Více
  18.2 C
  Czech
  Čtvrtek, 26 května, 2022

  Spojte dovolenou u vody s pobytem v přírodě, vyrazte k evropským jezerům

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pokud se chystáte na dovolenou k vodě, nemusí to nutně znamenat moře. V Evropě je spousta kouzelných míst, která stojí za to navštívit a mnohdy zde strávíte pohodovější a zajímavější dovolenou než ve středomořských letoviscích.

  Itálie – jezero Lago di Garda

  Pro nás nejznámějším jezerem je italské Lago di Garda. Jedná se prý o jedno z nejromantičtějších míst v Evropě, díky ledovcovému původu má voda azurovou barvu.  Z České republiky je velmi dobře dostupné (z Brna cca 800 km). Kolem pobřeží se ve větších městech táhnou dlouhé promenády s plážemi. Oblast patří mezi TOP cyklistické regiony v Evropě a kromě jiného je také jezero příznivé vodním sportům – windsurfing či canoying. Pokud budete cestovat s dětmi, jistě navštivte největší zábavní park v Itálii Gardaland či poblíž stojící aquapark.

  Chorvatsko – Plitvická jezera

  Chloubou této země je národní park Plitvická jezera zapsaný na seznamu světového přírodního bohatství UNESCO. Jedná se o soustavu zhruba 16 jezer, která jsou propojena vodopády (nejvyšší 76 m) a kaskádami, obklopena vápencovými skalami. Voda v jezerech má několik barev, od smaragdově zelené až po sytě modrou. Byly zde také natáčeny filmy o Vinnetouovi, fandové určitě takovou možnost návštěvy ocení. Vstup je zde zpoplatněn a v jezerech se není možné koupat.

  Maďarsko – termální jezero Hevíz

  V zemi bohaté na termální prameny nesmí chybět ani největší termální jezero v Evropě – Hevíz. Voda má blahodárné účinky na lidský organismus a lze se zde koupat celoročně. Teplota vody se v létě pohybuje kolem 35 °C, v zimě potom v průměru kolem 26 °C. Nemusíte se bát spousty lidí, jezero má rozlohu 47 000 m2, takže si své místečko najdete. Zároveň se také nachází nedaleko Balatonu.

  Švýcarsko – Ženevské jezero

  Jedná se o velice bohatou zemi a to nejen ekonomicky ale i přírodou. Ženevské jezero ve kterém se zrcadlí vrcholky alp je místní chloubou. Jeho hladinu víří parníky a projížďku je jistě třeba absolvovat. Zvláštností jezera je, že nikdy nezamrzá. Pokud nebudete trávit dovolenou pouze u vody, ale i poznáváním země, na jižním konci se rozprostírá město Ženeva, které stojí za návštěvu. Navíc, někde přece musíte koupit pravou švýcarskou čokoládu a proč ne právě tady.

  Německo – jezero Königsee

  Obklopeno horským masivem je jezero Königsee v Bavorsku, které se velmi podobá norským fjordům. Jezero je hluboké až 190 metrů a má úžasně průzračnou vodu díky svému ledovcovému původu. Z Schönau Königssee vyjíždějí na okružní plavbu výletní lodě, využitím této možnosti se Vám naskytne kouzelný pohled do krajiny. Jezero je po svém obvodu obklopeno příkrým pohořím, i když některá mapy ukazují turistickou pěšinu, není lehké cestu zdolat.

  Rakousko, Německo, Švýcarsko – Bodamské jezero

  Na hranicích těchto tří zemí se rozprostírá Bodamské jezero. Patří k nejčistším vodním plochám v Evropě a se svou rozlohou 571 km2 nabízí dostatek prostoru pro všechny, kteří se k němu na dovolenou vydají. Kolem jezera je spousta cyklostezek a pokud Vás kolo omrzí, můžete zkusit vodní sporty jako například windsurgfing nebo potápěčské kurzy. Mimo jiné je zde možné navštívit například květinový ostrov Mainau (německá část).

  Slovinsko – jezero Bled

  Na severozápadě Slovinska se nachází jezero ledovcového původu – Bled. Jedná se o jedno z nejteplejších alpských jezer, díky termálním pramenům v jeho severovýchodní části. Lodní doprava Vám umožní výlet na Blejski Otok s poutním kostelem panny Marie a staroslovanským hřbitovem, který panuje téměř na všech fotografiích, které jezero vyobrazují. Můžete také navštívit Bledský hrad tyčící se nad jezerem.

  Skotsko – jezero Loch Ness

  V neposlední řadě je potřeba zmínit všemi známé skotské jezero Loch Ness. Pokud máte rádi trochu tajemna a záhady, jistě byste jej měli navštívit, třeba se právě Vám podaří spatřit Lochnesskou příšeru. Především je zajímavá krajina kolem jezera, vzhledem k tomu, že je zde poměrně studená voda není jezero pro letní rekreaci úplně TOP.

  Nechte se inspirovat a naplánujte si trochu jinou dovolenou. Až ostatní uvidí Vaše fotky s okouzlujícími scenériemi, které zde můžete zachytit, budou Vám závidět. Koupat se v jezeru, ze kterého vidíte zasněžené vrcholky Alp je mnohem zajímavější než pobyt u moře, kde je hlava na hlavě.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ