Více
  16.6 C
  Czech
  Pátek, 12 srpna, 2022

  Kam se v roce 2022 nejvíce cestuje za mořem?

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Léto je tady a s ním i sezóna delších výletů a dovolených. Mnoho Čechů vyráží za mořem. Kam se v roce 2022 nejvíce cestuje za mořem?

  V první řadě jsou to evropské státy, kde najdete mnoho pláží, které potěší svým vzhledem a umožní vám relaxovat v letních dnech. Někdo preferuje komorní, méně frekventovaná místa, jiný preferuje módní letoviska s výbornou infrastrukturou.

  Řecko – Rhodos

  V první řadě jsou to pláže, co dovolenkáře láká. Většina pláží na Rhodosu jsou skalnaté pláže. I když mají své kouzlo, nemusí se líbit každému. Pokud byste se chtěli v Řecku cítit jako doma, určitě navštivte pláž Tsambika. Je to jedna z mála písečných pláží na Rhodosu. Nachází se na východě ostrova a je obklopena kopci, díky čemuž je mnohem klidnější a méně větrná než na západní části ostrova.Pláž má mírný sestup do vody, což je ideální pro rodiny s dětmi a lidi, kteří chtějí posedět v mělké vodě. Tsambika je pláž, která je nejen okouzlující, ale také dobře přizpůsobená velkému počtu turistů.

  Černá hora

  Další místo, které je oblíbené, se nachází na Balkáně. V Černé Hoře můžete najít mnoho pohádkových výhledů. Úchvatné hory, malebné zátoky a krásné pláže lákají mnoho turistů, kteří chtějí poznat tuto zajímavou a rozmanitou zemi. Sveti Stefan nebo ostrov sv. Stefan je jedním z nejfotografovanějších míst na světě. Tento malý ostrov je postaven výhradně s městem a je obklopen silnými obrannými zdmi. Je obklopen tyrkysovými vodami a nedaleké pláže mají růžový odstín písku. Za vstup na ostrov je bohužel nutné zaplatit, ale i jeho pozorování ze břehu je skutečnou atrakcí.

  Chorvatsko

  Chorvatsko je již léta jedním z oblíbených míst Čechů pro prázdninové výlety. Přestože v minulosti byl nejrozšířenějším dopravním prostředkem auto a zhruba desítka hodin jízdy na chorvatské pobřeží, v éře skvělých nabídek leteckých společností se můžeme na chorvatské pobřeží přesunout ve velmi krátké době. Chorvatsko je perlou Jaderského moře. Tato země, skládající se z více než tisíce ostrovů a útesů, přitahuje každoročně miliony turistů. Láká balkánskou kuchyní a okouzlujícími přímořskými městečky. Při cestách po Chorvatsku stojí za to navštívit Dubrovník, staré město zapsané na seznam světového dědictví UNESCO. Je plné starých historických činžáků a chrámů, které místu dodávají podmanivou atmosféru. Do seznamu míst k návštěvě stojí za to přidat i Záhřeb nebo Split. Pro cesty do Chorvatska si sjednejte vhodné cestovní pojištění.

  Španělsko – Andalusie

  Andalusie je bezpochyby jednou z nejzajímavějších a nejrozmanitějších oblastí Španělska. Zároveň zabírá poměrně velkou plochu, takže při plánování přesunů mezi městy si vše naplánujte. Časy arabské nadvlády nad Pyrenejským poloostrovem, kdy se Andalusie nazývala Al-Andalus, zanechaly výraznou stopu na dnešní podobě regionu. Dodnes se z tohoto období zachovalo mnoho památek, včetně slavného komplexu Alhambra v Granadě. Andalusie je také vynikající kuchyní a tapas vládnou celému Španělsku. Na místě si můžeme vychutnat místní sherry víno a vyzkoušet místní pokrmy z mořských plodů a masa.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ