Více
  19.9 C
  Czech
  Čtvrtek, 26 května, 2022

  Transsibiřská magistrála: vystupte z vlaku a poznejte nejkrásnější zastávky na trati – část 1

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Transsibiřská magistrála je nejdelší železniční tratí na světě. Spojuje Moskvu s Vladivostokem a při putování po ní se vám nabízejí neskutečné výhledy z okna vlaku. A nejen to! Udělejte si pár zastávek, které budou rozhodně stát za to.

  Jaroslavl a řeka Volha

  Nedlouho poté, co opustíte Moskvu, vjedete do Jaroslavle, jednoho z nejstarších měst v Rusku, založeného v roce 1010. Po městě jsou desítky ruských pravoslavných kostelů s charakteristickou cibulovou kupolí. Nejznámější je Klášter Proměnění Spasitele, lesklé zlaté střechy nemůžete minout. Jedním z nejkrásnějších míst je promenáda Volha podél nejdelší řeky Evropy, posetá kavárnami, kde se můžete zastavit na sklenku. Pokud navštívíte v zimě, zastavte se v Popovskie Bani a zažijte skutečnou banyu (lázně nebo saunu).

  Jekatěrinburg a pohoří Ural

  Jekatěrinburg, založený Petrem Velikým, je známý jako Velký předěl Uralu. Pohoří Ural tvoří přirozenou hranici mezi Evropou a Asií, proto se zde spojily kulturní vlivy evropských a asijských civilizací. Až do rozpadu SSSR v roce 1991 byl Jekatěrinburg tajným uzavřeným městem pro cizince kvůli přítomnosti obranného průmyslu SSSR. Nyní je svou atmosférou zcela odlišný od kosmopolitních gigantů, jako jsou Moskva a Petrohrad. Zde budete moci zažít opravdovější Rusko s mnoha zajímavými předsovětskými budovami.

  Krasnojarsk

  Téměř v polovině cesty dorazíte do Krasnojarsku. Nachází se na břehu řeky Jenisej, obklopené malebnými horami. Ačkoli Krasnojarsk možná nemá památky, které by byly kulturně důležité pro celé Rusko, stojí za to vyrazit prozkoumat přírodní rezervaci Stolby, národní park o rozloze 472 čtverečních kilometrů, který je oblíbený u pěších turistů a horolezců. Vydejte se na celodenní výlet po dobře udržovaných stezkách a budete odměněni úchvatnými výhledy z vrcholů sopečných pilířů parku.

  Jezero Bajkal

  Jezero Bajkal je největším sladkovodním, nejhlubším a nejbohatším jezerem na Zemi. Jen málo přírodních památek dokáže překonat krásu a majestátnost jezera Bajkal, takže není překvapením, že jde o jednu z nejoblíbenějších zastávek na cestě. V létě vás čistá průzračná voda vyzívá k plavání, v zimě je to hřiště pro psí spřežení a návštěvu termálních saun. Můžete dokonce zahlédnout tuleně v jejich přirozeném prostředí.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ