Více
  18.2 C
  Czech
  Čtvrtek, 26 května, 2022

  Když v Japonsku kvetou sakury – 7 tipů na procházku bez davů

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V sezóně od konce února do května v Japonsku kvetou sakury. Exploze růžové barvy je skvělou příležitostí pro vycházky nejen v parcích. Kde najdete nejlepší místa na jarní romantiku a zároveň se vyhnete davům?

  Z pohledu japonské kultury jsou kvetoucí sakury vnímány jako připomínka smrtelnosti a křehké rovnováhy přírody. Na populárních místech, zejména v okolí Tokia, se shromažďují davy, aby si toto období co nejvíce užily. Existuje ovšem spousta ne tak populárních míst, na kterých se nebudete tlačit.

  Přesné načasování sezóny je závislé na počasí. Během mírných zim se květy otevřou o něco dříve, zatímco studené zimy mohou odložit plný květ až o několik týdnů. Sezóna trvá jen krátkou dobu, na některých místech někdy jen týden, takže klíčem k osobnímu zážitku je pečlivé naplánování.

  Hrad Himedži – Hyogo

  Tento hrad najdete západně od Kjóta v prefektuře Hyogo na severním břehu jezera Kawaguchiko. Mount Fuji je nejoblíbenější atrakcí v této oblasti a je to pohled, který mnozí vyhledávají po celý rok. Načasujte si výlet správně a můžete spatřit na vlastní oči to, co Japonci považují za nejlepší podívanou na kvetoucí sakury na světě.

  Mt. Shiude – Kagawa

  Mt. Shiude shlíží na poloostrov Shōnai, několik ostrovů ve vnitrozemském moři Seto a slavný most Great Seto. V provozu jsou zde vyhrazené vyhlídkové plošiny, přičemž letní návštěvy vám dávají velkou šanci vidět rozkvetlé hortenzie. Na jaře však všude v Japonsku kvetou sakury – a tady jich uvidíte tisíce. Právě se probudily ze zimního spánku.

  Hitome Senbonzakura – Miyagi

  Miyagi je relativně nenáročná destinace, ale ve skutečnosti se může pochlubit dvěma skvělými místy s rozkvetlými sakurami. Pro dokonalý zážitek se vydejte do Hitome Senbonzakura, kde se každoročně koná festival sakur. Mnoho místních se tu schází na rodinné pikniky pod rozkvetlými stromy a vy si tak užijete tu pravou atmosféru.

  Botanická zahrada Handayama – Okajama

  Na okraji města Okajama leží botanická zahrada, kde to na jaře jen hraje různými odstíny růžové. Je oblíbenou atrakcí mezi místními i turisty, přesto se tu nebudete mačkat v davu.

  Hrad Fukuyama – Hirošima

  Parky a ulice města Hirošima, lemované stromy, jsou ideální pro poklidné vycházky. Pokud však chcete zažít něco výjimečného, vydejte se na ikonický hrad Fukuyama. Bílá budova poskytuje skvělé pozadí pro intenzivní barvy květů sakury. Máte tak téměř zaručené skvělé fotografie na svoje sociální sítě.

  Pobřeží Tanesashi – Hachinohe

  Tato lokalita je pravděpodobně nejhůře dosažitelná, ale stojí za tu námahu. Na rozeklané skalní útvary a svěží borovice podél pobřeží na jihu Hachinohe se dostanete pěšky nebo na kole. Směs borovic a třešní vytváří prostředí, které stojí za zvláštní úsilí vynaložené při cestě sem.

  Ritsurinová zahrada – Takamatsu

  Každoročně se zde od konce března do začátku dubna koná festival jarního osvětlení. Ritsurin Garden umožňuje návštěvníkům projít se pod stromy nebo se pod nimi projet na lodi. Je to jedinečný způsob, jak si kvetoucí sakury prohlédnout a zároveň se vyhnout většímu množství lidí.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ