Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  Víte, kde najdete největší písečné duny na západní polokouli?

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Pokud toužíte spatřit písečné duny nemusíte se vydat jen na Saharu. Různé minipouště najdete všude po světě. Kam se ale vydat za těmi největšími na západní polokouli?

  Ve státě Nebraska v centrální části Spojených států amerických se nachází největší formace písečných dun na západní polokouli nazývaná Sandhills. Je pokryta prérijní trávou a rozkládá se na více než čtvrtině státu. Oblast Nebraska Sandhills patří mezi nejméně osídlené okresy v USA.

  Bezpochyby nejzáhadnější krajina Spojených států.

  Duny zde začaly vznikat ve chvíli, kdy poslední doba ledová začala slábnout. Ledovcová tající voda unášela písek a naplaveniny ze Skalistých hor do centrální Nebrasky. Větry zde pak utvarovaly duny.

  Kromě travnatých písečných dun zde můžete narazit na sochařskou zahradu od jednoho z předních světových umělců Herba Migneryho. Jeho díla inspirovaná Sandhills si objednaly filmové hvězdy i kníže Albert II. Monacký. Za poslední dvě desetiletí daroval umělec téměř 40 bronzových soch kovbojů, přistěhovalců a domorodých Američanů zpět do svého rodného města.  

  Spisovatel Jim Harrison kdysi řekl o této oblasti: „Bezpochyby nejzáhadnější krajina Spojených států. Rozlehlost a vlnění kopcovitých travních porostů ve větru vás nutí cítit sůl.“

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Filipíny nejstarší tatérka

  Tetování s příběhem? Vyrazte na Filipíny za nejstarší tatérkou

  Tisíce turistů ročně míří do zapadlé horské vesnice na Filipínách. Důvodem je touha po tradičním ručním tetování od místní legendy. Je jí stoletá Whang Od Oggay, nejstarší filipínská tatérka.
  Mrtvé moře

  Zmizí Mrtvé moře z povrchu zemského?

  Mrtvé moře je nejnižší bod na zemi, zasazený mezi Izrael, Jordánsko a Západní břeh. Světově proslulé svými mystickými vodami, do kterých se nelze ponořit, je téměř 10krát slanější než oceán.
  House sitting očekávání

  House sitting není dovolená. Vyhněte se zklamání

  Bydlet si zadarmo v domě na pláži zní jako sen. Díky house sittingu se vám může splnit. Ale nemusí to být jen procházka růžovým sadem. Vyvarujte se nereálných očekávání.
  House sitting

  Než uzavřete dohodu o house sittingu

  Starat se někomu o dům a bydlet v něm zadarmo je lákavá představa. Existují ale věci, které byste si měli s majitelem nemovitosti ujasnit ještě před tím, než se definitivně dohodnete. Které to jsou?
  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Zima je tu. Při dobré vůli nám napadne několik centimetrů sněhu, takže někteří z Vás vyrážejí na hory. Patříte ale k těm, kteří zimu příliš v oblibě nemají a raději byste se vyhřívali někde na sluníčku s drinkem v ruce? I v prosinci je spousta možností relaxu pro všechny.
  House sitting

  Nereálná očekávání od house sittingu

  Někdy prostě věci nejdou podle plánu. Když jste ovšem na druhé straně světa a máte tam strávit několik měsíců, může to být velice nepříjemná zkušenost. Proč se někdy house sitting pokazí?
  Reklama
  Reklama
  Reklama