Více
  8 C
  Czech
  Sobota 24. února 2024

  Kam se vydat na zimní husky safari

  Laponsko, region téměř mýtický, který pokrývá části Švédska, Finska a Norska, je skvělým místem pro husky safari dovolenou. Díky šesti letištím je ve skutečnosti velmi snadno dosažitelné. Nasedněte do letadla a vystupte v opravdové divočině.

  Nejste však omezeni pouze na severní Evropu. Aljaška – obrovský americký stát je plný ohromných ledovců, subarktické tundry a samozřejmě psích spřežení. Dalším oblíbeným místem je Kanada, kde během zasněžených zimních měsíců tento sport ožívá ve velkém.

  Aljaška

  Místní jsou posedlí psím spřežením. Pokud chcete vidět, co všechno husky safari znamená, můžete si ho tu užít do sytosti. Nakombinujte projížďky s návštěvami chovatelských stanic, kde se dozvíte, co je potřeba k chovu psího šampiona.

  Kanada

  „Mushing“ je vzrušující způsob, jak se dostat do těch nejnezkrotnějších zákoutí kanadské divočiny. Zatímco města zůstávají v zimě živá, jen pár hodin od města v chráněném parku Algonquin najdete divokou říši divů ideální pro jedno nebo dvoudenní safari. Oblast Yukonu je daleko na severu a připomíná konec světa – jakmile tam budete, zůstanete tam na expedici 4–15 dní.

  Finsko

  Finsko, s rozlehlou krajinou za severním polárním kruhem, je o jezerech, lesích a syrové přírodě, kam až oko dohlédne. Zima je krásným obdobím k prozkoumávání země a klouzání jejími scenériemi vánočních přání pouze za svištění vašich saní a štěkotu psů, který narušuje ten dokonalý mír.

  Finské Laponsko

  Finské Laponsko je jako destinace samo o sobě přehlíženo, ale pokud opravdu chcete na chvíli uniknout před okolním světem, nikde se vám to nepodaří lépe. Během vrcholící zimy je to ráj pro zimní sporty – jedna obrovská zasněžená divočina, kde je dostatek prostoru a žádní lidé.

  Norsko

  Norsko nabízí mnohem více než jen fjordy. Zubaté vrcholy a obrovské ledovce vytvářejí modrá horská království. Dlouhá arktická noc vrhá na celou krajinu tajemné světlo. Prohánět se v něm se psím spřežením je magický zážitek. Můžete vyrazit na jednodenní výlet i několikadenní expedici. Povedou vás jasné hvězdy nad vaší hlavou.

  Švédsko

  Švédové nejsou dramatickým národem, ale jejich krajina – opojná směs zalesněné divočiny a rozsáhlého pobřeží – je nespoutaná a surrealistická. Zima zahalí toto přírodní hřiště do ledu a hustého sněhu, ráj pro psi husky, se kterými se můžete prohánět rychlým tempem a sledovat jen stopy arktických vlků.

  Sledujte nás na sítích