Více
  16.6 C
  Czech
  Čtvrtek, 29 září, 2022

  Do Chorvatska na týden. Ideální itinerář

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Začněte v hlavním městě, navštivte legendární amfiteátr v Pule a doputujte až na jih do cípu Dalmácie a korunního klenotu Dubrovníku. Užijte si týden plný nezapomenutelných zážitků.

  Pokud se chystáte plánovat dovolenou v Chorvatsku, využijte náš týdenní itinerář pro inspiraci. Je ideální pro řidiče, co vyráží vlastním vozem, i když jej mohou pokrýt i mnohé chorvatské autobusové společnosti.

  1. den: Záhřeb

  Je mnoho důvodů, proč navštívit hlavní město Chorvatska. Ať už kvůli jeho muzeím a galeriím, restauracím nebo nočnímu životu. Nabídka ubytování sahá od řady hostelů až po trendy butikové hotely. Díky skvělé tramvajové síti a kompaktnímu centru města je snadné se po Záhřebu pohybovat a prohlédnout si tak všechny atrakce hlavního města bez potíží.

  2. den: Pula

  Pula, hlavní město poloostrova Istrie, má co nabídnout, pokud jde o historické památky, restaurace a noční život. Určitě nikde jinde na Istrii ani v Chorvatsku nenajdete římský amfiteátr v tak dokonale zachovalém stavu. Slouží i jako kulisa pro velké akce a koncerty. Restaurace podávají tradiční istrijskou kuchyni zahrnující lanýže, zvěřinu a sezónní zeleninu, nemluvě o některých z nejlepších vín v zemi. A konečně, pulská živá hudba a klubová scéna jsou jednoduše nejlepší v regionu.

  3. den: Opatija

  Opatija, lemovaná dlouhou nábřežní promenádou, je letovisko staré školy v tom nejlepším slova smyslu. Elegantní hotely a kavárny pocházejí z dob Habsburků, kdy se sem sjížděli spisovatelé, umělci a skladatelé, aby unikli ruchu Vídně nebo jiných středoevropských měst. Většina z těchto hotelů prošla moderní přeměnou a nyní nabízí kvalitní lázeňská zařízení a luxusní stravování. Dramatická Kvarnerská zátoka, táhnoucí se až k nedaleké Rijece, se postará o zbytek zážitku.

  4. den: Zadar

  Severodalmatské město Zadar je snadno tou nejvylepšenější destinací na jihu Chorvatska, částečně díky britskému lounge baru The Garden a velkým hudebním festivalům. Pravidelné levné letecké spojení, které bylo výsledkem tohoto jevu, povzbudilo místní obyvatele k otevření barů a restaurací, přičemž ubytovací fondy byly výrazně modernizovány. Dalším faktorem při regeneraci tohoto bývalého římského centra jsou veřejné instalace Nikoly Bašiće, které přivádějí zvědavé davy na pobřežní promenádu, která je známá svými nádhernými západy slunce.

  5. den: Národní park Krka

  Se svými burácejícími vodopády a idylickými lagunami je národní park Krka jednou z nejatraktivnějších destinací Chorvatska, kterou ročně navštíví více než milion lidí. Park je přístupný výletní lodí nebo promenádou, nabízí fotogenickou atrakci Skradinski buk, pohlednicový bazén na říčce zasazený pod kaskádami, do něhož se mohou návštěvníci ponořit.

  6. den: Split

  Historický a zároveň živý Split je největší město v Dalmácii, rušný dopravní uzel se zříceninou římského paláce v jeho středu. Zdejší bary, kavárny a restaurace lemují atmosférické uličky poseté příležitostnými sochami. Split se spoustou ubytoven a levných míst k jídlu oslovuje cestovatele s batohem na zádech, a to také kvůli pravidelné lodní dopravě na dalmátské ostrovy.

  7. den: Dubrovník

  Dubrovník je samostatnou destinací, historickým a architektonickým klenotem, který se po mnoho staletí vyvíjel jako vlastní městská republika. Tento klenot jižní Dalmácie, zrestaurovaný do své původní slávy, je plný turistů, kteří se hemží úzkými uličkami jeho Starého Města ohraničeného ikonickými městskými hradbami. Snadno dojdete na nedalekou pláž a na útesu Buža si můžete vychutnat drink v jednom z barů pod širým nebem.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS