Více
  16.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022

  Nejlepší treky na Mallorce – část 2

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Horské štíty, hluboké kaňony a dechberoucí výhledy. Odpočinek na plážích. Mallorka je ideální destinací pro milovníky pěší turistiky. Které jsou ty nejlepší treky na Mallorce?

  Pokračování článku: Nejlepší treky na Mallorce – část 1.

  Hrad Alaró

  Zřícenina hradu Alaró se nachází na vrcholu hory Puig d’Alaró, obklopená strmými útesy. Středně náročná túra z města Alaró trvá asi dvě hodiny. Hrad stojí na tomto místě již od maurských dob a působivé ruiny budí zdání, že pokrývají celý vrchol hory. Cestou vás čekají výhledy na pohoří Tramuntana. Jedná se o velmi populární procházku, proto se jí raději vyhněte o víkendech.

  Colonia Sant Pere do Es Caló de Betlem

  Na východě ostrova leží malé městečko Colonia Sant Pere a nedaleko odtud ještě menší vesnice Betlem. Ta je bránou k jedné z nejvíce odlehlých pláží na celé Mallorce. Pěšky je to 3 km a poté další hodinu procházky borovicovými lesy. Es Caló de Betlem je zátoka, jejíž odlehlost vám dává šanci mít ji skoro sami pro sebe. Výhledy na hory a křišťálově čistá voda z ní dělají ideální cíl výletu.

  Barranc de Biniaraix

  Krajina Mallorky je obklopena roklemi a mnohé z nich vytvářejí vynikající turistické trasy, které lze snadno sledovat. Scenérie jsou nádherné. Barranc de Biniaraix je jedním z nejjednodušších a nejlepších. Počínaje od Biniaraix, hned za městem Sóller, trvá celý okruh soutěskou asi čtyři hodiny, ale existují i kratší trasy. Výhledy na pohoří Tramuntana v kombinaci s klidným venkovským prostředím vytvářejí zážitek z chůze, který je téměř ve všech ohledech autenticky mallorský. Díky tolika různým dostupným trasám se sem můžete vracet.

  Puig de Sant Martí

  Tato hora, která leží na severu poblíž města lcúdia, je jednou z nejpůsobivějších na Mallorce. Pokud se vydáte na západ z Alcúdie, povede vás po trase na vrchol hory, jež vám poskytne vynikající výhled na město. Alternativní trasa dolů vede kolem jeskyně Sant Martí a celkově celý okruh lze dokončit za méně než dvě hodiny.

  Z Maioris Decima do delty

  Na východní straně zálivu Palma je město Maioris Decima. Skalnatá pobřežní cesta vás zavede dolů k moři. Do vody sice není žádný písčitý přístup, ale šanci zaplavat si jistě neodoláte. Přineste si šnorchl a seznamte se s fascinujícím světem mořských živočichů.

  Z Estellenci na horu Galatzo

  Vesnice s méně než 350 obyvateli leží mimo vyšlapané cesty. Při její návštěvě máte pocit, jako byste cestovali v čase. Vede odsud několik dobrých pěších tras. Nejznámější je asi dvouhodinová túra na vrchol hory Galatzó. Tato skalní pyramida se tyčí v neuvěřitelných 1027 m nad mořem. Během dne můžete vyrazit sólo nebo se projít noční procházkou s průvodcem a užít si jedinečný zážitek hvězdné oblohy.

  Camí de l’Arxiduc

  Na celkovou délku 11 km budete potřebovat celý den. Je to jedna z několika cest zmapovaných ochráncem přírody arcivévodou Ludwigem Salvatorem z Rakouska, který na konci 19. století strávil roky studiem místní divočiny. Poskytuje jedny z nejlepších výhledů na pohoří Tramuntana. Trasa je někdy místně popisována jako arcivévodova cesta a vede i kolem jeho starého útočiště v Talaia Vella. Je to dlouhý trek po mallorské historii.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS