Více
  20.5 C
  Czech
  Sobota, 25 června, 2022

  Jezero zavěšené ve stěně kaňonu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Tisíc stop vysoko ve strmých stěnách kaňonu Glenwood se skrývá jezero plné vody. Má barvu „Pařížské zelené“. Vodopády hučí na jeho křehkém břehu z travertinu, dno jezera vidíte téměř detailně díky křišťálově čisté vodě.

  Nachází se v Glenwood Springs v Coloradu.

  „Hanging Lake“, objevené kdysi hledačem zlata, znalo jen pár místních. Bylo pečlivě střeženým tajemstvím, dokud se v roce 1910 nedostalo do rukou Glenwood Springs. Chráněné White River Forest Service, je to oblíbená zastávka pro ty, kteří chtějí podniknout krátkou, ale strmou túru. Kdo se nebojí trochy vyvinutého úsilí, bude odměněn nádherným kouskem čisté přírody. Nalezne tu útočiště plné pstruhů vytvořené ledovcem, zdánlivě zavěšené na straně kaňonu.

  Jen kousek za Hanging Lake je další vodopád, Spouting Rock, který tryská skrz otvory ve stěnách kaňonu.

  Než sem vyrazíte

  V roce 2020 došlo v této oblasti k velkému lesnímu požáru. Stezka k jezeru byla znovu otevřena v květnu 2021. Naštěstí je oblast kolem jezera (a jezero samotné) v pořádku, ale očekávejte, že během túry stále narazíte na pozůstatky po řádění ohně.

  K jezeru se lze dostat po stezce umístěné poblíž I-70 na dně kaňonu. Dejte si ovšem pozor. Na parkoviště Hanging Lake se ze západní silnice I-70 nedostanete. Budete muset zamířit k výjezdu 121, jet po dálnici, pak se vrátit zpět a sjet z ní směrem na východ. Podobně neexistuje žádný vstup na východní I-70 z konce stezky.

  Nesmí sem obytňáky ani psi

  Trasa začíná hned u dálnice a je to krátká túra (necelé 2 km). Pokud přijíždíte na návštěvu v letních měsících, obě parkoviště jsou obvykle plná před 8:30. Bohužel není možné zaparkovat na příjezdu I-70, nechat běžet motor a čekat, až se místo uvolní – zablokovali byste provoz a nouzový přístup. Obytné přívěsy a karavany nejsou povoleny. Můžete však zaparkovat u výjezdu do Grizzly Creek. Cesta pak vede podél řeky Colorado, a nakonec vás dovede k Hanging Lake Trailhead. To vám však přidá dalších 6,5 km (tam i zpět) k vaší túře.

  Stezka sleduje Dead Horse Creek, přítok řeky Colorado a stoupá asi 300 m. Mějte na paměti, že sem nesmí psi. Ani je nenechávejte v autech, na tento výlet budete muset vyrazit bez vašeho domácího mazlíčka. Na jezeře je zakázáno rybařit a koupat se.

  Vstup na tento trail je na povolenky. Cena je 12 amerických dolarů a vystavuje se na konkrétní čas vstupu na stezku. Pokud se sem nechystáte mimo sezónu, doporučujeme si výlet naplánovat a povolení si vyřídit s dostatečným předstihem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ