Více
  29.9 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Která místa navštívit v jižním Izraeli

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jih Izraele je převážně poušť. Je ale domovem úchvatných míst. Od Masady v Judské poušti po kráter Makhtesh Ramon v Negevu, zde jsou některá z nich.

  Díky snadnému dopravnímu spojení ze středního Izraele do Beer Sheva, „hlavního města Negevské pouště“ i díky k levným letům z Evropy do Tel Avivu a Eilatu, nejjižnějšího města Izraele, je objevování relativně jednoduché.

  Mrtvé moře

  V těsné blízkosti Judské pouště leží Mrtvé moře, které není třeba příliš představovat. Výlet do Izraele by nebyl úplný, kdybyste si nevyzkoušeli, jaké to je vznášet se na jeho hladině. Potřete se místním bahnem, které vám krásně vyhladí pleť. Udělejte to raději dříve než později – jeho vody pomalu vysychají a oblast prochází procesem nevratných změn.

  Masada

  Nachází se v Judské poušti bohaté na fascinující historii a ohromující krajinu. Masada je jedním z nejpůsobivějších míst v Izraeli. Tato 2000 let stará stavba s výhledem na Mrtvé moře na vrcholku tyčící se skalní plošiny má významné a pozoruhodné zbytky dekadentní pevnosti postavené králem Herodem. Ten vládl Izraeli jménem Římské říše na konci prvního století před naším letopočtem. Podle židovského folklóru se téměř 1000 židovských rebelů rozhodlo pro masovou sebevraždu kvůli ztrátě svobody a důstojnosti ve prospěch dobyvatelských sil římského císaře Vespasiana v roce 73 našeho letopočtu.

  Tip: Přijďte za východem slunce – strmá 45minutová túra je snazší v chladnějších podmínkách a výhled z vrcholu je obzvlášť úchvatný.

  Přírodní rezervace Ein Gedi

  Ein Gedi, klidné místo poblíž Mrtvého moře a Masady, je bohaté na přírodní vodopády, kde se můžete ochladit, botanické zahrady a divokou zvěř. Mezi Izraelci je také velmi populární pro své vynikající turistické stezky.

  Machtesh Ramon

  Další z nejmajestátnějších izraelských památek, Makhtesh Ramon (také známý jako Ramon Crater), je obrovský kráter nacházející se v malém městečku Mitzpe Ramon v Negevské poušti. Přijeďte sem za dechberoucími výhledy, kouzelným pozorováním hvězd a outdoorovými dobrodružstvími. Užijte si pěší turistiku, cyklistiku či slaňování. Jo a pozor na potulující se divoké kozorožce.

  Park Timna

  Park Timna je jedním z nejoblíbenějších míst v Negevské poušti díky svým velkolepým skalním útvarům a historickým památkám. Návštěvníky sem přitahuje zejména nejstarší měděný důl zaznamenaný v historii lidstva. Skalní útvary v oblasti, známé jako Šalamounovy sloupy, jsou tak dokonale tvarované, že se zdá, jako by je vytvořil člověk. Jsou ale dílem přírody.

  Eilat

  Eilat je letovisko na dalekém jihu Izraele u hranice s Egyptem, které je oblíbené pro své úžasné korálové útesy, populaci delfínů a skvělé potápění. Navíc pouhých 20 minut severně od pohoří Eilat leží Červený kaňon – ohromující kaňon s vynikajícími turistickými stezkami, které zářící slunce zbarvuje do ruda.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ