Více
  19.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  Řecký ostrov Zakynthos nabízí pro každého něco – část 1

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Hledáte kulturu, krásnou přírodu, historii i bujarý noční život? Řecký ostrov Zakynthos vám to nabízí vše. Přečtěte si naše tipy, kam se vypravit a co zde podniknout.

  Ostrov je rodištěm ctihodného básníka Dionysia Solomose, muže, který napsal řeckou národní hymnu. Tato uvolněná destinace je domovem obrovské populace mořských želv, obklopená temně modrým Jónským mořem a plná písečných pláží, potápěčských lokalit světové úrovně a rozmanité architektury ovlivněné Byzantinci, Benátčany, Francouzi a Angličany. Není zde nouze ani o další adrenalinové aktivity.

  Ponořte se do hloubky

  S přibližně 12 velkolepými potápěčskými lokalitami pod zrcadlově čistými vodami je Zakynthos oslavován jako ráj potápěčů. Máte možnost setkat se s jedinečnou mořskou faunou, od ohrožených tuleňů středomořských po obří mořské želvy. Pokud chcete vidět školy barakud, vydejte se na útes Marzelou. Pro začínající potápěče je vhodným místem Little Bay nebo Marathonisi.

  Seznamte se s místní divokou zvěří

  Národní mořský park Zakynthos, který se rozprostírá od mysu Marathias po pláž Gerakas, je nejlepším místem k pozorování některých ohrožených divokých zvířat na ostrově. Chcete-li se ekologicky přiblížit k želvám a tuleňům, objednejte si jednodenní výlet do Marathonisi, známějšího jako Želví ostrov.

  Objevujte město

  Město Zakynthos, přestavěné v benátském stylu po zemětřesení, které zničilo mnoho budov v roce 1953, je díky své elegantní architektuře, skvělým kavárnám a ulicím plných butiků skvělým místem pro městské objevování. Ulice Alexander Roma je plná klenotnictví a nezávislých butiků. Navštivte také sídlo Alexandra Romea (bývalého prezidenta řeckého parlamentu) ze 17. století poblíž náměstí Solomos, které je plné rodinných portrétů, uměleckých děl a dobového nábytku.

  Tip: Pokud jste zde v srpnu, nenechte si ujít festival věnovaný patronovi Dionýsovi, který se podobá obrovskému blešímu trhu pod širým nebem a trvá déle než týden.

  Dopřejte si adrenalin

  Zakynthos je rodištěm Subwingu, podvodního prkna taženého lodí, které vám umožní klouzat vlnami jako delfín. Kromě toho, že si tento super podmořský sport vyzkoušíte v klubu Peligoni, mohou si závislí na adrenalinu užívat flyboard či parašutismus na Banana Beach.

  Projeďte se vlakem

  Může vás to překvapit, ale roztomilý turistický vláček Zante je skvělým způsobem, jak si prohlédnout ostrov. Poté, co vás vezme na prohlídku hlavních památek města Zakynthos, červenožlutý vláček vede různými cestami: chcete-li vidět výrobce keramiky v místní dílně, navštivte uvolněné plážové letovisko Kalamaki nebo benátský hrad a tradiční výrobnu parfémů.

  Jiný vlak odjíždějící z pláže Alykes vás zaveze na návštěvu tradičních horských vesnic.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  H. CH. Andersen

  Nové muzeum H. CH. Andersena vás vtáhne do pohádky

  Kdo by neznal Ošklivé káčátko? H. Ch. Andersena četlo mnoho generací. Inspiroval několik pohádek od Disneyho, například Malou mořskou vílu, Císařovy nové šaty nebo tolik oblíbený film Frozen. Nyní se můžete do jeho pohádek nechat vtáhnout v novém dánském muzeu.
  Zakynthos

  Řecký ostrov Zakynthos nabízí pro každého něco – část 2

  Pláže, sluníčko a taverny. To je obrázek z oblíbené dovolenkové destinace Zakynthosu. Věděli jste ale, že tu najdete i krásné parky a skvělá muzea? Přečtěte si naše tipy, co podniknout na tomto řeckém ostrově.
  Grónsko

  Grónsko se poučilo od Islandu. K rozvoji turismu zaujalo opatrný přístup

  Grónsko je zatím pro mnohé cestovatele zemí neprobádanou. Díky pohádkové krajině, ledovcům a puncu dobrodružství tomu tak ale nebude navždy. K rozvoji turistického ruchu ovšem zvolilo pomalý přístup.
  Zakynthos

  Zakynthos plný turistů. Jak se vyhnout davům

  Zakhyntos je okouzlující řecký ostrov, velice oblíbený mezi cestovateli všech kategorií. Jak si ho užít, vychutnat si místní atmosféru a zároveň uniknout davům turistů?
  Tipy na nejkrásnější jeskyně Slovinska

  Tipy na nejkrásnější jeskyně Slovinska

  Na území Slovinska se nachází přes osm tisíc jeskyní, přičemž zpřístupněno je asi dvacet z nich. Ty nejznámější najdeme v oblasti Kras na jihozápadě Slovinska.
  Madeira

  Madeira, perla Atlantiku – část 2

  Uvolněná prázdninová atmosféra, krásná příroda i velký výběr aktivit, to jsou důvody, proč je portugalský ostrov Madeira čím dál oblíbenější mezi cestovateli. Co je zde k vidění?
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama