Více
  16.6 C
  Czech
  Pátek, 12 srpna, 2022

  Sedm nejkrásnějších měst na Sicílii

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Sicílie, ostrov nacházející se kousek od špičky italské „boty“, má řecké a římské dědictví, zdánlivě věčné slunce a teplé moře i v listopadu. Tento balíček z ní dělá velmi atraktivní destinaci. Nejen moře sem ale láká turisty. Která města na Sicílii jsou nejkrásnější?

  Catania

  Toto město leží na úpatí sopky Etna na východním pobřeží Sicílie. Nabízí něco pro každého. Po obrovské sopečné erupci v roce 1669 byla většina starého města zničena. Dlouhou dobu trvalo vybudovat Catanii znovu, ale díky vytrvalosti a odhodlání místních obyvatel opět vzkvétá.

  Palermo

  Hlavní město Sicílie se může pochlubit mnoha velkolepými místy, která stojí za návštěvu. Pro začátek se podívejte na katedrálu, Palazzo dei Normanni a Palazzo Abatellis. Za prozkoumání stojí také Museo Archeologico Regionale Antonio Salinas, botanické zahrady a strašidelné katakomby kapucínského kláštera. A nezapomeňte na skvělé restaurace a úžasnou kulturu pouličního jídla, kterou je Palermo právem proslulé.

  Syrakusy

  Stejně jako všude jinde na Sicílii najdete v Syrakusách za každým rohem historické památky. Město bylo založeno Řeky, živilo mnoho slavných řeckých básníků, matematiků a politiků. Řecké divadlo v Syrakusách bylo jedním z největších, jaká kdy Řekové postavili, ale návštěvu si zaslouží také chrám olympského Dia, fontána Arethusa, modernější katedrála Castello Maniace a mnoho paláců. Syrakusy jsou právem řazeny mezi nejkrásnější města na Sicílii.

  Taormina

  Toto malebné městečko leží na skalnatém svahu a je dostupné autem nebo autobusem. Silnice vede do strmého a úzkého kopce. Pokud toužíte po útočišti, které nabízí trochu klidu a pohody, ale zároveň chcete zahlédnout bohaté historické dědictví Sicílie, je Taormina to pravé místo.

  Agrigento

  Agrigento je dobře známé pro své řecké ruiny, včetně těch v údolí chrámů. Některé z nich byly v průběhu let bohužel poškozeny a zničeny, ale většina je stále ve velmi dobrém stavu. Agrigento bylo kdysi bohatým městem díky svým obchodním dohodám s Řeckem a nyní prosperuje jako hlavní turistické centrum.

  Messina

  Pokud přijedete z italské pevniny, trajekt vás vysadí v Messině. Ohromí vás od chvíle, kdy vystoupíte z lodi. Citronové a olivové háje pokrývají svahy kolem města, kam až oko dohlédne. Zastavte se na prohlídku katedrály či kostela Santissima Annunziata dei Catalani, stejně jako v botanické zahradě a krásné Porta Grazia.

  Cefalù

  Cefalù patří k nejoblíbenějším místům na Sicílii. Je to nádherná přímořská oblast vhodná pro rodiny s dětmi, kde můžete relaxovat. Zároveň budete obklopeni domy s terasami místních obyvatel. Můžete navštívit římské lázně nebo starověkou katedrálu, kde se nachází světoznámá Kristova freska, Kristus Pantokrator. Pokud nemáte rádi davy, ale chtěli byste navštívit Cefalù, zkuste jet kolem října a listopadu, nebo na jaře. Počasí je přívětivé, přesto tu nejsou skoro žádní turisté.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ