Více
  8 C
  Czech
  Sobota 24. února 2024

  Objevte Londýn, město pulzující životem

  Londýn nabízí pro každého něco. Od trhů po muzea, v tomto městě se dá podnikat skoro vše, na co pomyslíte. Čím ale začít? Pomůžeme vám s výběrem.

  Londýnský Tower (Tower of London)

  Tuto ikonickou stavbu postavil Vilém Dobyvatel v roce 1066. Zažila toho mnoho, včetně poprav dvou manželek Jindřicha VIII. Dnes je známá jako domov britských korunovačních klenotů.

  Tate Modern

  Tato bývalá elektrárna je samolibě usazena na jižním břehu řeky Temže. A vás zajímá, co se děje uvnitř. Budova je plná obrazů a soch od Picassa, Dalího, Warhola, Rothka a dalších, působivě zasazených do průmyslového interiéru.

  Divadlo Globe

  V Londýně má každá budova a ulice historii. A zrekonstruované divadlo Globe, kde bylo poprvé představeno mnoho her Williama Shakespeara a jež v roce 1613 během představení vyhořelo, není výjimkou. Bylo přestavěno nedaleko od původního místa za použití stavebních metod a materiálů co nejpodobnějších originálu. Sledovat zde představení je jako návrat v čase s Royal Shakespeare Company.

  Dare Skywalk

  Nejnovější londýnská atrakce Dare Skywalk, vás povede úzkou skleněnou chodbou k ikonickému zlatému kohoutku Tottenham Hotspur, 26 m vysoko nad ohromujícím novým stadionem v severním Londýně. Vstupenky si musíte rezervovat předem a děti starší 10 let to zvládnou jen pokud je doprovázejí dospělí. Zážitek je intenzivní. Po chodníku budete kráčet s kvalifikovaným personálem a připoutaní, takže o bezpečnost se bát nemusíte. Nicméně dýchejte zhluboka, na zábradlí tady zapomeňte.

  Benjamin’s

  Toto je jiný bar. Najdete ho v přízemí luxusního obchodního domu Harvey Nichols v sekci pánského oblečení. Na první dojem působí úhledně, jako vhodné místo, kde udělat dojem na rande. Přijďte dobře oblečení a dopřejte si koktejl nebo sklenku whiskey před dalšími nákupy u Yves Saint Laurent. V nabídce tu mají více než 100 druhů whiskey.

  Coal Drops Yard

  Od doby, kdy se podmořským železničním spojením Eurostar mezi Paříží a Londýnem valily vlaky do stanice Kings Cross St. Pancras, zažilo sousedství Kings Cross celkovou transformaci. Toto místo je nyní plné nových restaurací, nákupních center, vodních fontán, bytů a zeleně. K dispozici jsou luxusní supermarkety v přestavěných kůlnách, prestižní londýnská škola umění a módy Central St. Martins, řemeslné restaurace jako Hicce a trendy obchody se zmrzlinou jako Ruby Violet.

  Náměstí Granary, severně od nádraží, obklopené zrekonstruovanými sklady, má fontánu s 1 000 tryskami, ze které budou vaše děti nadšené. A třešničkou na dortu je Coal Drops Yard, bývalé uhelné kůlny, které jsou nyní žádaným luxusním místem pro nakupování a stravování. Tady si rozhodně budete chtít posedět a vychutnat si přeměnu této kdysi temné a prašné čtvrti.

  South Bank

  South Bank je jednou z nejlepších částí Londýna. Nachází se mezi dvěma mosty – Westminster bridge a London bridge. Nabízí zhruba dvě míle vynikajících, převážně státem financovaných uměleckých a zábavních podniků. Plus super výhledy na řadu městských památek: Big Ben, St. Paul’s Cathedral, Tower of London, jež leží na severním břehu řeky. Pokud máte v hlavním městě omezený čas, South Bank je skvělým místem, kde ho strávit. Nabízí vše, včetně výběru dobrých restaurací a nabídek pouličního občerstvení.

  Muzeum sira Johna Soana

  Toto je bezpochyby nejzajímavější muzeum města, plné stovek působivých uměleckých děl a artefaktů. Ve sbírce najdete vše, co zaujalo oko sira Johna Soana. A vystavené je to na místě, kde to vypadá nejlépe – takže rozhodně nehledejte žádný systém či pořádek. Místo toho probuďte svou zvědavost, protože stěny ustupují tajným místnostem, které by nepozorný návštěvník mohl lehce minout.

  Sledujte nás na sítích