Více
  18.2 C
  Czech
  Čtvrtek, 11 srpna, 2022

  Děsivé schody z filmu Vymítač ďábla

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Místo vrcholné scény z klasického hororu je nyní ve Washingtonu D.C. atrakcí pro fanoušky Vymítače ďábla. V noci byste sem sami ale nešli.

  Studený vítr někdy zchladí kosti kolemjdoucích, kteří procházejí Georgetownem v noční tmě. Pokud se náhodou ocitnete na místě, kde se M Street stává Canal Road, můžete si všimnout výjimečně dlouhého, strmého schodiště vklíněného mezi kamennou zeď a cihlový sklad.

  Pro někoho mohou tyto schody vypadat pouze jako namáhavý výstup, ale fanoušci hororového filmu Vymítač ďábla z roku 1973 pravděpodobně poznají místo vrcholného závěrečného zúčtování mezi obětavým knězem a démonem, který posedl 12letou Regan.

  Samotné schody, které poskytují zkratku mezi Prospect Street NW výše a Canal Road NW níže, jsou díky svým úzkým rozměrům a stěnám pokrytým břečťanem poněkud strašidelné. Pokud dosáhnete vrcholu schodiště, odhalí se vám pouze nevýrazná betonová cesta vedoucí ke schodům. To za ten výstup ani nestojí. Přesto je to cenná zastávka pro filmové nadšence nebo kohokoli, kdo chce do svého každodenního cvičení začlenit špetku strašidelnosti.

  Schodiště bylo původně postaveno v roce 1895 na straně budovy stodoly pro auta, kde kdysi byly trolejbusy. V té době Washington D.C. ještě používal systém lanovky. Staly se „orientačním bodem a oficiální turistickou atrakcí“ během Halloweenu 2015. Ceremoniálu se zúčastnil režisér a scenárista filmu a na úpatí schodů byla odhalena pamětní deska, která potvrzuje jejich význam v historii filmu a popularitu v D.C.

  https://twitter.com/JeanetteAmodio/status/1545437496334483456

  Vyfoťte se jako na plakátu

  Pokud jste fanouškem geograficky přesných filmů, pak je toho k vidění víc než jen schody. Fanoušci si budou pamatovat, jak byl otec Miller vypuštěn z Reganina okna na právě tyto schody. Ačkoli vnější okno bylo postaveno pro film, MacNeilův dům na 3600 Prospect Street se nachází hned vedle schodů a vypadá téměř stejně jako v ikonickém filmu. I když se jedná o soukromou rezidenci, majitelé domů velmi vítají fanoušky, kteří se fotí u brány a snaží se ze všech sil znovu vytvořit ikonický plakát.

  Jak najíst slavné schody z Exorcisty

  Jeďte na východ po M Street. Těsně předtím, než se změní na Canal Road, uvidíte vpravo parkovací místo. Zde můžete zastavit a zaparkovat. Budete přímo pod schody. Pokud vylezete na vrchol, MacNeilův dům je přímo vlevo.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ