Více
  -0.3 C
  Czech
  Neděle, 23 ledna, 2022

  Sedm nejkrásnějších měst na Sicílii

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Sicílie, ostrov nacházející se kousek od špičky italské „boty“, má řecké a římské dědictví, zdánlivě věčné slunce a teplé moře i v listopadu. Tento balíček z ní dělá velmi atraktivní destinaci. Nejen moře sem ale láká turisty. Která města na Sicílii jsou nejkrásnější?

  Catania

  Toto město leží na úpatí sopky Etna na východním pobřeží Sicílie. Nabízí něco pro každého. Po obrovské sopečné erupci v roce 1669 byla většina starého města zničena. Dlouhou dobu trvalo vybudovat Catanii znovu, ale díky vytrvalosti a odhodlání místních obyvatel opět vzkvétá.

  Palermo

  Hlavní město Sicílie se může pochlubit mnoha velkolepými místy, která stojí za návštěvu. Pro začátek se podívejte na katedrálu, Palazzo dei Normanni a Palazzo Abatellis. Za prozkoumání stojí také Museo Archeologico Regionale Antonio Salinas, botanické zahrady a strašidelné katakomby kapucínského kláštera. A nezapomeňte na skvělé restaurace a úžasnou kulturu pouličního jídla, kterou je Palermo právem proslulé.

  Syrakusy

  Stejně jako všude jinde na Sicílii najdete v Syrakusách za každým rohem historické památky. Město bylo založeno Řeky, živilo mnoho slavných řeckých básníků, matematiků a politiků. Řecké divadlo v Syrakusách bylo jedním z největších, jaká kdy Řekové postavili, ale návštěvu si zaslouží také chrám olympského Dia, fontána Arethusa, modernější katedrála Castello Maniace a mnoho paláců. Syrakusy jsou právem řazeny mezi nejkrásnější města na Sicílii.

  Taormina

  Toto malebné městečko leží na skalnatém svahu a je dostupné autem nebo autobusem. Silnice vede do strmého a úzkého kopce. Pokud toužíte po útočišti, které nabízí trochu klidu a pohody, ale zároveň chcete zahlédnout bohaté historické dědictví Sicílie, je Taormina to pravé místo.

  Agrigento

  Agrigento je dobře známé pro své řecké ruiny, včetně těch v údolí chrámů. Některé z nich byly v průběhu let bohužel poškozeny a zničeny, ale většina je stále ve velmi dobrém stavu. Agrigento bylo kdysi bohatým městem díky svým obchodním dohodám s Řeckem a nyní prosperuje jako hlavní turistické centrum.

  Messina

  Pokud přijedete z italské pevniny, trajekt vás vysadí v Messině. Ohromí vás od chvíle, kdy vystoupíte z lodi. Citronové a olivové háje pokrývají svahy kolem města, kam až oko dohlédne. Zastavte se na prohlídku katedrály či kostela Santissima Annunziata dei Catalani, stejně jako v botanické zahradě a krásné Porta Grazia.

  Cefalù

  Cefalù patří k nejoblíbenějším místům na Sicílii. Je to nádherná přímořská oblast vhodná pro rodiny s dětmi, kde můžete relaxovat. Zároveň budete obklopeni domy s terasami místních obyvatel. Můžete navštívit římské lázně nebo starověkou katedrálu, kde se nachází světoznámá Kristova freska, Kristus Pantokrator. Pokud nemáte rádi davy, ale chtěli byste navštívit Cefalù, zkuste jet kolem října a listopadu, nebo na jaře. Počasí je přívětivé, přesto tu nejsou skoro žádní turisté.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Saské Švýcarsko

  Méně známé, přesto stojí za návštěvu. Národní parky v Evropě

  Většina cestovatelů nejspíše navštívila italské Dolomity, zasněžené vrcholky Švýcarska nebo Plitvická jezera v Chorvatsku. V Evropě lze ale nalézt i méně známé národní parky, které rozhodně stojí za návštěvu.
  Severské bruslení neboli „nordic skating“

  Severské bruslení neboli „nordic skating“ – 10 nejlepších míst ve Švédsku

  Nordic skating – v překladu severské bruslení, je známé také jako turistické bruslení, bruslení na divoko či bruslení na dlouhé vzdálenosti. Vzniklo ve Švédsku. Zde také najdete jedny z nejlepších lokalit, kde si ho vyzkoušet.
  ostrovy kolem Sicílie

  Objevte ostrovy kolem Sicílie

  Krásné výhledy, historické památky i životem pulzující města. To vše najdete na několika ostrovech obklopujících Sicílii. Udělejte si výlet lodí za jejich objevováním.
  termální lázně Saturnia Itállie

  Termální lázně v Toskánsku – 7 tipů pro únik a relaxaci

  Toskánsko je domovem mnoha horkých pramenů, z nichž většina se nachází v dramatických přírodních scenériích. Mnoho z těchto míst je nyní součástí uzavřených lázeňských center, stále však existují volně přístupná místa, kde můžete pohodlně relaxovat. Které termální lázně v Toskánsku stojí za návštěvu?
  Disneyland Paříž

  Paříž – město, které si můžete užít i s dětmi

  Francouzská metropole bývá označována za nejromantičtější město Evropy. Pro svoji jedinečnou atmosféru, obrovské množství památek, krásné květinové parky, Disneyland či vynikající gastronomii hodnou michelinských hvězd, láká ročně kolem 30 milionů turistů. Vydejte se do víru velkoměsta a seznamte tak sebe i své děti s tímto překrásným kouskem Francie.
  Betlém Neapol

  Máte rádi betlémy? Pak musíte navštívit uličku San Gregorio Armeno v Kampánii

  Neapol není známá jen tím, že je kolébkou pravé Neapolské pizzy, jež se dostala na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Toto město v Kampánii pod Vesuvem si turisty získalo také tím, že zde najdete slavnou uličku San Gregorio Armeno, kde seženete vše, co je potřeba pro výrobu betlému.
  Reklama
  Reklama
  Reklama