Více
  19.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  Řecký ostrov Zakynthos nabízí pro každého něco – část 2

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pláže, sluníčko a taverny. To je obrázek z oblíbené dovolenkové destinace Zakynthosu. Věděli jste ale, že tu najdete i krásné parky a skvělá muzea? Přečtěte si naše tipy, co podniknout na tomto řeckém ostrově.

  Pokračování článku Řecký ostrov Zakynthos nabízí pro každého něco – část 1.

  Objevujte pláže

  Existuje důvod, proč želvy milují pláže Zakynthosu. Pokud respektujete jejich prostor, jsou ty nekonečné pruhy měkkého písku skvělé i pro lidi. Chybu určitě neuděláte návštěvou kultovní pláže Navagio neboli Pláže ztroskotání. Na tuto malebnou pláž se dostanete za 30 minut plavby z Agios Nikolaos, Zakynthos Town, Skinari nebo Porto Vromi.

  Pro méně turistické alternativy vyzkoušejte pláže svatého Mikuláše, Alykes a Tsilivi.

  Vylezte na hrad Bohali

  Chcete-li získat nejlepší výhled na přístav ve městě Zakynthos a vzdálený poloostrov Vasiliki posetý plážemi, vydejte se po strmé a klikaté cestě na hrad Bohali. Jakmile se budete toulat po zničených cimbuřích tohoto hradu z 15. století opraveného Benátčany, sestupte do nedaleké vesnice Bohali, objednejte si pivo a místní meze občerstvení v jedné z malých kaváren.

  Prozkoumejte parky Zakynthosu

  Zakynthos byl Benátčany nazván Il Fiore di Levante (Květ Východu), a dokonce i teď, pokud navštívíte jeden z ostrovních parků, uvidíte krásné koberce divokých květin či bylin. Nejlepší je Askos Stone Park, kde se můžete procházet po zalesněných turistických stezkách a setkávat se s divokými zvířaty.

  Navštivte Modré jeskyně

  Malebné pobřeží Zakynthosu je poseté vápencovými jeskyněmi, ale pokud je třeba navštívit jen jeden shluk jeskyní, musí to být Modré jeskyně. Barva moře je zde opravdu dechberoucí. Do těchto vápencových jeskyní poblíž mysu Skinari se dostanete pouze na lodi. Vyberte si loď s proskleným dnem a zkuste si zamluvit dopolední výlet, kdy je nejhezčí světlo.

  Unikněte horku v chladných muzeích

  Zakynthos, rodiště řeckého národního básníka, má několik skvělých muzeí, kde můžete uniknout polednímu vedru. Ve vesnici Agia Marina je Helmiho přírodopisné muzeum plné skal, zkamenělin a vycpaných zvířat představujících divokou stránku ostrova. Milovníci poezie ocení muzeum věnované místnímu hrdinovi Solomosovi, který v roce 1823 napsal řeckou národní hymnu. V muzeu se nacházejí osobní věci básníka, ale také mauzoleum s jeho ostatky.

  Ochutnejte skvělé místní jídlo

  Na Zakynthosu se po staletí vyrábí extra panenský olivový olej světové třídy a 2 000 let starý olivovník ve vesnici Exo Hora je toho živým důkazem. Kromě zdraví prospěšného oleje má tento ostrov milující jídlo spoustu místních specialit, které byste měli vyzkoušet. Patří mezi ně například hovězí guláš v bohaté rajčatové omáčce a mantolato z vaječného bílku a mandlí.

  Tip: Pokud se chcete dozvědět více o místním olivovém oleji, zamiřte do Aristeon Ecological Olive Press, kde si během podzimních měsíců můžete vyzkoušet sbírání oliv, a dokonce i lisování vlastního oleje.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  H. CH. Andersen

  Nové muzeum H. CH. Andersena vás vtáhne do pohádky

  Kdo by neznal Ošklivé káčátko? H. Ch. Andersena četlo mnoho generací. Inspiroval několik pohádek od Disneyho, například Malou mořskou vílu, Císařovy nové šaty nebo tolik oblíbený film Frozen. Nyní se můžete do jeho pohádek nechat vtáhnout v novém dánském muzeu.
  Zakynthos

  Řecký ostrov Zakynthos nabízí pro každého něco – část 1

  Hledáte kulturu, krásnou přírodu, historii i bujarý noční život? Řecký ostrov Zakynthos vám to nabízí vše. Přečtěte si naše tipy, kam se vypravit a co zde podniknout.
  Grónsko

  Grónsko se poučilo od Islandu. K rozvoji turismu zaujalo opatrný přístup

  Grónsko je zatím pro mnohé cestovatele zemí neprobádanou. Díky pohádkové krajině, ledovcům a puncu dobrodružství tomu tak ale nebude navždy. K rozvoji turistického ruchu ovšem zvolilo pomalý přístup.
  Zakynthos

  Zakynthos plný turistů. Jak se vyhnout davům

  Zakhyntos je okouzlující řecký ostrov, velice oblíbený mezi cestovateli všech kategorií. Jak si ho užít, vychutnat si místní atmosféru a zároveň uniknout davům turistů?
  Tipy na nejkrásnější jeskyně Slovinska

  Tipy na nejkrásnější jeskyně Slovinska

  Na území Slovinska se nachází přes osm tisíc jeskyní, přičemž zpřístupněno je asi dvacet z nich. Ty nejznámější najdeme v oblasti Kras na jihozápadě Slovinska.
  Madeira

  Madeira, perla Atlantiku – část 2

  Uvolněná prázdninová atmosféra, krásná příroda i velký výběr aktivit, to jsou důvody, proč je portugalský ostrov Madeira čím dál oblíbenější mezi cestovateli. Co je zde k vidění?
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama