Více
  19.7 C
  Czech
  Středa, 20 října, 2021

  Full Moon Party v Thajsku, večírek populární mezi cestovateli z celého světa

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Full Moon Party, kdysi malé setkání batůžkářů na odlehlém, nerozvinutém ostrově, explodovala do jedné z nejlepších a nejznámějších párty na světě. Někdo se zúčastní jen protože je poblíž, ale pro tisíce lidí je to hlavní důvod, proč přijedou do Thajska. Co je na ní tak speciálního?

  Co je to Full Moon Party

  Klíčem ke správné odpovědi je název. Jedná se o večírek organizovaný na základě lunárního cyklu, který se koná vždy za úplňku. Co je na něm tak extra? Nekoná se v žádném klubu či baru, ale přímo na pláži pod hvězdným nebem. Začalo to v polovině 80. let, kdy se zde pár batůžkářů shromáždilo, aby společně popíjeli, tančili a bavili se. Brzy se to rozneslo a tyto večírky v tropickém ráji se staly legendárními.

  Kde to je?

  Párty se odehrává na thajském ostrově Koh Pangan na pláži Haad Rin. Ostrov je přesně takový, jaký si ho představujete: měkký bílý písek, průzračně čisté moře a za zády hustý deštný prales. Právě prostředí napomohlo tomu, že se tyto párty uprostřed ráje staly tak proslavily.

  Jak se tam dostat

  Nejbližší letiště je to na ostrově Koh Samui. Dalšími možnostmi jsou letiště v Surat Thani a Chumphon. Jelikož se jedná o ostrov, jediný způsob, jak se sem dostat, je lodí. Z Koh Samui jezdí denně několik trajektů. Pokud přijíždíte z větší vzdálenosti, existuje mnoho autobusových spojení. Je však třeba si uvědomit, že dlouhé cesty autobusem v Thajsku nejsou vždy nejpohodlnější.

  Potřebuji vstupenku?

  Nepotřebujete! Jeden z velkých plusů Full Moon party je fakt, že není třeba žádný lístek předem, žádná rezervace. I přesto, že stovky lidí by ji klidně zaplatily. Vstupní poplatek je pouhých 100 bahtů, což je ve srovnání s částkou za vstup do některých klubů v Bangkoku opravdu zanedbatelné.

  Ubytování na Full Moon Party

  Možná vás napadne, že protančíte celou noc a první ranní lodí opustíte ostrov. To bychom ale nedoporučovali. Noc beze spánku, konzumace alkoholu a cesta lodí, to může být recept na katastrofu. Na ostrově najdete mnoho možností ubytování. Můžete zaplatit pár stovek za postel na hostelu společně s dalšími hosty, nebo si vybrat luxusní pětihvězdičkový hotel za tisíce. Pokud hledáte něco mezi, zvolte cenově dostupné klimatizované bungalovy.

  Klidně si najděte ubytování dál od pláže Haad Rin, o taxíky, které vás dopraví na večírek a zpět tu není nouze. Pokud chcete být v klidu, udělejte si rezervaci online předem.

  Co od Full Moon Party očekávat

  Za prvé – zábavu. Hudba je různá, od elektronické po rock, pop a reggae hrané na různých částech pláže. Je to také vizuální zážitek, návštěvníci v pestrých kostýmech září v měsíčním světle, vlny se lámou a ohnivé show tomu dodávají ještě více atraktivity.

  K dispozici je široká škála alkoholických a nealkoholických nápojů. Pláž se začíná zaplňovat kolem deváté večer a párty vrcholí kolem půlnoci či později.

  Bezpečí

  Určitě víte, jak se chovat na večírku. Je ale potřeba upozornit, abyste se v každém případě vyhnuli jakýmkoli drogám, neboť Thajsko má velice přísné tresty za jejich držení. Není neobvyklé, že vám je ke koupi nabídnou tajní policisté a pak žádají vysoký úplatek za zajištění vaší svobody.

  Nenoste s sebou na párty nic cenného. Vše, co potřebujete, je hotovost a klíč od pokoje. Neriskujte ztrátu bankovních karet nebo cestovního pasu.

  Pokud jde o prevenci zranění, obvykle není dobrý nápad zapojovat se do ohňových show. Přeskok přes hořící lano nemusí dopadnout nejlépe ani s čistou hlavou, natož po pár drincích. Jste sice na pláži, ale odolejte nutkání sundat si boty a brouzdat se pískem. Jste na večírku, takže by se snadno mohlo stát, že šlápnete na zátku od piva nebo rozbitou skleněnou lahev. A pamatujte – zůstaňte hydratovaní. Je teplo, budete pít alkohol a tančit, takže byste měli konzumovat i dostatečné množství vody.

  Jak ušetřit

  Jako na každé události zaměřené výhradně na zahraniční turisty zaplatíte za pití výrazně více než v jiné části Thajska. Ceny nápojů se ale mohou lišit, takže pokud se vám zdá pití drahé, zkuste to o kousek dál po pláži. Ubytování dále od pláže bude nejspíše levnější, ale nezapomeňte, že budete muset zaplatit taxík.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Icukušima Japonsko

  Icukušima. Ikonická červená brána vznášející se v moři

  Svatyně Icukušima je jedním z ikonických obrázků Japonska, známých po celém světě. Přečtěte si naše tipy pro její návštěvu a nenechte si ujít žádnou z atrakcí ostrova Miyajima.
  Objevte krásu Ázerbajdžánu a jeho hlavního města Baku

  Chcete prožít tak trochu jinou dovolenou? Objevte krásu Ázerbajdžánu a jeho hlavního města Baku

  Na břehu Kaspického moře se rozkládá hlavní a největší město Ázerbajdžánu Baku, které je zároveň největším přístavem v zemi. Město je oproti zbytku země bohaté, neboť je významným nalezištěm ropy. Ostatně to nelze přehlédnout, na těžební věže narazíte v celém okolí. Mnohdy i tam, kde byste je možná nečekali, kupříkladu mezi domy na předměstí.
  Boracay

  Jak nadměrný turismus téměř zničil filipínský ráj na zemi

  Ostrov Boracay. Překrásné bílé pláže, palmy, tyrkysová voda, bohatý podmořský život. Když se o něm doslechl svět, každý tam chtěl strávit dovolenou snů. Jak se ostrov proměnil pod náporem turistů?
  Oman

  Omán: Vydejte se za poznáním jedné z opravdových perel východního cípu Arabského poloostrova

  Sultanát Omán je ideálním místem pro aktivní dovolenou. Na své si přijdou jak milovníci překrásných pláží s bílým pískem, vysoko tyčících se pohoří a nádherné přírody, tak i ti, jež upřednostňují poznávání zemí z hlediska zvyků místních obyvatel, tradic, historie, náboženství, kuchyně.
  Tibetský Nový rok Losar

  Tibetský Nový rok Losar

  Historicky byli Tibeťané převážně nomádi, kteří harmonicky koexistovali s drsným prostředím na Tibetské náhorní plošině. Chov zvířat a skromné zemědělství byly pro hluboce věřící Tibeťany dlouho jedinečným způsobem života. Když přišla nárazová sklizeň, oslavovali to tancem a zpěvem. Po čase se z toho stala tradice. Jak dnes slaví Nový rok - Losar?

  V Austrálii se nachází nejstarší observatoř na světě

  Starobylé domorodé naleziště Wurdi Youang bylo poprvé objeveno evropskými osadníky před dvě stě lety. Archeologové ho začali mapovat v roce 1977, ale až před pár lety začali pomalu tušit jeho skutečný účel. Mohlo by se jednat o nejstarší astronomickou observatoř na světě. Je tedy Austrálie kolébkou astronomie?
  Reklama
  Reklama
  Reklama