Více
  16.6 C
  Czech
  Pátek, 12 srpna, 2022

  Magické i bizarní lesy, které musíte prozkoumat

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Spousta lidí miluje procházky lesem. Jste obklopeni přírodou a dýcháte čerstvý vzduch. Kde ve světě najdete lesy, jejichž návštěva pro vás bude výjimečný zážitek?

  Starověká čínská tradice „koupání v lese“ má několik neuro-psychologických výhod, včetně posílení imunitního systému, snížení úrovně stresu a krevního tlaku a zlepšení koncentrace. Nemluvě o tom, že vás příroda a krajina může inspirovat.

  Sagano bambusový les

  V Arashiyamě, západně od Kjóta, v oblasti známé svými nápadnými třešňovými květy, se nachází okouzlující bambusový les Sagano. Bambus je jako symbol prosperity a čistoty významnou součástí japonské kultury. Sagano zůstává už dlouhou dobu jedním z hlavních turistických cílů oblasti. Uvolněte svou mysl v inspirujícím světle, které mění odstín zelené v závislosti na denní době.

  Hallerbos

  Les Hallerbos se nachází poblíž města Halle v Belgii a je známý svým magickým kobercem zvonků, které každé jaro kvetou a přitahují návštěvníky z celého světa. Říká se mu také „Modrý les“ a kvete obvykle kolem poloviny dubna. Jedná se o les veřejný, vedou skrze něj tři značené turistické stezky. Ideální místo pro rodinný výlet.

  Puzzlewood

  Tajemné mechem zahalené stromy uchvacují návštěvníky po celá desetiletí. Na počátku 19. století zde bylo založeny stezky, jež nabízejí řadu půvabných procházek. Tento les je považován za zdroj inspirace pro J.R.R. Tolkienovu Středozem, stejně jako pro Zakázaný les z Harryho Pottera.

  Černý les

  Černý les, který se nachází v Bádensku-Württembersku v jihozápadním Německu, je srdcem regionu s hustými stále zelenými lesy a malebnými okolními vesnicemi. Na ploše 6 009 kilometrů čtverečních můžete prozkoumat les pěšky, na kole nebo v zimě na běžkách. Dá se tu plavat nebo plachtit u jezera Titisee. Kouzelná krajina lesa byla dějištěm některých pohádek bratří Grimmů.

  Sequoia National Park

  Národní park Sequoia, otevřený 25. září 1890, je území o rozloze 1 635 kilometrů čtverečních a je domovem světově proslulých stromů sekvojí. Sekvoje se nacházejí převážně v oblasti Sierra Nevada, měří průměrně 50 – 85 m na výšku a 6 – 8 m na šířku. V tomto národním parku najdete také generála Shermana, jednoho z největších stromů na Zemi. Užijte si dobrodružství se spaním v horské chatě nebo kempu, turistikou či rybařením.

  Údolí Jiuzhaigou

  Se svými zasněženými vrcholy, průsvitnými jezery a pestrobarevnými listy je přírodní rezervace a národní park v údolí Jiuzhaigou dokonalá. Nachází se na severu provincie S‘-čchuan v Číně a patří mezi světové dědictví UNESCO. Najdete tu devět tibetských vesnic, více než 300 druhů divoké zvěře, obří jezera, vodopády a nádherné hory. Jedním z vrcholů parku je Jezero pěti květů.

  Křivý les

  Polsky zvaný Krzywy Las, háj borovic se zahnutými kmeny, se nachází v severozápadním Polsku. Těchto asi 400 stromů bylo vysazeno ve 30. letech 20. století a dodnes zůstává velmi navštěvovanou atrakcí. Stromy jsou všechny orientovány na sever a jejich kmeny mají v základně 90stupňový ohyb. Proč, to zůstává nejasné. Vydejte se na procházku jedním z nejbizarnějších lesů na světě.

  Olympijský národní park

  Olympijský národní park je místem, kde se můžete úplně odpojit. Žasněte nad vrcholky pokrytými ledovci, hlubokými údolími, horkými prameny a tichomořským pobřežím. Nachází se zde několik druhů lesů, četné vodopády a přírodní jezera. Quinault Rainforest, jeden ze tří mírných deštných pralesů na západní polokouli, je jedním z nejklidnějších míst v parku. Milovníky přírody potěší rozmanité druhy stromů od jedlovců, douglasek a západních červených cedrů až po největší smrk Sitka na světě.

  Národní park Jacques-Cartier

  Pouhých 20 minut od kanadského Quebecu najdete národní park Jacques-Cartier, ideální místo pro milovníky outdoorových aktivit. Tento boreální les je po celý rok skvostný: od výjimečné nabídky zimních sportovních aktivit až po jízdu na kajaku a turistiku v ohromujícím jarním prostředí. Park také chrání divočinu této oblasti, včetně losů, karibu, jelenů běloocasých, vlků šedých, lišek obecných, rysa kanadského a medvěda.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ