Více
  18.2 C
  Czech
  Čtvrtek, 26 května, 2022

  Francie zpřísní podmínky vstupu pro cestující z několika zemí Evropy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Francie v sobotu oznámila, že bude od lidí, kteří nejsou plně očkováni, vyžadovat při příjezdu z některých evropských zemí předložení negativního testu na covid provedeného v předešlých 24 hodinách.

  Nové pravidlo bude platit pro cestující z Británie, Španělska, Portugalska, Kypru, Řecka a Holandska. Do platnosti vstoupí o půlnoci ze soboty na neděli, uvedl v oznámení francouzský premiér Jean Castex.

  Francie podle něj zpřísňuje kontrolu hranic s cílem zabránit šíření delta varianty a chránit tak své nemocnice.

  Lidé přicházející ze Spojeného království museli dosud předložit negativní test ne starší než 48 hodin. Pro zbývající zmíněné země byla tato lhůta 72 hodin.

  Castex však upřesnil, že test nebudou muset předkládat lidé, kteří jsou plně očkováni vakcínou schválenou Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA), tedy od výrobců Pfizer / BioNTech, Moderna, AstraZeneca nebo Johnson & Johnson.

  Podle prohlášení je důvodem této výjimky „účinnost vakcín proti koronaviru zejména proti variantě delta„.

  Sdělení také uvádí, že Francie umožní vstup do země cestujícím ze zahraničí očkovaných vakcínou firmy AstraZeneca vyrobenou v Indii.

  Vakcínu AstraZeneca produkovanou firmou Serum Institute of India už přijímá několik dalších zemí EU. Francie stále neuznává očkování čínskými nebo ruskými vakcínami.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ