Více
  19.9 C
  Czech
  Čtvrtek, 26 května, 2022

  Nejúžasnější přímořská města v Portugalsku

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Oceán hraje hlavní roli v portugalské kultuře, přičemž většina populárních měst a městeček v Portugalsku se nachází na pobřeží. Která jsou ta nejkrásnější?

  Od regionálních metropolí po půvabné rybářské vesničky vás tyto přímořské destinace okouzlí a zároveň uspokojí sebevětší touhu po moři a písku.

  Tavira

  Na rozdíl od mnoha městeček v Algarve plných letovisek, Tavira trochu více připomíná venkov, který se vyznačuje pomalejším tempem a působí dojmem návratu v čase. Římský most, středověký hrad a městské náměstí lemované kavárnami dodávají městu jedinečné kouzlo a činí z něj jedno z nejlákavějších center v Algarve. Dozvíte se o maurské okupaci regionu a také objevíte skryté pláže v této oblasti.

  Ferragudo

  Místo pobytu v Portimão hledejte něco trochu klidnějšího, a i přes to si užijte rušnější čtvrti v západním Algarve. Ferragudo je krásná rybářská vesnice zdobená bílými domy, pobřeží je poseté loděmi. Jednou z dominant, které musíte vidět, je středověká pevnost São João de Arade, která byla kdysi strážní věží v této oblasti. Ferragudo je také blízko mnoha nejkrásnějších pláží v Algarve.

  Aljezur a Costa Vicentina

  V blízkosti hranic mezi Alentejem a Algarve je Costa Vicentina domovem mnoha okouzlujících městeček, kde si můžete téměř po celý rok pochutnat na vynikajících mořských plodech. Turisté, kteří hledají oblíbenější města jižního Portugalska, jako je Albufeira, ho obvykle vynechávají. Ale mezi místními je vyhledávaným cílem, ať už v létě na opalování, nebo v zimě na surfování. Kromě tradiční portugalské podoby infrastruktury a historických pozůstatků umocňuje krásu této oblasti přírodní park Parque Natural do Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina.

  Cascais

  Toto luxusní letovisko, pouhých 30 km od Lisabonu, je jednou z nejvyhledávanějších destinací portugalské elity a extravagantních turistů. Je to také fantastická destinace pro každého, kdo chce strávit den mimo hlavní město. Navštivte dunící Boca do Inferno, odkud je krásný výhled na přímořské útesy, nebo si půjčte kolo a prozkoumejte město.

  Azeitão

  Pohoří Arrábida je domovem krásných a romantických měst Setubal a Sesimbra. Azeitão je vedle nich mnohem méně známé, ale určitě vás okouzlí. Je pokryto paláci a vinicemi. Také je domovem kulinářských lahůdek, jako je místní sýr azeitão.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ