Více
  19.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  Navštivte nejpopulárnější ledovou jeskyni na Islandu

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Island je možná nejlépe známý svojí epickou krajinou, ledovci a sopkami. Návštěva ledové jeskyně je však unikátním zážitkem, pomyslnou třešničkou na dortu.

  Můžete navštívit mnoho menších ledovců, například Svínafellsjökull, které jsou součástí většího ledovce na jižním pobřeží okruhu. Vatnajökull, anglicky Water Glacier, je však největší a nejrozsáhlejší ledová čepice na Islandu a na 8 100 km² je také jednou z největších v Evropě. Pokrývá více než polovinu povrchu ostrova. V roce 2008 se ledovec, jehož tloušťka kolísá od 400 do 1 000 metrů, stal součástí národního parku Vatnajökull.

  Ledovec se svou ohromující vizuální přitažlivostí byl použit jako pro úvodní sekvenci filmu Jamese Bonda Vyhlídka na vraždu z roku 1985. V roce 2011 se také místní prostředí objevilo ve fantasy seriálu Hra o trůny. Ano, to je ona arktická krajina „za zdí“.

  Navštivte ledovou jeskyni v ledovci

  Prohlídky jsou k dispozici v zimních měsících od listopadu do března a trvají v průměru tři hodiny. Místem setkání je kavárna Jökulsárlón ve slavné ledovcové laguně na jihovýchodě Islandu. Doporučujeme rezervovat si místo předem, protože tento výlet patří mezi velmi oblíbené.

  Nejprve pojedete okouzlující krajinou směrem k jeskyni v upraveném monster trucku. Jakmile dorazíte, průvodce vás bude informovat o geologii okolí. Nezapomeňte se dobře obléct, protože teploty tu mohou být mrazivé.

  O ledových jeskyních

  Ledové jeskyně jsou fenomény, které se vyskytují přirozeně. Na konci léta každého roku se vytvářejí z tající vody, která začíná mrznout. V této době místní průvodci prohledávají oblast a pátrají po nově vzniklých jeskyních. Struktura a stav jeskyní se může velmi lišit, proto je pečlivý a odborný průzkum nezbytností.

  Vzrušující na těchto jeskyních je, že jsou každý rok skutečně jedinečné. To znamená, že každá návštěva je unikátní a možnost vidět konkrétní jeskyni se naskytne jednou za život.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  H. CH. Andersen

  Nové muzeum H. CH. Andersena vás vtáhne do pohádky

  Kdo by neznal Ošklivé káčátko? H. Ch. Andersena četlo mnoho generací. Inspiroval několik pohádek od Disneyho, například Malou mořskou vílu, Císařovy nové šaty nebo tolik oblíbený film Frozen. Nyní se můžete do jeho pohádek nechat vtáhnout v novém dánském muzeu.
  Zakynthos

  Řecký ostrov Zakynthos nabízí pro každého něco – část 2

  Pláže, sluníčko a taverny. To je obrázek z oblíbené dovolenkové destinace Zakynthosu. Věděli jste ale, že tu najdete i krásné parky a skvělá muzea? Přečtěte si naše tipy, co podniknout na tomto řeckém ostrově.
  Zakynthos

  Řecký ostrov Zakynthos nabízí pro každého něco – část 1

  Hledáte kulturu, krásnou přírodu, historii i bujarý noční život? Řecký ostrov Zakynthos vám to nabízí vše. Přečtěte si naše tipy, kam se vypravit a co zde podniknout.
  Grónsko

  Grónsko se poučilo od Islandu. K rozvoji turismu zaujalo opatrný přístup

  Grónsko je zatím pro mnohé cestovatele zemí neprobádanou. Díky pohádkové krajině, ledovcům a puncu dobrodružství tomu tak ale nebude navždy. K rozvoji turistického ruchu ovšem zvolilo pomalý přístup.
  Zakynthos

  Zakynthos plný turistů. Jak se vyhnout davům

  Zakhyntos je okouzlující řecký ostrov, velice oblíbený mezi cestovateli všech kategorií. Jak si ho užít, vychutnat si místní atmosféru a zároveň uniknout davům turistů?
  Tipy na nejkrásnější jeskyně Slovinska

  Tipy na nejkrásnější jeskyně Slovinska

  Na území Slovinska se nachází přes osm tisíc jeskyní, přičemž zpřístupněno je asi dvacet z nich. Ty nejznámější najdeme v oblasti Kras na jihozápadě Slovinska.
  Reklama
  Reklama
  Reklama