Více
  8 C
  Czech
  Sobota 24. února 2024

  Hongkong rozdává 500 000 letenek zdarma. K dispozici budou i Evropanům

  Hongkong rozdává 500 000 letenek ve snaze přilákat turisty zpět do regionu. Budou uvolňovány postupně od března a Evropanům budou k dispozici od května. Informoval o tom server Euronews.

  Město v posledních měsících zrušilo cestovní omezení související s pandemií covid-19, včetně povinné izolace při příjezdu. Cestování do pevninské Číny bylo v poslední době bezproblémové.

  Nyní Hongkong doufá, že se odrazí od masivního dopadu, který měla pandemie na turistický průmysl. A součástí hongkongského plánu je rozdat 500 00 letenek v hodnotě více než 250 milionů eur.

  V říjnu výkonný ředitel Hong Kong Tourism Board Dane Cheng řekl BBC, že bezplatné letenky byly původně zakoupeny na podporu leteckých společností během pandemie. Dne 1. února byla spuštěna kampaň „Ahoj Hongkongu“ v hodnotě 2 miliard dolarů (1,8 miliardy eur), přičemž 1. března začíná rozdávání letenek.

  Hongkong v roce 2019 navštívilo 56 milionů návštěvníků – více než sedmkrát více než čítá jeho populace. Následovala přísná omezení během pandemie covid-19, která v posledních letech odrazovala návštěvníky. To zdevastovalo turistický sektor a ekonomiku. HDP města loni podle předběžných údajů vlády klesl o 3,5 procenta od roku 2021.

  Jak bude systém fungovat

  Akce začne 1. března a potrvá přibližně šest měsíců, přičemž letenky budou uvolňovány postupně, informuje Euronews. 65 procent bezplatných letenek bude distribuováno hongkongskými leteckými společnostmi Cathay Pacific, HK Express, Hong Kong Airlines a Greater Bay Airlines prostřednictvím jejich přímých kanálů nebo agentů.

  Zbývající letenky budou vyhrazeny pro odvětví související s cestovním ruchem na podporu příjezdového cestovního ruchu a propagaci Hongkongu.

  Dárek bude mít různé formy: od loterie, přes kdo dřív přijde, je dřív na řadě, po druhou letenku zdarma při nákupu první. Letenky budou na zámořských platformách aerolinek distribuovány postupně od března, počínaje zeměmi jihovýchodní Asie. Od dubna následovat pevninská Čína a od května severovýchodní Asie, Evropa a další trhy.

  Po spuštění kampaně se budete moci zaregistrovat k účasti prostřednictvím webových stránek leteckých společností. Odkazy na jejich určené webové stránky budou také uvedeny na webových stránkách letiště Hongkong.

  Dalších 80 000 bezplatných odchozích letenek bude poskytnuto obyvatelům Hongkongu v červenci. Další budou vyhrazeny pro ty, kteří žijí v oblasti Greater Bay Area. Celkem bude rozdáno více než 700 000 letenek.

  Všechny letenky budou zpáteční v ekonomické třídě a vítězové budou odpovědní za zaplacení všech souvisejících přirážek, poplatků a daní.

  Další slevy budou k dispozici přímo v Hongkongu

  Návštěvníci se mohou těšit také na speciální nabídky a poukázky jakožto další pobídky přímo ve městě. Jeden milion poukázek v hodnotě více než 100 HKD (11,60 EUR) poskytne slevy na jídlo, nápoje, dopravu, hotely, maloobchod a atrakce. Podle Time Out Hong Kong jsou distribuovány na přepážkách pro turisty na čtyřech hraničních přechodech od 17:00 dne 2. února.

  Město bude také během roku 2023 hostit více než 250 akcí a festivalů, od hongkongského maratonu po hudební festival Clockenflap, Art Basel a Hong Kong Rugby Sevens.

  Sledujte nás na sítích