Více
  8 C
  Czech
  Pátek 23. února 2024

  Dejte si rolku s chobotnicí a projeďte se na lodičce. Tipy, co podniknout v Madridu

  Je jedno, jestli v tomto úžasném městě strávíte dva dny nebo deset, v Madridu je stále co dělat. Kde ale začít? Vybrali jsme ty nejzábavnější a nejzajímavější aktivity.

  Dejte si rolku s chobotnicí

  Chobotnicové závitky jsou jedním z nejtypičtějších madridských pokrmů a v okolí náměstí Plaza Mayor je prodává mnoho restaurací a barů. Jednou z nejlepších věcí, kterou můžete v Madridu udělat, je koupit si jednu z nich a sníst ji, zatímco budete objevovat nejznámější náměstí ve městě. Vychutnáte si tak chuť, atmosféru i výhled na španělskou metropoli najednou a získáte autentický zážitek.

  Procházka po náměstí Puerta del Sol

  Puerta del Sol se nachází přímo v centru Madridu a je to místo, kam místní obyvatelé chodí mimo jiné slavit Silvestra. Jedná se o pravděpodobně nejznámější náměstí ve Španělsku a ikonickou dominantu města. Projděte se po okolí a objevte všechny skvělé restaurace, bary a obchody a zároveň si vychutnejte místní kulturu a španělské životní tempo.

  Nakupujte v Gran Via

  Gran Via je bezpochyby jednou z nejrušnějších a nejznámějších ulic v Madridu. Najdete zde všechny typické obchodní řetězce: Zara, H&M a Bershka, stejně jako některé butiky vyšší třídy. Nakupte zde španělské značky levněji než jinde v Evropě a navštivte jeden z nejznámějších španělských obchodních domů El Corte Ingles, kde najdete všechny ty nejluxusnější obchody.

  Zajděte si na tapas v La Latina

  Tapas jsou bezpochyby jednou z prvních věcí, které se člověku vybaví, když pomyslí na Španělsko. Vydejte se do oblasti La Latina, kde najdete skvělé restaurace a bary, a udělejte to, co dělají místní: objednejte si drink a obvykle dostanete tapas zdarma. Pak se vydejte do dalšího baru. Nejenže objevíte čtvrť, ale budete moci ochutnat skvělé španělské nápoje a tapas za přijatelnou cenu!

  Parque del Buen Retiro

  Prohlížet si celý den památky v tak rušném městě může být vyčerpávající. Vydejte se do nejkrásnějšího madridského parku El Retiro a odpočiňte si. Lehněte si na trávu, udělejte si piknik nebo si půjčte některou z lodiček a projeďte se po jezeře v parku. To dělají i místní obyvatelé.

  Sledujte nás na sítích