Více
  20.5 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Tipy na zážitky pro dobrodružné povahy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Každý cestovatel má svůj seznam dobrodružství a zážitků, které by chtěl alespoň jednou za život vyzkoušet. Od pouličního jídla v Singapuru až po operu ve Vídni. Rozšiřte svůj seznam.

  Vylezte na Machu Picchu, Peru

  Bez Machu Picchu, slavné incké citadely nacházející se v Andách, není seznam dobrodružství kompletní. Zatímco na místo je možné se dostat autobusem, dobrodružnější cestovatelé vydají na pětidenní trek po celé 42 km dlouhé Incké stezce.

  Ledovce v Grónsku

  Grónsko je poměrně nákladné a je obtížné se tam dostat. Ale stojí to za to. Jedná se o jednu z nejvíce nedotčených krajin na planetě. Ledovce a obří plovoucí kry, se kterými se můžete zblízka a osobně seznámit během výletní plavby.

  Horkovzdušný balón nad Kappadokií, Turecko

  Let horkovzdušným balónem přes region Kappadokie ve středním Turecku nabízí 360stupňové výhledy na slavné vápencové věže a „pohádkové komíny“. Nabídky některých cestovních kanceláří zahrnují transfery do a z vašeho hotelu, občerstvení, plné pojištění a šampaňské během letu.

  Plavání na Velkém bariérovém útesu

  Všichni potápěči a šnorchlisté chtějí navštívit Velký bariérový útes alespoň jednou za život. Spatří tu více než 400 různých druhů korálů a 1 500 druhů ryb. Kvůli bělení korálů a globálnímu oteplování hrozí tomuto přírodnímu zázraku zánik. O to spíše byste se tam měli vypravit co nejdříve.

  Vylezte na Mount Everest

  Podoba nejvyšší hory na planetě je známá všem, cestovatelům i necestovatelům. Tento zážitek je ale přeci jen pro ty zkušené. Pokud jste ovšem jedním z mála šťastlivců, kteří mají zkušenosti, čas a finance potřebné k dosažení vrcholu Everestu, pak to v každém případě udělejte. Na přípravu budete potřebovat nějaký čas.

  Vydejte se na kánoe safari v deltě řeky Okavango v Botswaně

  Vybrat si z nabídek safari po celé Africe není snadné. Botswanská delta řeky Okavango je díky bohatství divoké zvěře a topografické rozmanitosti vhodná pro začátečníky i zkušené návštěvníky safari. Naskočte na kánoi mokoro, abyste získali co nejlepší pohled na potulující se slony, antilopy a gepardy.

  Noc pod světlem polární záře

  Ach, nepolapitelná polární záře. Ve hře je mnoho faktorů, pokud jde o sledování tohoto jevu: místo, roční období, povětrnostní podmínky… Výletu do Laponska však nebudete litovat. Arktická oblast je jednou z nejlepších na pozorování magických světel, zvlášť když zvolíte noc v iglú nebo chatce s prosklenou střechou. Ideální doba pro pozorování polární záře je mezi prosincem a březnem.

  Projížďka na lodi pod vodopády Iguazu

  Jihoamerické vodopády Iguazu, které se nacházejí na hranici Brazílie a Argentiny, vypadají ve srovnání s ostatními vodopády jako pouhé pramínky. Systém více než 200 kaskád (dosahujících výšek kolem
  82 m) si můžete prohlížet z okolních chodníků. Pokud jste ale příznivci dobrodružství, naskočte na nafukovací člun a vydejte se přímo pod vodopády.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ