vynecháním kankánu. To si raději zajděte na koncert do La Cigale a Le Trianon, které mají také své vlastní živé restaurace a bary.

  Louvre

  Louvre obsahuje příliš mnoho fascinujících a cenných předmětů, než abyste ho vyškrtli ze svého seznamu. Nicméně se alespoň připravte. Chcete vidět Monu Lisu? Zapomeňte na to. Davy kolem obrazu budou příliš velké na to, abyste si ho opravdu prohlédli a ocenili. Pokud nemáte žádný jiný důvod k návštěvě Louvru, zvažte, zda opravdu chcete stát několik hodin na slunci ve frontě.

  Místo Louvru můžete vyrazit do Musée des Arts Décoratifs, samostatného muzea v Palais du Louvre. Specializuje se na módu, reklamu a grafiku a jeho dárkový obchod je jedním z nejlepších designových obchodů ve městě.

  Obchody na Champs-Élysées

  Nakupování na Champs-Élysées je skoro pojmem. Ve skutečnosti se budete pohybovat šnečí rychlostí v davu dalších zákazníků a zážitek to bude hlavně pro vaše nervy. Pokud se tomu chcete vyhnout, vyzkoušejte čtvrti Saint-Lazare nebo Montparnasse, kde najdete stejné značky, ale méně lidí. A pokud jde o pocit z pařížského světa módy, který hledáte, projděte se kolem luxusních butiků na ulici George V, Avenue Montaigne nebo na ulici Saint-Honoré.

  Trocadéro a Eiffelova věž

  Selfie s Eiffelovou věží se stala nezbytnou součástí pařížského prázdninového zážitku. Pro většinu lidí to znamená trapné pózování mezi mořem dalších pózujících na Trocadéro nebo na Champs de Mars. Chcete-li získat lepší výhled a fotografii, kterou nezničí cizí loket, vydejte se k mostu Pont de Bir-Hakeim na Île aux Cygnes.

  Výstup na Eiffelovu věž

  Čekání na výstup na Eiffelovu věž během hlavní sezóny vás připraví o drahocenný čas, který by jinak bylo možné strávit zkoumáním jiných částí města. Možná zkuste raději výhled z věže Montparnasse. Je téměř stejně vysoká a nabízí úžasné panoramatické výhledy na Paříž.

  Seina

  Další z pařížských turistických pastí je Seina, nebo alespoň lodě, které na ní operují. Hodinová plavba vás bude stát kolem 14 EUR a v závislosti na ročním období bude mít za následek úpal nebo omrzliny. Z vody také není vidět nic, na co byste neměli lepší výhled z břehů.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  H. CH. Andersen

  Nové muzeum H. CH. Andersena vás vtáhne do pohádky

  Kdo by neznal Ošklivé káčátko? H. Ch. Andersena četlo mnoho generací. Inspiroval několik pohádek od Disneyho, například Malou mořskou vílu, Císařovy nové šaty nebo tolik oblíbený film Frozen. Nyní se můžete do jeho pohádek nechat vtáhnout v novém dánském muzeu.
  Zakynthos

  Řecký ostrov Zakynthos nabízí pro každého něco – část 2

  Pláže, sluníčko a taverny. To je obrázek z oblíbené dovolenkové destinace Zakynthosu. Věděli jste ale, že tu najdete i krásné parky a skvělá muzea? Přečtěte si naše tipy, co podniknout na tomto řeckém ostrově.
  Zakynthos

  Řecký ostrov Zakynthos nabízí pro každého něco – část 1

  Hledáte kulturu, krásnou přírodu, historii i bujarý noční život? Řecký ostrov Zakynthos vám to nabízí vše. Přečtěte si naše tipy, kam se vypravit a co zde podniknout.
  Grónsko

  Grónsko se poučilo od Islandu. K rozvoji turismu zaujalo opatrný přístup

  Grónsko je zatím pro mnohé cestovatele zemí neprobádanou. Díky pohádkové krajině, ledovcům a puncu dobrodružství tomu tak ale nebude navždy. K rozvoji turistického ruchu ovšem zvolilo pomalý přístup.
  Zakynthos

  Zakynthos plný turistů. Jak se vyhnout davům

  Zakhyntos je okouzlující řecký ostrov, velice oblíbený mezi cestovateli všech kategorií. Jak si ho užít, vychutnat si místní atmosféru a zároveň uniknout davům turistů?
  Tipy na nejkrásnější jeskyně Slovinska

  Tipy na nejkrásnější jeskyně Slovinska

  Na území Slovinska se nachází přes osm tisíc jeskyní, přičemž zpřístupněno je asi dvacet z nich. Ty nejznámější najdeme v oblasti Kras na jihozápadě Slovinska.
  Reklama
  Reklama
  Reklama