Více
  16.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022

  Navštivte nejpopulárnější ledovou jeskyni na Islandu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Island je možná nejlépe známý svojí epickou krajinou, ledovci a sopkami. Návštěva ledové jeskyně je však unikátním zážitkem, pomyslnou třešničkou na dortu.

  Můžete navštívit mnoho menších ledovců, například Svínafellsjökull, které jsou součástí většího ledovce na jižním pobřeží okruhu. Vatnajökull, anglicky Water Glacier, je však největší a nejrozsáhlejší ledová čepice na Islandu a na 8 100 km² je také jednou z největších v Evropě. Pokrývá více než polovinu povrchu ostrova. V roce 2008 se ledovec, jehož tloušťka kolísá od 400 do 1 000 metrů, stal součástí národního parku Vatnajökull.

  Ledovec se svou ohromující vizuální přitažlivostí byl použit jako pro úvodní sekvenci filmu Jamese Bonda Vyhlídka na vraždu z roku 1985. V roce 2011 se také místní prostředí objevilo ve fantasy seriálu Hra o trůny. Ano, to je ona arktická krajina „za zdí“.

  Navštivte ledovou jeskyni v ledovci

  Prohlídky jsou k dispozici v zimních měsících od listopadu do března a trvají v průměru tři hodiny. Místem setkání je kavárna Jökulsárlón ve slavné ledovcové laguně na jihovýchodě Islandu. Doporučujeme rezervovat si místo předem, protože tento výlet patří mezi velmi oblíbené.

  Nejprve pojedete okouzlující krajinou směrem k jeskyni v upraveném monster trucku. Jakmile dorazíte, průvodce vás bude informovat o geologii okolí. Nezapomeňte se dobře obléct, protože teploty tu mohou být mrazivé.

  O ledových jeskyních

  Ledové jeskyně jsou fenomény, které se vyskytují přirozeně. Na konci léta každého roku se vytvářejí z tající vody, která začíná mrznout. V této době místní průvodci prohledávají oblast a pátrají po nově vzniklých jeskyních. Struktura a stav jeskyní se může velmi lišit, proto je pečlivý a odborný průzkum nezbytností.

  Vzrušující na těchto jeskyních je, že jsou každý rok skutečně jedinečné. To znamená, že každá návštěva je unikátní a možnost vidět konkrétní jeskyni se naskytne jednou za život.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS