Více
  19.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  Jak můžete pomoci zachránit indickou divočinu

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Indická divoká zvěř je ve vážném nebezpečí. Zdá se, že vládní iniciativy ještě nejsou dostatečně rozvinuty, aby se postaraly o bezpečnost ohrožených druhů. Jak může jednotlivec pomoci zachránit indickou divočinu?

  Život těchto zvířat je v zásadě v rukou nevládních organizací a dalších jednotlivců, kteří se snaží podat pomocnou ruku, kde je to možné. Čím více lidí se zapojí, tím více zvládnou udělat pro záchranu nejzranitelnějších populací zvířat v Indii.

  Věnujte svůj čas

  Dobrovolnictví může být jedním z nejdůležitějších způsobů, jak změnit status quo u ohrožených druhů. V Bangalore existují zařízení, jako je Centrum pro studium divoké zvěře, kde můžete trénovat na dobrovolníka. Dalším místem, které přijímá dobrovolníky s otevřenou náručí, je Agumbe Rainforest Research Station (ARRS), jediné trvalé výzkumné středisko pro deštné pralesy v Indii. Jednoduše se zaregistrujte k účasti na jeho výzkumných programech.

  Udělejte si domácí úkoly

  Přečtěte si více o divočině a současných problémech s ohroženými druhy v různých oblastech. Zabíjení tygrů, slonů nebo dokonce včel může být obrovským rizikem pro náš ekologický systém a je smutné, že školy to dostatečně nezdůrazňují. Pokud jde o fakta a čísla, ujistěte se, že čerpáte z relevantních zdrojů. Pouze jakmile si uvědomíte problémy, pocítíte naléhavost usilovat o změnu.

  Nakupujte zodpovědně

  Zdá se, že genitálie ještěrky jsou přesnou, i když podvodnou, náhradou za poptávanou rostlinu hatha jodi, která se vyskytuje v Indii a Nepálu. Kořen se stal populárním díky tomu, že vypadá jako dvě ruce propletené v modlitbě a nyní je vyhledávaným talismanem pro štěstí. Obchodníci loví ještěrky ve velkém a prodávají je dokonce online. Toto je jen příklad, ale pokud nakupujete online, ujistěte se, že víte přesně, kam plynou vaše peníze. Každá platforma elektronického obchodování musí zobrazovat podrobnosti o prodejci.

  Buďte ohleduplní k životnímu prostředí

  Nejjednodušší způsob, jak pomoci v ochraně přírody, je začít u sebe. Zamyslete se nad tím, kolik spotřebováváte plastu a jak se chovat zodpovědněji a udržitelným způsobem.

  Buďte slyšet

  Indický ministr životního prostředí Prakash Javadekar zrušil jen v roce 2014 240 projektů během tří měsíců. Ačkoli řekl, že žádný z těchto projektů neohrozil ochranu životního prostředí, dodatečně schválil kácení 325 hektarů lesa kvůli stavbě přehrady a stavbu železnice přes rezervace tygrů Kanha a Pench. Pokud máte námitky proti tomu, jak věci řeší vlády nebo jiné organizace, promluvte. Zahajte kampaň, ať už na papíře nebo na sociálních sítích – na tom nezáleží. Buďte slyšet a zvyšte povědomí společnosti o těchto problémech.

  Zamyslete se, za co utrácíte na dovolené

  Existuje mnoho nevládních organizací, které se snaží pracovat na zachování divoké zvěře v Indii a vždy potřebují dary na financování svých projektů a výzkumu. Proč byste o příští dovolené nemohli navštívit přírodní rezervaci nebo ochranářské centrum? Můžete cestovat a zároveň přispět k ochraně přírody tím, že do organizace přinesete část svých peněz, které utratíte o dovolené. Pomůžete tak zachránit ohroženou indickou divočinu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Icukušima Japonsko

  Icukušima. Ikonická červená brána vznášející se v moři

  Svatyně Icukušima je jedním z ikonických obrázků Japonska, známých po celém světě. Přečtěte si naše tipy pro její návštěvu a nenechte si ujít žádnou z atrakcí ostrova Miyajima.
  Objevte krásu Ázerbajdžánu a jeho hlavního města Baku

  Chcete prožít tak trochu jinou dovolenou? Objevte krásu Ázerbajdžánu a jeho hlavního města Baku

  Na břehu Kaspického moře se rozkládá hlavní a největší město Ázerbajdžánu Baku, které je zároveň největším přístavem v zemi. Město je oproti zbytku země bohaté, neboť je významným nalezištěm ropy. Ostatně to nelze přehlédnout, na těžební věže narazíte v celém okolí. Mnohdy i tam, kde byste je možná nečekali, kupříkladu mezi domy na předměstí.
  last minute dovolená

  Naplánujte si „last minute“ dovolenou bez problémů

  Máte kvůli rychle se měnícím opatřením v dnešní době obavy plánovat dovolenou s velkým předstihem? Nejste sami. Tzv. "last minute" dovolená má svá specifika - výhody i úskalí.
  Boracay

  Jak nadměrný turismus téměř zničil filipínský ráj na zemi

  Ostrov Boracay. Překrásné bílé pláže, palmy, tyrkysová voda, bohatý podmořský život. Když se o něm doslechl svět, každý tam chtěl strávit dovolenou snů. Jak se ostrov proměnil pod náporem turistů?
  pomalé cestování

  Slow travel – nový trend pomalého cestování

  Mnoho cestovatelů v posledních letech vyměnilo hektické pobíhání mezi památkami a odškrtávání bodů v seznamu za pomalé cestování. Poznejte doopravdy nová místa a vychutnejte si jejich atmosféru. Poradíme, jak na to.
  Oman

  Omán: Vydejte se za poznáním jedné z opravdových perel východního cípu Arabského poloostrova

  Sultanát Omán je ideálním místem pro aktivní dovolenou. Na své si přijdou jak milovníci překrásných pláží s bílým pískem, vysoko tyčících se pohoří a nádherné přírody, tak i ti, jež upřednostňují poznávání zemí z hlediska zvyků místních obyvatel, tradic, historie, náboženství, kuchyně.
  Reklama
  Reklama
  Reklama