Více
  0.5 C
  Czech
  Pondělí, 29 listopadu, 2021

  House sitting není dovolená. Vyhněte se zklamání

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Bydlet si zadarmo v domě na pláži zní jako sen. Díky house sittingu se vám může splnit. Ale nemusí to být jen procházka růžovým sadem. Vyvarujte se nereálných očekávání.

  Bezplatné ubytování jako primární motivátor

  Domnívat se, že house sitting je pouze jednoduchý způsob, jak získat ubytování zadarmo místo pronájmu na delší dobu, není správné. Pokud dohodu přijmete, musíte se o dům a domácí mazlíčky starat tak, jak si přeje jejich majitel.

  Čistota

  Nejste v hotelu. Je to něčí domov, a tak se předpokládá, že ho budete udržovat čistý – uklízet dům, prát ložní prádlo, starat se o zahradu. Dům byste měli předávat zpět majiteli čistý. Nejlépe čistší, než když jste přijeli. Pomůže vám to získat skvělou recenzi!

  Změna uspořádání v domě

  Nepohybujte nábytkem, neměňte organizaci skříní a polic. Pokud je to nutné, pořiďte si fotografie a než budete dům vracet, vraťte vše na své místo. Pokud je dům při příjezdu extrémně přeplněný, pořiďte fotografie a prodiskutujte s majitelem domu, jak vytvoříte prostor pro vaše bydlení.

  Zelená voda v bazénu

  Nedovolte, aby se to stalo jen proto, že jste neměli příslušné dovednosti k udržování bazénu, nebo jste to zanedbávali. Ptejte se majitele, chtějte přesný návod a postarejte se, aby byl bazén v pořádku, až se vrátí domů.

  Opuštění domácích mazlíčků

  Pokud se v rámci house sittingu staráte o domácí zvířata, není v pořádku, abyste odjeli na pár dní na výlet! Pobavte se s majitelem o tom, jak dlouho mohou zůstat bez dozoru už během prvního pohovoru, ještě před uzavřením dohody.

  Nezvaní hosté

  Bez souhlasu vlastníka byste si neměli do jeho domu zvát návštěvy, například kamarády nebo rodinu na dovolenou. S kamarády z okolí se potkávejte v restauracích a kavárnách, ale nevoďte je do domu, který není váš.

  Nadužívání nebo nevhodné používání automobilu

  Vždy se dohodněte na podmínkách používání a zároveň údržby auta během vašeho pobytu. Někteří majitelé vám auto půjčí, ale stanoví, že nemáte najezdit více jak 50 km denně. V podstatě je to proto, abyste si mohli vyřídit nezbytné nákupy a pochůzky, ale nepoužívali jejich auto pro výlety na druhý konec země. Vždy si pořiďte fotografie jak vozu, tak počtu najetých kilometrů při předání.

  Jídlo

  Nepředpokládejte automaticky, že můžete sníst jakékoliv jídlo, které zůstalo v mrazáku nebo spíži, aniž byste ho museli nahradit. Toto je jedna z nejčastějších oblastí nedorozumění. Mnoho majitelů bude souhlasit, abyste spotřebovali potraviny z lednice, které podléhají zkáze. Nepředpokládají ale, že jim vyjíte všechny zásoby ze sklepa.

  Změna jídelníčku domácích mazlíčků

  Zjistěte přesně, co jsou domácí mazlíčci zvyklí jíst a dodržujte to. Nekrmte je lidským jídlem, pokud to nedělá majitel. Mohli byste jim způsobit průjem či vážnější zdravotní potíže. Hlídání zvířat je o dodržování rutiny, nikoli o zavádění nových zvyků.

  Vlastní mazlíčci

  Nevozte je s sebou, aniž byste to předem prokonzultovali s majitelem a měli pro to výslovné povolení.

  Pokud něco rozbijete

  To se stane. Ale rozhodně byste měli danou věc opravit nebo nahradit. Nejhorší je to skrýt a doufat, že si toho majitelé domu nevšimnou! Pokud se vám nepodaří rozbitou věc nahradit, vždy nabídněte, že ji zaplatíte.

  Přijíždět pozdě nebo odjíždět brzy

  Pozdnímu příjezdu byste se měli vždy vyhnout. Plánujte raději příjezd o den dříve, zvláště pokud vás čeká několik mezinárodních letů a existuje riziko zpoždění. Mějte na paměti, že majitel domu opravdu nebude rád, když mu kvůli vašemu pozdnímu příjezdu uletí letadlo na dovolenou! Pokud z nějakého důvodu musíte nemovitost opustit dříve, než bylo domluveno, zkuste najít vhodnou náhradu a dům předat. Zapojte spolehlivé sousedy nebo nouzové kontakty, které vám pomohou.

  Storno na poslední chvíli

  Jak jsme zmínili, nouzové situace někdy vedou k nevyhnutelnému zrušení dohody o house sittingu. Ale zrušit ji jen proto, že najdete lepší možnost, nebo změníte názor, je opravdu nepřijatelné. V takovém případě byste mohli zvážit finanční kompenzaci majiteli domu za jakékoli nepříjemnosti nebo náklady, které mu mohou vzniknout.

  Nedorozumění nastává pouze tehdy, když nejste upřímní a nesdělujete jasně svá očekávání (to platí stejně pro majitele domů jako pro domácí). To je základní pravidlo house sittingu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Filipíny nejstarší tatérka

  Tetování s příběhem? Vyrazte na Filipíny za nejstarší tatérkou

  Tisíce turistů ročně míří do zapadlé horské vesnice na Filipínách. Důvodem je touha po tradičním ručním tetování od místní legendy. Je jí stoletá Whang Od Oggay, nejstarší filipínská tatérka.
  Mrtvé moře

  Zmizí Mrtvé moře z povrchu zemského?

  Mrtvé moře je nejnižší bod na zemi, zasazený mezi Izrael, Jordánsko a Západní břeh. Světově proslulé svými mystickými vodami, do kterých se nelze ponořit, je téměř 10krát slanější než oceán.
  House sitting

  Než uzavřete dohodu o house sittingu

  Starat se někomu o dům a bydlet v něm zadarmo je lákavá představa. Existují ale věci, které byste si měli s majitelem nemovitosti ujasnit ještě před tím, než se definitivně dohodnete. Které to jsou?
  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Přemýšlíte kam v zimě za teplem? Máme pro vás pár tipů na měsíc prosinec

  Zima je tu. Při dobré vůli nám napadne několik centimetrů sněhu, takže někteří z Vás vyrážejí na hory. Patříte ale k těm, kteří zimu příliš v oblibě nemají a raději byste se vyhřívali někde na sluníčku s drinkem v ruce? I v prosinci je spousta možností relaxu pro všechny.
  House sitting

  Nereálná očekávání od house sittingu

  Někdy prostě věci nejdou podle plánu. Když jste ovšem na druhé straně světa a máte tam strávit několik měsíců, může to být velice nepříjemná zkušenost. Proč se někdy house sitting pokazí?
  Etiketa house sittingu

  House sitting, vztah založený na důvěře

  House sitting není jen bydlení zadarmo. Jedná se o vztah, který by měl mít určitá pravidla. Jaká je nepsaná etiketa dohod o house sittingu? Co dělat a čeho se vyvarovat.
  Reklama

  Napište svůj komentář

  Zadejte svůj komentář!
  Zde prosím zadejte své jméno

  Reklama
  Reklama