Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  První muzeum štěstí. Kde jinde než v Dánsku

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V žebříčku nejštastnějších zemí světa (World Happiness Report) dlouhodobě vede Dánsko. Jelikož se slovo štěstí ze slovníků během pandemie vytrácelo, právě Dánové se ho ve svém hlavním městě rozhodli připomenout.

  V historickém centru Kodaně se tak 14. července otevřelo první muzeum na světě, které se věnuje konceptu štěstí – Happiness Museum.

  Útulné muzeum o rozloze 2 585 čtverečních stop nabízí interaktivní exponáty a displeje zkoumající, co vytváří štěstí

  Muzeum vzniklo na popud veřejnosti, která si přála vidět Institut výzkumu štěstí (Happiness Research Institute), kde se zaměřují na příčiny a důsledky lidského štěstí.

  Svět potřebuje trochu více štěstí

  „Myslím, že si lidé představují, že Institut je jako kouzelné místo – místnost plná štěňat nebo zmrzliny – ale my jsme jen osm lidí, kteří sedí před počítači a dívají se na data,“ říká generální ředitel Meik Wiking.

  „Takže jsme si řekli, proč nevytvořit místo, kde mohou lidé zažít štěstí z různých úhlů pohledu, a dozvědět se odpovědi na některé otázky, které se snažíme vyřešit?“ dodal Meik Wiking.

  Návštěvníci jsou žádáni o vlastní zdroje štěstí

  I přes omezení způsoběná koronavirem se rozhodli muzeum otevřít a nastavit limit na 50 návštěvníků. „Mysleli jsme si, že možná v této době nepřijde mnoho návštěvníků, ale svět potřebuje trochu více štěstí,“ dodává Meik Wiking.

  Muzeum nabízí přehlídku štěstí ve světě, jak se během historie jeho vnímání měnilo a jak se liší region od regionu. Najít zde take můžete předměty zaslané od lidí, které je dělají šťastné, což má pomoci pochopit, co je štěstí pro druhé.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Londýn

  Zažijte strašidelnou atmosféru hřbitova z Drákuly

  Londýn není jen Tower Bridge a Big Ben. Najdete tu například místo, které bylo inspirací pro Narnii. Objevte s námi méně známé lokality, které rozhodně stojí za návštěvu.
  Londýn

  Umělecké galerie, květinový trh či luxusní čajový salon. Vydejte se do Londýna

  Vychutnejte si atmosféru tohoto pulzujícího velkoměsta. Objevujte moderní i historické budovy, galerie i divadla. Poradíme vám, do kterých zajít.
  Londýn

  Objevte Londýn, město pulzující životem

  Londýn nabízí pro každého něco. Od trhů po muzea, v tomto městě se dá podnikat skoro vše, na co pomyslíte. Čím ale začít? Pomůžeme vám s výběrem.
  Poznejte Orkneje, jedno z nejlepších míst Velké Británie k pozorování magické severní záře

  Poznejte Orkneje, jedno z nejlepších míst Velké Británie k pozorování magické severní záře

  Orkneje tvoří spolu s Shetlandami seskupení zvané Severní ostrovy. Skládají se z více než sedmdesáti ostrovů. Dvacet z nich je obydlených. Největším a současně hlavním městem je Kirkwall. Vychutnejte si takřka snovou krajinu Orknejí, nechte na sebe působit kouzlo starobylých zřícenin a kamenů, pohřebních mohyl i velkolepých romantických scenerií, obklopených zuřivým mořem. Orkneje jsou také považovány za jedno z nejlepších míst Velké Británie k pozorování magické Aurory Borealis neboli severní záře.
  Chtěli byste si zalyžovat na ledovci? Ten Dachsteinský je od České republiky jen kousek

  Chtěli byste si zalyžovat na ledovci? Ten Dachsteinský je od České republiky jen kousek

  Jestli si chcete zalyžovat na ledovci, ten Dachsteinský je od České republiky nejblíže. Co do velikosti se sice nemůže s ostatními ledovcovými oblastmi příliš srovnávat, věřte ale, že má jiné přednosti.
  H. CH. Andersen

  Nové muzeum H. CH. Andersena vás vtáhne do pohádky

  Kdo by neznal Ošklivé káčátko? H. Ch. Andersena četlo mnoho generací. Inspiroval několik pohádek od Disneyho, například Malou mořskou vílu, Císařovy nové šaty nebo tolik oblíbený film Frozen. Nyní se můžete do jeho pohádek nechat vtáhnout v novém dánském muzeu.
  Reklama
  Reklama
  Reklama