Více
  16.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022

  Proč byste měli randit se Skandinávcem

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Vřelý, vášnivý a zábavný. To jsou tři přídavná jména, která skvěle popisují Skandinávce. Zde jsou důvody, proč jim dát šanci.

  Norové, Švédové a Dánové jsou považováni za rezervované, většinou neudělají první krok ani nekoketují, pokud si nejsou 100% jisti, že jejich úsilí bude opětováno. Ale jakmile prolomíte jejich drsný zevnějšek, uvědomíte si, že Skandinávci jsou skvělí, jen trochu blázni.

  Na rande přijdou včas

  Skandinávci jsou dochvilní lidé, a to i co se týká všech každodenních zvyků. Stejně jako přijdou včas na obchodní schůzku nebo večírek, můžete si být jisti, že vás také nikdy nenechají čekat na rande.

  Ve všem si budete rovni

  Pojem genderové rovnosti je ve skandinávské společnosti tak zakořeněný, že muži se obvykle vyhýbají velkým gentlemanským gestům vůči ženám (otevírání dveří, odsouvání židle). Od začátku budou očekávat, že ve všem pojedete napůl. Od rozdělení účtu v restauraci až po střídání se za volantem cestou z večerní párty. A pokud se spolu nastěhujete a budete mít děti, domácí práce a povinnosti budou také rovnoměrně rozděleny. Spravedlivé, ne?

  Naučí vás správně snídat

  Dánové, Švédové a Norové chápou důležitost snídaní, aby mohli čelit dni. Nedokážou však pochopit, jak někdo může snídat přeslazené cereálie a cítit se poté dobře. Typická skandinávská snídaně se skládá ze sendviče s různými kombinacemi chleba, sýra, ovoce (a někdy džemu). Po několika ránech si uvědomíte, že jejich typ snídaně vám dodá energii na celý den.

  Vezmou vás na ta nejlepší outdoorová dobrodružství

  Od souostroví a jezer po fjordy, hory a roztomilé sruby, skandinávské země patří k nejkrásnějším v Evropě. A místní si umí užít přírodu, zvláště když je krásné počasí. Nebuďte překvapeni, pokud vaše první rande zahrnuje turistiku, lyžování, pozorování polární záře, zipline nebo jen relaxaci v horké sauně.

  Vědí, jak sestavit váš nábytek

  Na rozdíl od všeobecného přesvědčení, ne všechen skandinávský nábytek pochází z toho jednoho obchodního řetězce. Skandinávci mají obecně talent na vytváření minimalistického nábytku a designových předmětů, které jsou okamžitě rozpoznatelné pro jejich estetiku. Nejen, že rozumí tomu, jak probíhá montáž nábytku, ale mají i dobrý smysl pro to, jak pomocí nábytkových kusů vytvořit doma dokonalou atmosféru.

  Nebudou neustále opilí

  Norové a Švédové nemají snadný přístup k alkoholu (a pití ve všední dny je obecně odsuzováno), takže když pijí, většinou to dělají o víkendech nebo když cestují do zahraničí. A to i navzdory všem předsudkům a známým pořekadlům.

  Naučí vás nechat své starosti (a boty) za dveřmi

  Skandinávci jsou tak neústupní ve své zásadě „uvnitř bez bot“, že ji v některých oblastech dokonce prosazují na základních školách. Zouvání bot je v první řadě praktické: povětrnostní podmínky znamenají, že pravděpodobně přicházíte z deštivého nebo zasněženého prostředí. Zouvání bot při návštěvě domova vašeho krasavce však také znamená, že je čas si odpočinout a cítit se příjemně.

  Hodně hygge

  Což nás přivádí k nejdůležitějšímu aspektu randění se Skandinávcem: ať už tomu říkáte hygge (v dánštině), mys (ve švédštině) nebo kos (v norštině), všichni se shodnou na tom, že udělat si volno ve svém rušném dni a soustředit se na lidi a činnosti, na kterých opravdu záleží, jsou dobré pro vaši duši. Zapalte svíčky, upečte si něco lahodného (i když je to vaše oblíbená značka mražené pizzy) a jen se schoulete na gauči. Potřebujeme to občas každý.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS