Více
  -0.3 C
  Czech
  Neděle, 23 ledna, 2022

  Tradiční indické trhy. Vyrazte za zábavou i poznáním – část 1

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jedním ze skvělých způsobů, jak poznat odlišnou kulturu kdekoliv na světě, je návštěva místních trhů. Ty indické jsou rušné, barevné a voňavé. Je čas vyrazit na nákupy.

  Tradiční trhy jsou důležitou součástí indické kultury, obchodu a společenského života od Mughalské a britské éry. Zde je přehled těch nejlepších.

  Ima Keithel, Imphal

  Ima Keithel, známý jako „Mateřský trh“, se nachází v srdci Imphalu a je asijským a možná jediným trhem na světě, který řídí výhradně ženy. Každý den až 5 000 obchodnic sedí v řadě a prodávají různé zboží, od potravin, místních produktů až po oblečení, řemeslné výrobky, výrobky z bambusu, náčiní a vše mezi tím.

  Stánky na tomto trhu smí provozovat pouze vdané ženy a tato tradice se předává z generace na generaci. Počátky trhu sahají do 16. století a od té doby se rozvíjí. I když nechcete nic kupovat, jen procházka a nasávání atmosféry je pozoruhodným zážitkem.

  Johari Bazaar, Džajpur

  Historické tržiště v Džajpuru najdete v každém průvodci. Je známé svým obrovským výběrem šperků. Najdete tu také řadu obchodů s textilem, které prodávají oblečení etnických Rádžasthánců. Trh se nachází v blízkosti Hawa Mahal, oblast kolem tohoto bazaru je jednou z nejstarších v Džajpuru. V blízkosti bazaru je několik stánků s občerstvením a restaurací, které jsou užitečnými zastávkami, když potřebujete nabrat energii, než se vrátíte k nakupování. A nezapomeňte ochutnat na trhu lahodné lassi – tradiční jogurtový nápoj.

  Chor Bazaar, Bombaj

  V doslovném překladu „Trh zlodějů“ je Chor Bazaar jedním z největších a nejoblíbenějších bleších trhů v zemi. Získal svůj název díky špatné výslovnosti „Shor Bazaar“ (to byl původní název trhu) jako „Chor Bazaar“ britskými kolonisty. Tento trh je přeplněný stánky, které prodávají použité zboží, řemeslné výrobky, starožitnosti a vintage předměty.

  Strávíte zde klidně celý den procházením zboží a hledáním těch nejvýhodnějších nabídek. Staré řemeslné výrobky, bronzové sochy bohů a bohyň, staré gramofony, bronzové zvonky, plakáty Bollywoodu, lampy z koloniální éry, starožitné hodiny Smiths, staré fotoaparáty, elektrické nářadí, autentický viktoriánský nábytek a cetky všeho druhu, to je jen několik z mnoha pokladů, které se zde dají objevit.

  Tip: Nikdy nesouhlaste s prvními dvěma cenovými nabídkami, vyjednávání je samozřejmou součástí nákupu na tomto tržišti.

  Plovoucí zeleninový trh, Šrínagar

  Plovoucí zeleninový trh ve Šrínagaru, posazený na malebném jezeře Dal, je jediný svého druhu a určitě jeden z nejvíce turisticky zaměřených trhů v Indii. Každý den od 5:00 do 7:00 se prodejci zeleniny na svých tradičních kašmírských lodích, známých jako Shikara, scházejí na jezeře. Nabízejí zde čerstvé produkty, ovoce, zeleninu, dřevořezby, vysoce kvalitní šafrán a další místní produkty. Hordy turistů sem přijíždějí, aby si užili malebné prostředí, zažili ruch na trhu a vyfotili pěkné snímky na Instagram. Abyste se dostali na trh, musíte jet na shikaře, což je zážitek sám o sobě.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Velikonoční ostrov

  Velikonoční ostrov: nejodlehlejší obydlený ostrov je opředen záhadami

  Díky své nejednoznačné minulosti Velikonoční ostrov (Rapa Nui) vyzařuje tajemství a jeho historie je protkána mytologií. Odhalte některá z jeho tajemství.
  Sakury v Japonsku

  Když v Japonsku kvetou sakury – 7 tipů na procházku bez davů

  V sezóně od konce února do května v Japonsku kvetou sakury. Exploze růžové barvy je skvělou příležitostí pro vycházky nejen v parcích. Kde najdete nejlepší místa na jarní romantiku a zároveň se vyhnete davům?
  Transsibiřská magistrála

  Transsibiřská magistrála: vystupte z vlaku a poznejte nejkrásnější zastávky na trati – část 2

  Jedna z největších staveb moderní doby. Nejdelší železnice na světě. Nejzásadnější dopravní tepna Ruska. Transsibiřská magistrála má mnoho "nej". Poznejte s námi ty nejkrásnější místa podél trati.
  Transsibiřská magistrála zastávky

  Transsibiřská magistrála: vystupte z vlaku a poznejte nejkrásnější zastávky na trati – část 1

  Transsibiřská magistrála je nejdelší železniční tratí na světě. Spojuje Moskvu s Vladivostokem a při putování po ní se vám nabízejí neskutečné výhledy z okna vlaku. A nejen to! Udělejte si pár zastávek, které budou rozhodně stát za to.
  Turkey

  Turecko – 10 zajímavostí, které vás překvapí

  Možná víte o řecko-římské historii Turecka, o jeho delikátní kuchyni a nádherném středomořském pobřeží. Turecko je ovšem plné překvapení. Přečtěte si 10 zajímavých faktů o Turecku, které vás určitě překvapí.
  Trhy v Indii

  Navštivte indické bleší trhy

  Byli jste někdy na bleším trhu? Pokud ano, víte, že tam narazíte na spoustu pokladů za pár kaček. A co teprve na těch indických! Přečtěte si, kde najdete ta nejlepší tržiště v Indii.
  Reklama
  Reklama
  Reklama