Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 2

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Chcete si užívat procházky v přírodě, ubytovat se u místních obyvatel, poznávat kulturu vzdálených zemí a nikam nespěchat? Pak je pro vás pomalý styl cestování ten pravý. A my vám poradíme, které destinace jsou pro něj jako stvořené.

  Pokračování článku Rádi cestujete pomalu? Tyto destinace jsou pro vás ideální – část 1.

  Kjóto, Japonsko

  Japonské hlavní město kultury Kjóto může být jednou z více turistických destinací na tomto seznamu. Nicméně v celém městě si můžete vybrat z mnoha ubytování, která vám umožní žít jako místní. Od tradičního ryokanu po luxusní moderní hotely s lázeňským vybavením onsen. Najdete tu skvělou scénu pouličního jídla, na kterou by žádný návštěvník neměl spěchat.

  Kjóto je nezbytnou zastávkou, pokud plánujete cestovat po Japonsku vlakem. Možná ale budete překvapeni, až se stane vaší hlavní destinací. Protože odsud se těžko odjíždí…

  Kostarika

  Rozmanitý ekosystém země umožnil v posledních letech organický rozvoj řady inovativních řešení v oblasti nemovitostí. Výsledkem je pro návštěvníky široká škála ekologicky šetrných lóží. Kostarika totiž svůj posun k zelenému turismu provedla ve velkém a podařilo se jí udržet nízké náklady. Vyberte si z bohaté nabídky ubytování v kouzelné přírodě a uvidíte, že zde moc rádi zůstanete na delší dobu.

  Kappadokie, Turecko

  Střední Turecko je turisty často přehlíženo ve prospěch pobřežních měst na severu a jihu. Tento region ovšem stojí za bližší prozkoumání. Kappadokie je domovem úchvatných přírodních parků, pozoruhodných geologických rysů a bezpočtu jeskynních obydlí, ve kterých dodnes žijí místní obyvatelé. Mnoho z těchto míst nyní funguje také jako hotely.

  Kappadokie je polosuchá oblast se spoustou přírodních skalních útvarů, takže je to místo, kde se můžete snadno odreagovat a strávit tu času, kolik jen budete chtít.

  Wanaka, Nový Zéland

  Díky svým horám a pobřeží je jižní ostrov Nového Zélandu celoročním magnetem pro outdoorové dobrodruhy. Wanaka díky přísným pravidlům ochrany zůstává krásně nedotčená. Historicky byla tato oblast místem lovu a rybolovu pro maorské obyvatele. A to je něco, co zde můžete zažít i dnes.

  Poznávejte pomalu scenérie z Pána prstenů a užívejte si neopakovatelnou krajinu.

  Vancouver Island, Kanada

  Pokud odvrátíte zrak od městských mrakodrapů, Vancouver Island na západním pobřeží Kanady se cítí na míle daleko od hlavního města. Chcete-li se sem dostat, můžete využít komerční lety do měst, jako je Victoria a Nanaimo, nebo se za dobrodružstvím vydat hydroplánem. Ať už se sem dostanete jakkoli, budete zde mít na výběr mnoho aktivit. Od návštěv vinařství až po turistiku v rezervaci národního parku Pacific Rim a pozorování velryb na moři.

  Granada, Španělsko

  Granada je nejlépe známá svým okouzlujícím palácem Alhambra, staletou maurskou citadelou, která se nachází na kopci s výhledem na město. Pohoří Sierra Nevada, domov nejjižnějšího evropského lyžařského střediska, se rozprostírá na obzoru, aby dotvořilo nádherný obraz s El Mirador de San Nicolas na druhé straně údolí. Klid najdete v úzkých labyrintových uličkách bělostného Albaycinu, který se vine pod svahem níže.

  Chcete-li přijít na chuť regionu Andalusie a jeho severoafrického dědictví, udělejte si čas na prohlídku měst Sevilla a Cordoba, která jsou domovem úchvatných památek islámské éry.

  Singapur

  Existuje nespočet důvodů, proč navštívit Singapur, od jeho barevných ulic až po moderní architekturu. Ale nejlepší ze všeho je kultura pouličního jídla. Tato scéna je ve skutečnosti tak legendární, že dosáhla uznání UNESCO. V zásadě stačí jíst pod širým nebem v jednom z mnoha hawker center. Je to jeden z nejlepších místních zážitků – fantastický způsob, jak ochutnat autentické singapurské jídlo a podpořit malé místní podniky.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Filipíny nejstarší tatérka

  Tetování s příběhem? Vyrazte na Filipíny za nejstarší tatérkou

  Tisíce turistů ročně míří do zapadlé horské vesnice na Filipínách. Důvodem je touha po tradičním ručním tetování od místní legendy. Je jí stoletá Whang Od Oggay, nejstarší filipínská tatérka.
  Mrtvé moře

  Zmizí Mrtvé moře z povrchu zemského?

  Mrtvé moře je nejnižší bod na zemi, zasazený mezi Izrael, Jordánsko a Západní břeh. Světově proslulé svými mystickými vodami, do kterých se nelze ponořit, je téměř 10krát slanější než oceán.
  House sitting očekávání

  House sitting není dovolená. Vyhněte se zklamání

  Bydlet si zadarmo v domě na pláži zní jako sen. Díky house sittingu se vám může splnit. Ale nemusí to být jen procházka růžovým sadem. Vyvarujte se nereálných očekávání.
  House sitting

  Než uzavřete dohodu o house sittingu

  Starat se někomu o dům a bydlet v něm zadarmo je lákavá představa. Existují ale věci, které byste si měli s majitelem nemovitosti ujasnit ještě před tím, než se definitivně dohodnete. Které to jsou?
  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Zima je tu. Při dobré vůli nám napadne několik centimetrů sněhu, takže někteří z Vás vyrážejí na hory. Patříte ale k těm, kteří zimu příliš v oblibě nemají a raději byste se vyhřívali někde na sluníčku s drinkem v ruce? I v prosinci je spousta možností relaxu pro všechny.
  House sitting

  Nereálná očekávání od house sittingu

  Někdy prostě věci nejdou podle plánu. Když jste ovšem na druhé straně světa a máte tam strávit několik měsíců, může to být velice nepříjemná zkušenost. Proč se někdy house sitting pokazí?
  Reklama
  Reklama
  Reklama