Více
  8 C
  Czech
  Sobota 24. února 2024

  Tajemství, které udrží vaše oblečení v kufru nezmačkané

  Zpožděná letadla, ztracená zavazadla, dlouhé fronty na bezpečnostní kontrolu a zmačkané oblečení. To jsou nepříliš oblíbené součásti cestování. S tím posledním vám ale umíme poradit.

  I když je těžké vyhnout se většině těchto nešťastných případů, existuje tajemství, jak se vyhnout alespoň jedné z těchto nepříjemností: pomačkanému oblečení.

  Přiznejme si to. Nikdo nechce na dovolené shánět žehlící prkno. Jistě, můžete si s sebou vzít cestovní napařovačku, ale ta jen zabírá drahocenný prostor v kufru. Nebojte se. Ani jedno nebudete potřebovat. Vše záleží na správném způsobu balení kufrů. A je to poměrně jednoduché.

  Znova využijte pytle z čistírny

  Znáte velké igelitové pytle, se kterými přijdete domů z čistírny? Místo toho, abyste je cpali do koše popelnice na palst, schovejte si je. Při balení na další dobrodružství vložte své jemnější věci do těchto pytlů na chemické čištění, a to včetně bavlněných a lněných kusů. Nedělejte si starosti s látkami jako je hedvábí, vlna, džínovina a kašmír, protože je méně pravděpodobné, že se zmačkají.

  Každý kus oblečení složte jako obvykle a vložte ho do samostatného pytle, než jej umístíte do kufru nebo tašky. Tato taktika funguje, protože pytle po sobě klouzají, takže se vaše bavlněná trička a vzdušné plátěné kalhoty při přepravě nezaseknou jedno o druhé, což vždy nevyhnutelně působí hluboké záhyby a chaotické pomačkané vzory.

  Vyřeší to i pytle na odpadky či hedvábný papír

  Nemáte žádné sáčky na chemické čištění? Nevadí. Pytle na odpadky fungují také. Jen se ujistěte, že nejsou parfémované. Chcete se vyhnout kufru, který voní jako čerstvá borovice nebo citronová kůra.

  Vaše oblečení sice s tímto tipem nebude úplně jako čerstvě vyžehlené, ale sníží se tak počet i hloubka záhybů.

  Pokud nemáte nazbyt žádný plast, zkuste mezi oblečení vrstvit hedvábný papír. Volně rolovat vaše jemné oblečení je také vhodnější než ho skládat. Poté ho umístěte do horní části kufru či tašky, kde na něj není takový tlak.

  Jeden tip na závěr: Vybalte se, jakmile dorazíte do cílové destinace. Ano, je lákavé zahodit kufr a zamířit přímo do hotelového bazénu nebo na pláž, ale čím kratší dobu bude vaše oblečení složené, tím lépe. Udělejte si pět minut, zavěste své nejjemnější oblečení do skříně a pak si užijte dovolenou bez nechtěných záhybů, skladů a vrásek.

  Sledujte nás na sítích