Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  Ocitněte se na vlastní kůži ve Hře o trůny. Tady se seriál točil – část 1

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jistě si pamatuje ty nádherné lokace z kultovního seriálu Hra o trůny. Věděli jste, že některé z nich můžete celkem snadno navštívit i ve skutečnosti? Vydejte se s námi do Vysokých zahrad nebo za Zeď.

  Drama o krvi a zradě, o válčících šlechtických rodinách. Od Sevilly ve Španělsku po Chorvatsko, Island a Severní Irsko, navštivte některá z nejznámějších míst natáčení.

  Itzurun Beach, Zumaia, Španělsko (Dračí kámen)

  Poslední scény úvodní epizody sedmé sezóny. Daenerys přistává u Dračího kamene – válečníci Dothraki, Varys a Tyrion v závěsu. Zatímco nedaleké San Juan de Gaztelugatxe stojí za točitými vstupními schody hradu, je to pláž Itzurun v Baskicku, která slouží jako vstupní bod dračí královny do Westerosu.

  Kirkjufell, Island (Arrowhead Mountain)

  Děti lesa vytvoří svého prvního bílého chodce ve stínu této majestátní hory v šesté sezóně seriálu. Volně stojící islandská hora se však objevuje na pozadí mnoha scén i v průběhu sedmé sezóny. Mimo obrazovku je to kouzelné místo pro sledování polární záře a nejfotografovanější hora na Islandu. Bonus: při návštěvě v reálném životě se nemusíte bát zombie či ledních medvědů.

  Itálica, Španělsko (King’s Landing Dragonpit)

  Zde se odehrávalo největší shromáždění postav v historii Hry o trůny, v římských ruinách Itálica. Produkční tým postavil platformu na ochranu centrální oblasti starověkého amfiteátru, ve které kdysi bývalo 25 000 diváků. V seriálu toto místo hostí tři Lannistery, dva Targaryeny, dva Clegany a Greyjoye. Plus samozřejmě dva draky, přátele a nepřátele a jako bonus jednoho mrtvého muže…

  Los Barruecos, Španělsko (Loot Train Attack)

  Asi tři hodiny jízdy od Madridu a poblíž města Cáceres sloužila přírodní rezervace Los Barruecos jako pozadí jedné z nejpamátnějších epizod sezóny sedm. Mezi pláněmi a skalnatými výchozy Daenerys poprvé vypustila svého draka proti Lannisterům.

  Castillo de Almodóvar del Río, Španělsko (Vysoké zahrady)

  V sezóně sedm se objevil další španělský hrad, jako pevnost rodu Tyrellů – Vysoké zahrady. Mimo obrazovku najdete tuto maurskou stavbu asi 20 km od Córdoby.

  Vík, Island (Eastwatch-by-the-Sea)

  Reynisfjara, černá písečná pláž poblíž Víku, stojí na nejvzdálenější východní straně Zdi, kde seriálová ledová masa klesá do moře.

  Bardenas Reales, Španělsko (Moře Dothraků)

  Ne, toto není jiná planeta. Bardenas Reales o rozloze 104 000 akrů jsou španělské „badlands“, skládající se z hlíny, křídy a pískovce. Byly formovány vodou a větrem po dlouhá staletí. Části stepi nabízejí trochu vegetace, ideální pro fantastické scény v seriálu. V šesté sezóně se některé části kvůli bujnější vegetaci natáčeli v Irsku (Glens of Antrim).

  Přístav Ballintoy, Severní Irsko (Železné ostrovy)

  Ballintoy vystupuje jako přístav Železných ostrovů, kde se Theon Greyjoy znovu setká se svou sestrou Yarou.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Filipíny nejstarší tatérka

  Tetování s příběhem? Vyrazte na Filipíny za nejstarší tatérkou

  Tisíce turistů ročně míří do zapadlé horské vesnice na Filipínách. Důvodem je touha po tradičním ručním tetování od místní legendy. Je jí stoletá Whang Od Oggay, nejstarší filipínská tatérka.
  Mrtvé moře

  Zmizí Mrtvé moře z povrchu zemského?

  Mrtvé moře je nejnižší bod na zemi, zasazený mezi Izrael, Jordánsko a Západní břeh. Světově proslulé svými mystickými vodami, do kterých se nelze ponořit, je téměř 10krát slanější než oceán.
  House sitting očekávání

  House sitting není dovolená. Vyhněte se zklamání

  Bydlet si zadarmo v domě na pláži zní jako sen. Díky house sittingu se vám může splnit. Ale nemusí to být jen procházka růžovým sadem. Vyvarujte se nereálných očekávání.
  House sitting

  Než uzavřete dohodu o house sittingu

  Starat se někomu o dům a bydlet v něm zadarmo je lákavá představa. Existují ale věci, které byste si měli s majitelem nemovitosti ujasnit ještě před tím, než se definitivně dohodnete. Které to jsou?
  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Zima je tu. Při dobré vůli nám napadne několik centimetrů sněhu, takže někteří z Vás vyrážejí na hory. Patříte ale k těm, kteří zimu příliš v oblibě nemají a raději byste se vyhřívali někde na sluníčku s drinkem v ruce? I v prosinci je spousta možností relaxu pro všechny.
  House sitting

  Nereálná očekávání od house sittingu

  Někdy prostě věci nejdou podle plánu. Když jste ovšem na druhé straně světa a máte tam strávit několik měsíců, může to být velice nepříjemná zkušenost. Proč se někdy house sitting pokazí?
  Reklama
  Reklama
  Reklama